İçeriğe Yönlendir

Megane 3 Hız Sabitleyici Montajı

Fatih Çalıkuşu

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu

Megane 3 dynamique model aracımda , hız sabitleyicinin aktif hale gelebilmesi için bir adet tuş takımlı direksiyon ve el freni alt kısmında bulunan çalıştırma / durdurma butonuna ihtiyacım bulunmaktaydı , bunları temin ettim , almış olduğum bilgi ve yetkili servis ile yapmış olduğum görüşme neticelerinde , firmalardan biri pek mümkün olmayacağı diğeri ise gerekli kabloların mevcut döşeme alt kısmında olduğu bilgisini vermiştir.Ürünü satın almış olduğum arkadaş kesinlikle sistemin aktif olacağı tezini savunmaktadır.Sizlerin fikirlerini alabilir miyim? Teknik olarak çok uzak gibi görünmemesine rağmen elektronik olarak alt yapı olmayabilir , ya da aracın yazılımı bu duruma imkan sağlamayabilir.

Mevcut direksiyonum ;

VvoYJZ.jpg

el freni alt kısmında bulunan açma kapama düğmesi

XLV4m5.jpg

tuş takımı olan direksiyonum

Nrakbk.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Fordlarda beyinden aktif ederek oluyor da, laylonlarda bilemiyoruz  :)

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Hali hazırda kablo tesisatı olmalı. Kolçağın ön kısmındaki parçayı söküp kontrol etmek lazım...

gZd2X2.jpg

2011 Business Fluence' ta tesisat hazırdı. Gözlerimle gördüm. Çok büyük ihtimalle sizin aracınızda da vardır.

Hız sabitleme tuşları bulunan direksiyon ve hız sabitleme/sınırlama tuşu anladığım kadarıyla elinizde hazır bulunuyor. ,İlk fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla araç otomatik vites sanırım, değil mi? Eğer manuel ise ilave olarak debriyaj pedalının altına bir adet anahtara ihtiyacınız olacak.

Bunlar tamamlandıktan sonra yetkili serviste yada çok iyi bir Renault ustasında clip cihazıyla yazılım üzerinden cruise control' ün ve gösterge kadranının CC özelliklerinin aktifleştirilmesi gerek. Kadran dijital mi sizin?

Ama bana sorarsanız ben bu işe girişmezdim. Sonradan yapılan montaj-kurulum esnasındaki en ufak bir hata dahi sürüş güvenliğinizi riske atabilecek sonuçlar doğurabilir.

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Renoların 2005 sonrası hepsinde alt yapı var ecuda. Bir iki modelde tesisat yok. Direksiyon ile birlikle göbekteki sarmal alındı mı? Eğer alındı ise soketi takılacak, cruise/sınırlama tuşu takılıp clip cihazı ile menü aktif edilecek. Düğmeyi tak, eğer ekranda sembol yanarsa zaten açıktır sistem

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Renoların 2005 sonrası hepsinde alt yapı var ecuda. Bir iki modelde tesisat yok. Direksiyon ile birlikle göbekteki sarmal alındı mı? Eğer alındı ise soketi takılacak, cruise/sınırlama tuşu takılıp clip cihazı ile menü aktif edilecek. Düğmeyi tak, eğer ekranda sembol yanarsa zaten açıktır sistem

Servet Abi direksiyon kablo dahil takım halinde , sarmal nedir nerden bilmiyorum açıkçası , ama direksiyon şu şekilde

5MPNkj.jpg

Hali hazırda kablo tesisatı olmalı. Kolçağın ön kısmındaki parçayı söküp kontrol etmek lazım...

gZd2X2.jpg

2011 Business Fluence' ta tesisat hazırdı. Gözlerimle gördüm. Çok büyük ihtimalle sizin aracınızda da vardır.

Hız sabitleme tuşları bulunan direksiyon ve hız sabitleme/sınırlama tuşu anladığım kadarıyla elinizde hazır bulunuyor. ,İlk fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla araç otomatik vites sanırım, değil mi? Eğer manuel ise ilave olarak debriyaj pedalının altına bir adet anahtara ihtiyacınız olacak.

Bunlar tamamlandıktan sonra yetkili serviste yada çok iyi bir Renault ustasında clip cihazıyla yazılım üzerinden cruise control' ün ve gösterge kadranının CC özelliklerinin aktifleştirilmesi gerek. Kadran dijital mi sizin?

Ama bana sorarsanız ben bu işe girişmezdim. Sonradan yapılan montaj-kurulum esnasındaki en ufak bir hata dahi sürüş güvenliğinizi riske atabilecek sonuçlar doğurabilir.

Araç bva şanzıman , kadran dijital değil , sabitleme / sınırlama tuşu için kapalı bir bölüm var , yani o kısma almış olduğum tuş montajını yapabiliriz , tek ihtiyacımız olan tesisat kablomuz, CC nin clip cihazı ve yazılım ile aktifleştirilmesi , risk kesinlikle olacaktır ama E5 te 30 km üzerine çıktığımda değil , uzun yolda artık keyif moduna girdiğimde CC aktif edeceğim tabi birkaç deneme uyanık olmak gerekli , netice de sonradan ilave ediliyor , insan vücudu gibi aslında makinelerde dışarıdan almış olduğu bir mikroba vücut ısısını yükselterek direnç göstermesi gibi :) 

modül vs farkı var ise sıkıntı.

Sıkıntı yok be Mustafa , en kötü deri direksiyon sahibi olmuş oluruz :)

Fordlarda beyinden aktif ederek oluyor da, laylonlarda bilemiyoruz  :)

İnşaAllah aktif edebilirsek buradan bilgileneceğiz hepimiz

hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı

Ben Clio da ECO MOD olmamasına rağmen sadece bir tuş taktırarak aktif hale getirdim. Sadece gösterge panelinde ECO lambası yanmıyor. Onu da müsait biz zamanda yazılım ile aktif edeceklerini söylemişlerdi. Yani %90 olacağı düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben Clio da ECO MOD olmamasına rağmen sadece bir tuş taktırarak aktif hale getirdim. Sadece gösterge panelinde ECO lambası yanlıyor. Onu da müsait biz zamanda yazılım ile aktif edeceklerini söylemişlerdi. Yani %90 olacağı düşüncesindeyim.

Vay beee. Yanlayan eco lambası, adamlar ne araba yapmış. [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

sistem çalışıyorsa sorun yoktur , lamba teferruat

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben corsa da sonradan cc yaptim, sinyal kolu degiserek yazilimi aktif edildi.

Surekli kullaniyorum umarim seninkide olur abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Ben corsa da sonradan cc yaptim, sinyal kolu degiserek yazilimi aktif edildi.

Surekli kullaniyorum umarim seninkide olur abi.

bugün yine bana sanayi yolları gözüküyor , youtube de yurt dışında yapan vatandaşlar var fakat araç iç dizaynları bile farklı

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Videodaki arac scenic. Sen ford mu sandin her yere farkli arac yollasin :D

atası megane sonuçta , ilk çıktığı yıllarda megane scenic olarak üretildi bu araçlar , benim çıkış noktamda bu videodan kablo varsa olay kolaylaşıyor , şimdi sanayiden geldim bugün başka işlerim sebebi ile geç kaldık onlarda programlarını kendilerine göre teslim edebilecekleri işlere göre yaptığı için benim işi birazda ben aceleye gelmemesi için pazartesiye bıraktım ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu arada dikkatimi çekti, teybin tuşları silinmiş galiba. Araç sürekli renault bakımlıysa genelde iyi niyet garantisinden teyp tuş takımını değiştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

bu arada dikkatimi çekti, teybin tuşları silinmiş galiba. Araç sürekli renault bakımlıysa genelde iyi niyet garantisinden teyp tuş takımını değiştiriyorlar.

multimedia aldığım için teyp boşa çıktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Araçta cruise control için kablo tesisatı çekilmiş , düğme montajını yaptırdım , ayrıca direksiyonda değişti , benim usta sanayide bir iki firmaya kodlama işlemi için gittiğinde , gösterge paneli ve abs beyni değişmeden sistemin aktif olmayacağı hakkında bilgi aldığını söyledi , teknik olarak mümkün mü ?   

Gösterge panellerinde benim aracınki gibi , tuşlu  direksiyonlu olanlar mevcut , illaki dijital ekran olma gerekliliği bana pek somut gelmedi Abs durumu fren ile alakalı o da biraz düşündürücü , kafam karıştı 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault servisine gitmeyi deneyin derim. CLIP cihazının görebildiği universal aletlerin göremediği bir sürü menü var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Renault servisine gitmeyi deneyin derim. CLIP cihazının görebildiği universal aletlerin göremediği bir sürü menü var.

Renser ile daha düşünce aşamasında konuştum pek mümkün olamayacağını söyledi , prosedür olarak bu tip çalışmalara pek yanaşmıyorlar anladığım kadarıyla , Çetaş a da bi xenon far dönüşümü için maliyet bilgisi sordum 15-20 bin dedi , tampon ,far yıkama her şeyi ile değişimini düşünüyorlar 

Usta fena sallamış

Usta vasfında bir çok abimi , büyüklerimi tenzih ederim beni sakın yanlış anlamasınlar , bazen olmadık konularda saygımızdan bir şey demesek te bazen çılgınlıkta sınır tanımadıkları kesin :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Akşam aracı teslim aldım , ürünleri almış olduğum firma usta desteği ile aktif hale geldi , hayırlı olsun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

Hadi bakalım keyfini sür. Gaz pedalına tamamen basınca en dipte sertlik varmı?

senin desteğin olmasa bir arpa boyu yol alamazdık , sağolasın :)

abi daha çok fazla kullanma imkanım olmadı , hafta sonu kısmetse Tekirdağ yolu gözükmekte

tarihinde Fatih Çalıkuşu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

röno da mı çalmış donanımdan :nazar:

Usta fena sallamış

ama 1100 m2 servis te başka türlü açışlmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...