İçeriğe Yönlendir

Meguiars Nxt Generation Boya Koruyucu Cila Tavsiyesi

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Fatih Hanoğlu

Forumdaşlar herkese merhabalar.

Dün iç dış arabamı yıkattıktan sonra Meguiars Boya koruyucu cila uyguladım arabama. Ve sonuç mükemmel. Bugüna kadar bildiğiniz bütün cilaları unutun. Üstelik bir damla dahi su tutmuyor. Aracımın resimlerini yüklüyorum.

NrQ1DX.jpglvgWZJ.jpgMLMvVg.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Elinize sağlık. Ömrü kısa ama başarılı bir üründür.

Bende ne kadar bu durumda kalacağını merak ediyorum açıkçası. Fakat gayet başarılı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bir sonraki fırçalı yıkamaya kadar kalan bir ürün.Su iticilik özelliği ilk yıkamada nerdeyse kalmıyor.Çok toz toplar.Özellikle koyu renkli araçlarda 1 gün sonra araç üstünde örtü var gibi oluyor yakından bakınca.Bu ürünün üstüne meguiars quick detailer  ürünü kullanılır ise daha güzel oluyor.

Ben genelde her yıkama sonrası quick detailer kullanırım aynı şekilde su iticilik özelliğine sahip oluyor ve uygulamasıda kolay.Böylece nxt nin parlaklığı daha uzun süre korunmuş oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Bir sonraki fırçalı yıkamaya kadar kalan bir ürün.Su iticilik özelliği ilk yıkamada nerdeyse kalmıyor.Çok toz toplar.Özellikle koyu renkli araçlarda 1 gün sonra araç üstünde örtü var gibi oluyor yakından bakınca.Bu ürünün üstüne meguiars quick detailer  ürünü kullanılır ise daha güzel oluyor.

Ben genelde her yıkama sonrası quick detailer kullanırım aynı şekilde su iticilik özelliğine sahip oluyor ve uygulamasıda kolay.Böylece nxt nin parlaklığı daha uzun süre korunmuş oluyor.

Mantıklı. Bir sonraki kullanmamda dediğinizi deneyecem. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Forumdaşlar herkese merhabalar.

Dün iç dış arabamı yıkattıktan sonra Meguiars Boya koruyucu cila uyguladım arabama. Ve sonuç mükemmel. Bugüna kadar bildiğiniz bütün cilaları unutun. Üstelik bir damla dahi su tutmuyor. Aracımın resimlerini yüklüyorum.

NrQ1DX.jpglvgWZJ.jpgMLMvVg.jpg

Bildiklerimizi unutmadan sürsek :tongue:  , eline sağlık :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ellerine sağlık kardeşim kazasız belasız :nazar:  1.5 sene önce hemen aldım iki kere kullandım ve sonraki ürünler bana bunu unutturmuştu sen hatırlattın tekrar kullanırmıyım cık kullanmam 1.5 senedir öyle duruyor bozulmuştur heral de Bu işin Piri Köksal kardeşim benim ve bir çoğumuzun geldi nokta nasionel nano zr53 tür. :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Ellerine sağlık kardeşim kazasız belasız :nazar:  1.5 sene önce hemen aldım iki kere kullandım ve sonraki ürünler bana bunu unutturmuştu sen hatırlattın tekrar kullanırmıyım cık kullanmam 1.5 senedir öyle duruyor bozulmuştur heral de Bu işin Piri Köksal kardeşim benim ve bir çoğumuzun geldi nokta nasionel nano zr53 tür. :D  :D

Teşekkür ederim. :) Sizin kullandığınız daha iyi olabilir denemek lazım :D ben bir kullanıym dedim ama sizin dediğnizi de denemekte fayda var :D birgün kullancam.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Teşekkür ederim. :) Sizin kullandığınız daha iyi olabilir denemek lazım :D ben bir kullanıym dedim ama sizin dediğnizi de denemekte fayda var :D birgün kullancam.

Tabik kardeşim bizde bu ürünlerle başladık ilerliyoruz bizim dedimiz ürün aracın dışıyla ilgin bitiyor. yıka ,kurla ve at hızlı bir cila oh mis gir içiyle uğraş biraz üzülüyoruz aslında ürün çok uzun ömürlü oldu için yapacak iş kalmıyor  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Tabik kardeşim bizde bu ürünlerle başladık ilerliyoruz bizim dedimiz ürün aracın dışıyla ilgin bitiyor. yıka ,kurla ve at hızlı bir cila oh mis gir içiyle uğraş biraz üzülüyoruz aslında ürün çok uzun ömürlü oldu için yapacak iş kalmıyor  :D

Süpermiş :D Ellerinize sağlık :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

benim ve bir çoğumuzun geldi nokta nasionel nano zr53 tür. :D  :D

Abi bu ürünü biraz anlatabilir misin? Yani nerden temin edeceğiz, maliyeti nedir, ne şekilde uyguluyoruz, neyle karşılaşıyoruz gibisinden. Şimdi internetten araştıracağım ama önce senin sözlerini duymak isterim..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi bu ürünü biraz anlatabilir misin? Yani nerden temin edeceğiz, maliyeti nedir, ne şekilde uyguluyoruz, neyle karşılaşıyoruz gibisinden. Şimdi internetten araştıracağım ama önce senin sözlerini duymak isterim..

Sarp kardeşim online satış sitelerinden temin ede bilirsin herhangi bir karışımı yok aslında bir araca uygulama 30 dk lakin bu ürünü uygulamak için hazırlık 2 saati bula biliyor ürün en büyük özelli dayanıkllığı en önemli detayı araç mutlaka ve mutlaka sudan nemden arındırılmış olacak suyla teması oluşan katman kötü olur hatayı polisaj harici düzeltemezsin.maliyeti şuan 130 tl ile 170 tl arasında sitelerde bula biliyorsun lakin tavsiyem hepsiburada sitesi .ortalaa 12 araca uyguladım ilk iki kendi aracımdı onlarada ufak su temasları oldu lakin diğer lerinde şükür hiç birşey yaşamaım normalde ömrü bir yıl lakin bu üründen sonra aracı yıkarken cilalı şapuanla yıkarsan üstüne birde hızlı cila atarsan çok çok uzun ömürlü oluyor.

hiç bir malzemesi olmayan için gerekli malzemeler nasionol zr53,kil,ipa bir iki ekstara mikro fiber bez ve kol gücü  :D

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Abi kil var, 3 farklı Turtle Wax cilası var, 20 liraya satılan hızlı cilalardan var, şampuan şu bu baya ürün var bagajda ama bu nasiol da dikkatimi çekti. Bir tane de bundan mı alsam ne yapsam.

Bu arada arabaya hiç uyguladın mı dersen, -hayır hiçbirini uygulamadım :D Uygun zamanı kolluyorum.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Bende bu Meguiars NXT'den kullanıyorum. Memnunum ama kullananlar Nasiol ZR53'ü de şiddetle tavsiye ediyor.

Elimdeki NXT bittikten sonra bende Nasiol ZR53 almayı planlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Bu Nasiol ZR53 ürünü diğerlerinden ayıran özelliği nedir arkadaşlar? Aracın eski - yeni olması fark ettirir mi? İzmir de bunu uygulayan birileri var mıdır?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Bu Nasiol ZR53 ürünü diğerlerinden ayıran özelliği nedir arkadaşlar? Aracın eski - yeni olması fark ettirir mi? İzmir de bunu uygulayan birileri var mıdır?

Teşekkürler

Siz kendinizde uygulayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Bu konuda baya bir tecrube sahibi oldum nxt gecici bir cozum tavsiyem finish care 1000p kati wax cok etkileyici bir urun 3-4 ayda bir uygulayin yikama sonrasi arabayi kurulamaya bile gerek kalmiyo ama cok ince surmek gerekiyo oncesinde kil yaparsaniz on numara olur nxt de bunun uzerine arada bir uygulanirsa koyu araclarda boyaya ekstra bir derinlik katiyor bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi kil var, 3 farklı Turtle Wax cilası var, 20 liraya satılan hızlı cilalardan var, şampuan şu bu baya ürün var bagajda ama bu nasiol da dikkatimi çekti. Bir tane de bundan mı alsam ne yapsam.

Bu arada arabaya hiç uyguladın mı dersen, -hayır hiçbirini uygulamadım :D Uygun zamanı kolluyorum.

zr 53 başka bir kulvar

Bende bu Meguiars NXT'den kullanıyorum. Memnunum ama kullananlar Nasiol ZR53'ü de şiddetle tavsiye ediyor.

Elimdeki NXT bittikten sonra bende Nasiol ZR53 almayı planlıyorum.

zr53 kullandınız ürünlerden çok farklı bir bileşen bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Teşekkürler

Turhan abi bu zr53 boya üstünde çok çok ince bir katman oluşturur .vernik gibi düşün ama varla yok arası bir incelik belli bir sertle ulaşır ve boya ile boya üstündeki vernikle dış etkenlere karşı bir kalkan görevi görür mesela çok kişi kuş pislemesi sonrası orada kalan izden dolayı yamalı gibi gezer bu ürün o tür şeyleri engeller .gelelim yeni eski her araca uygulanır lakin araç eskiyse çizikler varda pasta işleminden sonra uygulanır yeni araçta bayiden çıktı ana uygulanırsa tabi daha az masraflı olur.İzmir de bu işi yapan bir kaç el altı kuruluş var lakin 1000 ile 1500 tl fiyat çekmekteler nano koruma adı altında oysaki malzeme 150 tl ve emek aslında kendin çok kolay uygularsın sadece hızlı ve dikkatli olmak gerekli benim zamanlamalarım müsait olursa başımla beraber elimden geleni yaparım zaten  :biggrin:

Bu ürünün bir üstü seramik kaplama lakin çok meşaketli ve maliyetli hiç yapmadım .yaparmıyım yaparım ama Köksal bu işte uzman ve herşeyi kullandı sanırsam o

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu konuda baya bir tecrube sahibi oldum nxt gecici bir cozum tavsiyem finish care 1000p kati wax cok etkileyici bir urun 3-4 ayda bir uygulayin yikama sonrasi arabayi kurulamaya bile gerek kalmiyo ama cok ince surmek gerekiyo oncesinde kil yaparsaniz on numara olur nxt de bunun uzerine arada bir uygulanirsa koyu araclarda boyaya ekstra bir derinlik katiyor bilginiz olsun

Finish 1000p efsane üründür ve hala bir çok detaycının elinde mevcuttur. kenerda bir köşede durur.zr53 üstüne bunu attın da zr53 ömürlük olur.tabi bunda rakibi Hydrax nano sealant dir.hem ugulaması kolay hemde ömrü üzundur.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

zr53 kullanacaklar forumlarda kullanımını iyice araştırmalılar bence. Amatör kullanıcılar kaş yapayım derken göz çıkarabilirler. Okuduğum tecrübelere göre zımpara yapanlar bile var. EĞER ELİNİZ YATKIN DEĞİLSE VE BİLMİYORSANIZ KESİNLİKLE DENMEYİNİZ. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

zr53 kullanacaklar forumlarda kullanımını iyice araştırmalılar bence. Amatör kullanıcılar kaş yapayım derken göz çıkarabilirler. Okuduğum tecrübelere göre zımpara yapanlar bile var. EĞER ELİNİZ YATKIN DEĞİLSE VE BİLMİYORSANIZ KESİNLİKLE DENMEYİNİZ. :i-ih:

Abi araç yıkanıp kurlanıp tüm araç hava ile kurutulupta uygulanırsa sorun olmaz ki zaten önce ufak bölmede testini yapıl el alışkanlı edinmek iyidir.bu ürünü tek ama tek dikkat edilecek durum araç kuru ama kup kuru olacak ve sürdün an itibariyle boncuklanmayı gördün an sil parlat yapmak gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...