İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Roidmi Bluetooth Fm Verici Ve Araç Şarj Adaptörü

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

http://market.miuiturkiye.net/xiaomi-roidmi-bluetooth-fm-verici-ve-arac-sarj-adaptoru

Original Xiaomi ROIDMI Car Charger Bluetooth 4.0 FM Transmitter 5V 3.1A Total Quick Car Charger Adapter Music Playing FM Radio

http://s.aliexpress.com/fi67BFBF

(from AliExpress Android)

05139054cf35633a2d389129a92b691f.jpg

8a81125c93ca681a76613db091dd293f.jpg

f34bbd325f86ecaa2d4bb6c6e9c2bc8b.jpg

70755e0e2b87a520506b714dbc9e9e6f.jpg

8523f031724262718110b2262cd13c04.jpg

Türkiye de 63 lira olan cihazı dükkân indirimi ile 12 dolara görünce aldım, bugün geldi. Cihaz ağır ve kaliteli duruyor. Android için uygulaması olan ( olmasa da kullanılıyor) iphone için ayar yapamadan kullanılan bir cihaz. İngilizce uygulama bulamadım ama farklı bir dille el yordamı ile Led rengini kırmızı yapabildim.

Cihazı sadece bluetooth menüsünden ekleyebilirsiniz, uygulama ile FM frekansını ve Led rengini değiştiriyorsunuz. Varsayılan frekans ile cihazı bağladım ve cızırtılı bir sonuç aldım, farklı frekanslar denedim sonuç değişmedi... Neyse şarj aleti olarak kullanırım dedim ( 2.1 + 1A) USB kabloyu takım ve ses düzeldi, meğer anten görevi görüyormuş :) müzik yokken hafif bir dip gürültüsü var ama ses varken pek farkedilmiyor. Bence parasına göre gayet kullanışlı bir ürün.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

https://github.com/kkszysiu/mifm/releases

Resmi olmayan İngilizce uygulama buldum ama gereksiz bir sürü izin istiyor bu da. Ayarları yapıp uygulamayı kaldırmak en güzeli :)

9aa673205c2b147516db80ede405d0e5.jpg

f4018b886c9163551636e98e7b80a715.jpg

Ayrıca hesap istiyor uygulama için, mail ile üye olamadım bir türlü, telefon numarası ile üye oldum en sonunda.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bu cıhaz 3.1 amper degıl 2.1 amper.Ucundakı metal kısımda yazıyor bakabılırsınız.Cıhazdan net ses almak ıcın kullanılmayan bır frekans secın yada aracın ustunde anten varsa sokun calısır.Ben dırek teybın arkasından anten soketını soktum net ve berrak sesı var dıp gurultu cok az var.Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Xiaomi nin ürünleri gerçekten çok kaliteli ve güzel.Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkür ederim, yazdığım gibi 2.1+1A şeklinde, toplamda iki çıkış max 3.1 A oluyor. 15.5 watt diye de belirtmişler zaten.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Teşekkür ederim, yazdığım gibi 2.1+1A şeklinde, toplamda iki çıkış max 3.1 A oluyor. 15.5 watt diye de belirtmişler zaten.

Sımdı kontrol ettım sıtesındede oyle yazmıs haklısınız.Tekrardan hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Şimdi bu cihazı telefona bluetooth dan bağlıyorsunuz. Cihazda bluetooth vasıtasıyla alınan müziği aracın müzik çalar cihazına mı gönderiyor radyo frekansından?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aynen öyle, ayrıca iki tane USB şarj çıkışına sahip oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şuan sabiha dayım, normal de radyo giderdi, kanal kanal gezerdim, kesintisiz müzik keyfini özlemişim, üstelik reklamsız :)

Telefonum moto G, bluetooth üzerinden ses aktarırken navigasyon açınca yetersiz geldi özellikleri arada bir takılmalar yaptı, facebook ve tapatalk a ilk girerken de ses takıldı ama sonrasında akıcı. Neyse telin değişim vakti geldi zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Can Serdar
(düzenlendi)

Merhabalar Ahmet İhsan bey bir kaç sorum olacaktı, anladığım kadarıyla bu cihaz yanlızca 96.4 frekansta çalışıyor, doğru mudur? İstersek frekans değiştirebilir miyiz? Yanlızca 96.4 frekansta çalışması sizce sorun yaratır mı? Eğer 96.4 frekansta zaten bir radyo istasyonu varsa sesler üst üste binebilir galiba. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı? Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

tarihinde Ahmet Can Serdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

iPhone için uygulama yok varsayılan frekansta kullanıyorsunuz ama android telefonunuz varsa istediğiniz frekansı ayarlayabiliyorsunuz. Ben boş bulduğum bir frekansa ayarladım mesela.

20f471f7ededd74a6b19ea13f750b702.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

istanbulda boş radyo frekansı olmadığından mutlaka istasyon sarkma yapacak. seste kalite imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Can Serdar

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Gönderdiğiniz bağlantıyı inceledim. Siz ordan satın aldınız galiba. Daha önceden aliexpress'den hiç alışveriş yapmadım. Bende aliexpress'den almak istiyorum. Sizce güvenli mi? 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Rica ederim. Evet aliexpress den aldım, en çok sipariş alan ve puanı 4.9 olan bir satıcı.

2 senede 20 kusur siparişim oldu sıkıntı yasamadim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Umur İnal

Aynen öyle, ayrıca iki tane USB şarj çıkışına sahip oluyorsunuz.

ben bluetooth tan değil de flash disk e parçaları atıp ordan müzik dinlemek istiyorum. Böyle bir özelliği var mıdır acaba? Varsa desteklediği formatları nerden bulabiliriz acaba?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Şimşek

Sanırım bana çekilişte çıkanın aynısı bu. Kullanma kılavuzu Çince gelince araştırma yaptım burası çıktı. Teşekkür ederiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Rica ederim, güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Güle güle kullanın. Bu aletlerin Bluetooth telefon görüşmesi özelliği olan modellerinden tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ve değil ev olacaktı.

Camdan denedim uygulama resmileşmis sadece değişiklik yok.

Roidmi s2 çıkmış, telefon konuşma desteği gelmiş, araç akü voltajı verisi takip ediliyor telefondan ve 15w den 20w a çıkmış, iki cihazı birden 2A+2A şarj edebiliyor artık. Yurtdışı 29 dolar, TR fiyatı daha uygun orijinalse eğer :)

http://m.n11.com/xiaomi-roidmi-2s-bluetooth-arac-sarj-cihazi-fm-transmitter-ios-P130386629?cid=604001&gclid=CPPHu4LHyc8CFQgz0wodlioByA&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet MiHome evdeki cihazlar için yapılmış, Roidmi Driver güzelmiş onu indiriyorum ben de şimdi.

Bu arada 1 gündür kullanıyorum, kablo falan takmadım ucuna, ona rağmen çok net ses alıyorum. Benim androidde ses çıkarmadı da hanımın iphone çalarken arabanın hoparlöründen ayrı bir iphone melodisi duyuldu, enteresan alet :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 7 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek

Bu aletin bir gün işe yarayacağını biliyordum :)

roidmi_1.jpg.8bfbfe7856ad0930c997087a38b5b0dd.jpg

roidmi_2.jpg.330e17ba5ff0abb58438158efb29c656.jpg

Müzik setimin içine sabitledim.. Uygun bir yerden 12 volt bulup enerji verdim..

Telefon ve Notebook'umdan bağlanıp sesi müzik setine aktarabiliyorum. 

Alet çok güzel. Stereo ve gayet başarılı. 

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...