İçeriğe Yönlendir

Focus Mu Astra Mı

Yıldırım Samil

Recommended Posts

Yıldırım Samil

Merhabalar 2006 focus mu yoksa o 2007 veya 2008 astra enjoy olan modeller cdti olanlar(sedan ikiside) birkac yerden okudum ama sizin fikirleriniz de önemli

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Öncelik hangisi temiz olursa ama ikisi aynı durumda derseniz Focus derim kesinlikle

Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

Suan focusu kullanmaktayiz zaten ama astra yi da alsak mi düşünüyoruz focus tren paket bide motor sanki eski gücünde değil 35bin civari düşünüyoruz ama focusdan sonra astranin gücü sizin moralinizi bozar deniliyo

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sürüş pozisyonu ve yol hakimiyeti ön takım direksiyon düzeni servis vs  herşey focus diyor.

bakım yaptırın eski gücüne kavuşur.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

O kadar atiktiki araba ama aracın beyni degistikden sonra gene kötü değil ama eskisi kadar gücü hissedemiyosun :D beyinle mi alakali bilmiyorum ama ondan beri bu degistirme fikirleri aklimda aceba eski haline nasi kavustururum turboda bi sorun olabilir mi diye de düşündüm ama bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

İyi bir yerde güzel bir bakımla kendine gelir. Astra size focusu aratır diyorum.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

Ben servise bi götürüm aracida sıkıntının neden olduğunu sizinle paylasmak isterim

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

focus derim bende astranın sağı solu nereden arıza çıkaracağı belli olmaz GM a karşıyım :D

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Astra hb olsa neysede sedan ise hiç bulaşmayın derim.

Yorum bağlantısı

Aracınızı satarsanız önceliği focus ama daha dolu bir donanıma verin. Sonuçta bildiğiniz araba. Değişiklik isterseniz astrada makul bence ama performans ford gibi olmaz unutmayın.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Arkadaşın 2013 astra 25.000km de serviste bakım yaptırmaya bıraktığımızda ustanın bunun devir daim de değişecek fiyatı 650 tl demesi hala kulağımda :) bulaşmayın derim bence opele, kronik arızalar birliğine üye olmayın :)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben Focus derim, heleki Focusdan Astraya geçerseniz hayal kırıklığı yaşıyabilirsiniz... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

bence her türlü focus. opel servise girmeye başladığında sizi üzer. ford servis ve parça fiyatları opele göre daha uygun diye biliyorum. halamda 2011 hb triptonik vites dizel hb astra vardi. garantisi doldu. ertesi gün şanzıman arızası çıkarttı. servise gittiklerinde çok uçuk bir para ödedi. zaten focus iç hacim ve görüş mesafesi ve ferahlık olarak daha önde bence.benim eski kasa focusum vardı. onu sattım kısa bir süre fiesta kullandım. onuda sattım focus 2 aldım. şu an 2005 focus2 hb kullanıyorum. 1.6 dizel 110 beygir.160 bin km civarında. gücünden ve çekişinden son derece memnunum.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

Cok teşekkürler abilerim focusun modelini yukseltmeye caliscaz bu gidişle

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Reha Demirbaş

Bencede Focus. (Bu yorum taraflıdır.)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Marka takıntım yok  mantıklı bulursam gelly bile alırım. lakin dizel astra tavsiye etmem yürümüyor focus hertürlü ateş eder astraya

Yorum bağlantısı
Misafir

2010 sonrası astra olsa kesinlikle astra derdim ama 2008 olunca birşey diyemem.

Yorum bağlantısı
Ömer Karşu

astra dıyebılmek ıcın emın olun astranın dolusu olması gerekır yoksa focus trend de bulabılecegınız ozellıkler astranın bosunda bulamazsınız opel bu konuda astrayı cok donanımsız ve bos bırakmıs

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özkan Pehlivan

Konuyu hortlatmış olacağım ama eski Focus1 ve Focus2.5, yeni Astra 1.3cdti kullanıcısı olarak yorumlarımı katmak isterim.

- Kullandığım araç 1.3 ve manuel 6 vites. Şehir içinde kullanım 1 ve 2.ci viteslerde oldukça hantal ancak benim beklentilerimi karşılıyor. Kullandığım focuslar benzinli idi ancak şehir içi konfor olarak kıyaslarsak tabii ki focus, ancak yakıt tüketimi devreye girdiğinde Astra.

- Uzun yol: 6 vites olması sebebiyle daha sessiz ve haliyle Astra daha konforlu diyebilirim. Focus benzinli olmasına rağmen daha gürültülüydü açıkçası.

- Yol tutuş: Focusun viraj kabiliyeti ve yol tutuşu tartışılmaz. Ancak uzun yol yaparken yanal rüzgarları Focusta daha fazla hissederdim. Virajlarda Focus, uzun yolsa stabil gidiş Astra derim.

- İç mekan gürültüleri: Kesinlikle Astranın iç mekan gürültüleri daha fazla. Kullandığım araç şu an 92000 de. 2011 de sattığım 160000 deki Focus 1 Ghia trim sesleri çok daha azdı.

- Sürüş tepkimesi: Yol hissi ve direksiyon tepkimeleri Kesinlikle Focus daha iyi.

Sonuç: Eş donanım ve ikisi de dizel olacaksa Focus tercihim olur. Tabii ki imkanlar kısıtlı olduğundan ben mecburen Astraya yönelmiştim. Şu an alacak olsam kesinlikle Focus derim. Bir daha astra mı derseniz hayır!

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mecit Çetinkaya

Ben de bu ikilemde kalmış durumdayım. otomatik vites benzinli Focus 1 ya da focus 2 ye yeterli bütçem var (32.000 TL) aynı şekilde otomatik Astra g kasa elegance modellerine de yeterli bu bütçe. Focus söz konusu olunca 2004-2006 model arası modelleri bulabiliyorum o fiyatta belki bi ihtimal 2007 model bile olabilir. Astrada 2001-2004 arası bulabiliyorum. Ne yapmalı? hangisini seçmeli? kullanım olarak birbirine benzer olduğunu düşünüyorum. servis olarak ford daha kalitelidir diye düşünüyorum. yakıt mevzusunda ise astra daha iyi gibi.

Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya

Benim içinde ağır basan taraf şimdilik focus. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ben de bu ikilemde kalmış durumdayım. otomatik vites benzinli Focus 1 ya da focus 2 ye yeterli bütçem var (32.000 TL) aynı şekilde otomatik Astra g kasa elegance modellerine de yeterli bu bütçe. Focus söz konusu olunca 2004-2006 model arası modelleri bulabiliyorum o fiyatta belki bi ihtimal 2007 model bile olabilir. Astrada 2001-2004 arası bulabiliyorum. Ne yapmalı? hangisini seçmeli? kullanım olarak birbirine benzer olduğunu düşünüyorum. servis olarak ford daha kalitelidir diye düşünüyorum. yakıt mevzusunda ise astra daha iyi gibi.

focus 1 -2 artık çok eski bir görünüme sahip ama astra g hala güncel bir kasa ben focus düşünmezdim bile ama focus2.5 olursa astrayı elerdim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...