İçeriğe Yönlendir

Focus III - Şanzıman Sorunu

Misafir

Recommended Posts

2012 ford focus power shift  y.otomatik  titanum x sahibiyim.arabam60 bin km. ocak ayında  garantisi bitmiş olmasına rahmen kavraması değişti. iyi niyet kapsamında.pendik şahsuvaroğlunda.10 gün sonra arabamdan ses gelmeye başladı arabamı yetkili servis pendik şahsuvaroğluna götürdüm.yapılan incelemede şanzumanınıda sorun olduğu ve değişmesi gerektiğ söylendi. iyi niyet kapsamında ford otosona bilgi verildi. yaklaşık 9  gün sonra tarafıma mühendislerin geldiği ve %50 destek sağlanabileceği söylendi. %50 desteki kabul etmedim . iyi niyet kapsamında  tamamının karşılnmasını talep etim . kabul etmediler. yasal yollara başvuracağım. başka ne gibi tavsiyeleriniz olabilir. çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Gecmiş olsun yasal sürec çok uzun bu arada aractan iyice soğuyabilirsiniz. Bence orta yol bulunabilir sonucta garanti bitmiş isteselerdi hiç uzlaşmaya yanaşmayabilirlerdi.

Yorum bağlantısı

Gecmiş olsun yasal sürec çok uzun bu arada aractan iyice soğuyabilirsiniz. Bence orta yol bulunabilir sonucta garanti bitmiş isteselerdi hiç uzlaşmaya yanaşmayabilirlerdi.

%50si 8000 tl civarında 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Sonuçta adı üstünde iyi niyet garantisi..yasal olarak garanti süresi geçtiğinden herhangi bir netice alamazsınız diye düşünüyorum..ben olsam kabul ederdim teklifi..çünkü şanzıman gibi kullanıma bağlı bir mekanik bölümde bilirkişi raporu lehinize sonuçlanmayabilir ve Firmanında size sunduğu yasal süre geçmiş..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kavrama değişiminden sonra olması tesadüfi olabilir..ispatı yapılabilir mi..bence çok zor..

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Garantisi biter bitmez böyle bir sorunla karşılaşmanız içler acısı resmen, Allah kolaylık versin. Yasal olarak inşallah bir hak talep edip ücretsiz bu işi yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Kavramanın değişim nedeni neydi ?

Şöyle de düşünülebilir. Aracınızın garantisi dolmuş. Size 8000 TL ye hem şanzımanı hem kavramayı sıfırlama fırsatı veriliyor. Değiştirir miydiniz ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Yazan arkadaşların iyi niyetinden şüphem yok herkes yardım etmeye çalışıyor.

Ama şapkayı önümüze koyalım 8000 tl yarın ödeme yapacağınızı düşünün. 

2012 model arabaya bu kadar yüksek bir meblağlı bir harcama yapılmak zorunda kalınması sıkıntılı bir durum.

Olmaması lazım, Ford'un bunu yaşatmaması lazım.

Vw Dsg konusunda kimseyi bu kadar yüksek meblağlı üzmedi.

En fazla 5000 civarı bir fatura gördüm. Ama bedelsiz  veya 300-500-1000 tl civarı garanti dışı yüzlerce değişim yaptılar. 

Focus tdci powershift niyetim vardı ama burayı okuduktan sonra acaba dedim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Oğuzhan bey elbet sıkıntılı bir durum ama olaya kendi açımızdan değil bütününden bakarsak Otosan içinde sıkıntılı bir durum bence yardımcı olmaya çalışmışlar ben olsam yasal yollara başvurmadan ara bir yol bulmaya çalışırım..

Bu arada dizel F3 lerde ıslak tip powershift var farklı bir şanzıman ve sıkıntı duymadım şimdiye kadar..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
(düzenlendi)

Oğuzhan bey elbet sıkıntılı bir durum ama olaya kendi açımızdan değil bütününden bakarsak Otosan içinde sıkıntılı bir durum bence yardımcı olmaya çalışmışlar ben olsam yasal yollara başvurmadan ara bir yol bulmaya çalışırım..

Bu arada dizel F3 lerde ıslak tip powershift var farklı bir şanzıman ve sıkıntı duymadım şimdiye kadar..

Volkan Bey; 

Cvt dizel focuslarda da  ford çok kişinin canını yaktı geçmişte.

Bence biz kendimize ağlayalım. Olması gerekenden 2 kat fazlasını zaten arabayı alırken ödedik otomatik düz farkı diyerek.

Özellikle dengi diyerek vw örneğini verdim. Garanti içi dışı dahil bu meblağda dsg'ye ödeme yapanı duymadım. Ücretsiz değişim o kadar çok yapıldı ki iyi niyet garantisinden.

Bir de şu var madem müşteri müşkül durumda servis çıkış fiyatı üzerinden hesap yapmak abes.

Senin şanzıman  maliyetin bellidir ama gizlidir. Müşteriye söylenmez. 16.000 liste fiyatıysa 7500 maliyeti olsun. 3000 müşteriden alırsın kapatırsın olayı. 8000 afaki bir fiyat. 2012 model araba için afaki bir fiyat. 

Avatardan baktım sizinki de 1 sene sonra bu yaşta olacak. 8000 çok Volkan Bey. İstismar edilmemesi için müşteriden bir miktar para alınmasına evet. Ama 8000 değil bu rakam.

tarihinde Oğuzhan Alp tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yorumlarınız içim teşekkür ederim. yasal süreçte profesyonel destek alabileceğim  veya bu tür şeyler başına

gelen arkadaşlar varmı.

Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Benimde aracimda debriyaja basinca kesilen bir ses ses cok az vardi servise goturdum yok dediler ses israr ettim sonra sanziman bilyasi dediler sonra soktuler baski balata bitmis dediler yeni baski balata ve bilya taktik topladiklarinda araci test surusunde ugultu gelmis sanzimandan neyse tum sanzimandaki bilyalar degisti arabayi almaya gittim ayne ses hala var bu seferde ses normal diyorlar . Garantide nisanda bitecek simde bende korktum valla.

Bende peki daha sonra sikinti olursa dedim servise iyi niyet garantisinden yardimci oluruz dedilerde

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Gecmis olsun Fatih bey. Cok zoe bir durum. Umarim istediginiz sonuc cikar yasal yollar ile. 8 bin tl cok ucuk bir rakam.

Ilhan bey, bence zaman kaybetmeden israr edin sorunu cozdurun. Nisan'dan sonra ayni durum ile karsilasmayin.

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Yazan arkadaşların iyi niyetinden şüphem yok herkes yardım etmeye çalışıyor.

Ama şapkayı önümüze koyalım 8000 tl yarın ödeme yapacağınızı düşünün. 

2012 model arabaya bu kadar yüksek bir meblağlı bir harcama yapılmak zorunda kalınması sıkıntılı bir durum.

Olmaması lazım, Ford'un bunu yaşatmaması lazım.

Vw Dsg konusunda kimseyi bu kadar yüksek meblağlı üzmedi.

En fazla 5000 civarı bir fatura gördüm. Ama bedelsiz  veya 300-500-1000 tl civarı garanti dışı yüzlerce değişim yaptılar. 

Focus tdci powershift niyetim vardı ama burayı okuduktan sonra acaba dedim...

yeni focustaki powershift dedikleri çift kavramalı değil tork konvertörlü şanzıman o yüzden çift kavramalılar gibi sorun çıkarmaz 

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

2012 ford focus power shift  y.otomatik  titanum x sahibiyim.arabam60 bin km. ocak ayında  garantisi bitmiş olmasına rahmen kavraması değişti. iyi niyet kapsamında.pendik şahsuvaroğlunda.10 gün sonra arabamdan ses gelmeye başladı arabamı yetkili servis pendik şahsuvaroğluna götürdüm.yapılan incelemede şanzumanınıda sorun olduğu ve değişmesi gerektiğ söylendi. iyi niyet kapsamında ford otosona bilgi verildi. yaklaşık 9  gün sonra tarafıma mühendislerin geldiği ve %50 destek sağlanabileceği söylendi. %50 desteki kabul etmedim . iyi niyet kapsamında  tamamının karşılnmasını talep etim . kabul etmediler. yasal yollara başvuracağım. başka ne gibi tavsiyeleriniz olabilir. çok teşekkür ederim.

geçmiş olsun çıkardıkları rakam çok uçuk hani 1-2 bin lira olsa neyse ama. İnşallah istediğiniz şekilde çözebilirsiniz durumu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni focustaki powershift dedikleri çift kavramalı değil tork konvertörlü şanzıman o yüzden çift kavramalılar gibi sorun çıkarmaz 

ford şanzımanlarda isim karmaşasında çok başarılı. powershift te dsg gibi manuel dişli sistmeine entegre otomatik debriyajdır. Kuga da 1.6 akobuust ta tork konvertörlü geldi sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Bugun bizim burda en iyi sansizman sirketine komple tamirin kac para ettigini sordum bu meshur vites kutusunun ~3500 tl dediler.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Aslinda CVT sanziman cok guzel sanzimandir. Kotu ismi Focus 2 1.6 dizellerde muhendislik hatasi ile olustu. 1.6 dizellerin torkunu karsilamaya yetersizdi ozamanki cvt'ler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cvt de yağlama zaafiyet ile içerde basit bir parçayı yemişti. ford otosan konuya eğilmedi üretici de belirsiz olunca.. parçaları katalogda bile yer alamadı.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
(düzenlendi)

ford şanzımanlarda isim karmaşasında çok başarılı. powershift te dsg gibi manuel dişli sistmeine entegre otomatik debriyajdır. Kuga da 1.6 akobuust ta tork konvertörlü geldi sadece

Focus dizel; ıslak kavrama Powershift, 

Focus atmosferikler kuru kavrama Powershift,

Focus Ecoboost benzinlilere tork konvertörlü gelecek,

Ford bir sürpriz daha yapacak, yakın zamanda kuru kavrama Powershift kullanımını bırakacak, bu yüzden bütün Ecoboost benzinlilere tork konvertörlüyü adapte etmeye başladı.

Edit imla

tarihinde Osman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

ismi ne olacak bakalım

Selectshift diyorlar galiba, eski bi şanzuman bildiğim kadarı ile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...