İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Sesli Komut - Telefon Bağlantısı ve Usb Sorunu

A.Rahim Filizel

Recommended Posts

A.Rahim Filizel

Merhaba arkadaşlar. 2012 Cmax titaniumx aracımda bazı özellikleri bir türlü çalıştıramadım.

- Sesli komut tuşuna basılı tuttuğmda herhangi bir tepki vermiyor bir türlü çalıştıramadım.

- İphone 5s telefonum ile bağlantı kuramadım.

- Usb bağlantısı yapamadım.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Merhaba ilk önce teyibinizi açınız.üstündeki tuşlardan phone ve telefon yazana basın ve çıkan menüden ekle veye eşleştir  nikleri var bunları alttaki üstünde düz çizgi olan tuşları kullanarak ekle diyip ekrana bir şifre çıkacak telefonunuzda bluetooth ile aratma yapın syn adı altında bir bulum yapar eşleştir diyin teyibin ekranında çıkan şifreyi girin ve cihaz eşleşir.ve size rehberi aktarayımmı der aktar diyin sonra direksiyon üstündeki arama tuşuna bastınızda ekrana telefon menüsü gelik ilk önce yapacanız işlemi seçin telefon diyerek sonra arıcağınız kişini ismini söyleyin ekrana gelir ara veya iptal dersiniz. veeee bunların hepsini syn sesli olarak sırayla takip etirrir zaten.

Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

Merhaba ilk önce teyibinizi açınız.üstündeki tuşlardan phone ve telefon yazana basın ve çıkan menüden ekle veye eşleştir  nikleri var bunları alttaki üstünde düz çizgi olan tuşları kullanarak ekle diyip ekrana bir şifre çıkacak telefonunuzda bluetooth ile aratma yapın syn adı altında bir bulum yapar eşleştir diyin teyibin ekranında çıkan şifreyi girin ve cihaz eşleşir.ve size rehberi aktarayımmı der aktar diyin sonra direksiyon üstündeki arama tuşuna bastınızda ekrana telefon menüsü gelik ilk önce yapacanız işlemi seçin telefon diyerek sonra arıcağınız kişini ismini söyleyin ekrana gelir ara veya iptal dersiniz. veeee bunların hepsini syn sesli olarak sırayla takip etirrir zaten.

Sesli komut telefon bağlantısı yapmadan çalışmıyormu. Bastığımda hiç tepki vermiyor şuan.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Sesli komut telefon bağlantısı yapmadan çalışmıyormu. Bastığımda hiç tepki vermiyor şuan.

Çalışmaz.çünkü komut alması için bir cihaz olması gerekli

Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

hocam hiçbir telefonu görmüyor. Hiçbir telefon aracı görmüyor. Sesli komut tuşuna basınca bip sesi gelmiyor. Nette yazılım güncellemesi felan demişler.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Radyo açıkken bluetooth olan herhangi bir telefonun yakındaki cihazları bul komutu çalıştırıldığında ford audio veya ford sync şeklinde bulması gerekir. Bulunca zaten ekrandaki şifreyi telefonun ekranına girmeniz istenir. Son olarak da rehbere erişilmek istenir ona da evet deyin. Her şey tamamsa ekranın sağ alt kısmında mavi ışık yanar.

Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel
(düzenlendi)

İşte o işlem olmuyor. Telefon bulamıyor.

tarihinde A.Rahim Filizel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Rahmi bey aracınızın kitapçığındaki sigorta şemasından teybin sigortasını bulup sökün 5 dk bekleyip geri takın teyp resetlenecektir tabi teyp kodu ister.. Büyük ihtimalle düzelecektir.. Kitapçıkta bluetooth için ayrı bir sigorta varsa onuda sökersiniz.. Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hocam hiçbir telefonu görmüyor. Hiçbir telefon aracı görmüyor. Sesli komut tuşuna basınca bip sesi gelmiyor. Nette yazılım güncellemesi felan demişler.

güncelleme işe yarar da. ahzırda hafızada telefon var mı?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

güncelleme gözüküyor ufukta.

+100 servis yolu ve güncelleme kaçarı yok gibi

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Rahmi bey aracınızın kitapçığındaki sigorta şemasından teybin sigortasını bulup sökün 5 dk bekleyip geri takın teyp resetlenecektir tabi teyp kodu ister.. Büyük ihtimalle düzelecektir.. Kitapçıkta bluetooth için ayrı bir sigorta varsa onuda sökersiniz.. Kolay gelsin..

Semih, C-Max II lerde teyp kodu yok.

Rahim bey sizin sorunun güncelleme ile ilgisi yok bence. Telefon bağlı olmasa bile direksiyonun sağ tarafında bulunan sesli komut işaretine bastığınızda "komut lütfen" sesini duymalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Sesli komut tuşunun telefonla ilgisi yok. Bağlı telefon varsa telefona ait özellikleri kullanırsınız. Bağlı telefon yoksa teybin " xxx parça çal " gibi fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Benimki de o tuşa bastığımda "Sync komut lütfen" diyor. Telefon bağlı olsa da olmasa da.

Bluetooth ayarları sıfırlama gibi bir seçenek var menüde. Onu denediniz mi?

Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

Benim hiç bir ses vermiyor komut tuşu güncelleme ücreti nedir tahminen

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Benim hiç bir ses vermiyor komut tuşu güncelleme ücreti nedir tahminen

Güncelleme ücretsizdir.
Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

Bugün sönmez bursa servisine götürdüm. Bluethooth modülü değişmesi lazım 1500 tl dedi  :(

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bugün sönmez bursa servisine götürdüm. Bluethooth modülü değişmesi lazım 1500 tl dedi  :(

:elisopali:  :elisopali:  :elisopali:

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Benim tavsiyem öncelikle başka bir bluetooth modülü alıp denemenizdir. Bazen ekran değişimi sonrasında da bu tür sorunlar çıkabiliyor. Modülün değişimi zor değil. Torpidonun arkasında, modülü siz bile değiştirebilirsiniz. Çıkma olarak bulunabilir. Ebay de falan da çok satılıyor ama Türkçe destekli olmasına dikkat etmek gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...