İçeriğe Yönlendir

A119 Araç Kamerası Incelemesi ( Geldi ) 2016 Model 60 Fps ! Kapasitör

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Elle başlatıp tekrar elle bitirmek mi gerekiyor?

Evet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

teşekkürler inceleme için. G1wc bozulunca (1 buçuk sene oldu) bunda 40 dolar civarına inince bunu alırız artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

teşekkürler inceleme için. G1wc bozulunca (1 buçuk sene oldu) bunda 40 dolar civarına inince bunu alırız artık :)

Bu 40 $'a inmez ama forumda açtığım Matego Xp1 konusunu inceleyin 49 $ fiyatı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cemil Çınar

Bu kameraya 0805p gibi bir bağlantı lazım. 0805p nin park aparatı buna olur mu?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Bu kameraya 0805p gibi bir bağlantı lazım. 0805p nin park aparatı buna olur mu?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olmaz mlsf, ya bildirim gelmiyor çok geç görüyorum msjları kusura bakmayın :(

Birde son msj atanın resmi gelmiyor tapatalka...
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
On 25.01.2017 at 09:20, Olgu Erhan yazdı:

Olmaz mlsf, ya bildirim gelmiyor çok geç görüyorum msjları kusura bakmayın :(

Birde son msj atanın resmi gelmiyor tapatalka...

Nasıl çözeriz

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Nasıl çözeriz  Bu model desteklemez, mini 0805P alıp bunu satabilirsiniz.

A119 için yeni, indirim kodu

++++++++++++++++++++

GDHJ kodu ile fiyat $77.9 Gps'li model için Kod Çalışıyor

6eda9372302794b06e36dd1f49288d54.jpg

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
7 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

++++++++++++++++++++

GDHJ kodu ile fiyat $77.9 Gps'li model için Kod Çalışıyor

6eda9372302794b06e36dd1f49288d54.jpg

A119 aldım zaten. gear best bunun için aksesuarları satmıyor. fox offer içinse ödeme kısmında problem yaşadım.

Yorum bağlantısı
Ömer Gözcü

Yazdan beri bu kamerayı kullanıyorum, şimdilik bir sorun yok. Ancak aracımı park ettiğimde herhangi bir yere veya evin önüne kameranın kayda devam edebilmesi için ya özel bir aparat alıp araca monte ettirmem ya da powerbank alıp onu kullanmam gerekiyor değil mi? Powerbank bilemiyorum aracın içinde bırakmak tehlikeli olur sanırım. Diğer seçeneği değerlendirmek daha mı güvenli olur? Bu seçenekte aracın aküsüne zarar verir mi vermez mi acaba? 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Yazdan beri bu kamerayı kullanıyorum, şimdilik bir sorun yok. Ancak aracımı park ettiğimde herhangi bir yere veya evin önüne kameranın kayda devam edebilmesi için ya özel bir aparat alıp araca monte ettirmem ya da powerbank alıp onu kullanmam gerekiyor değil mi? Powerbank bilemiyorum aracın içinde bırakmak tehlikeli olur sanırım. Diğer seçeneği değerlendirmek daha mı güvenli olur? Bu seçenekte aracın aküsüne zarar verir mi vermez mi acaba? 

Bununla ilgili Olgu abinin açıklayıcı bir videosu vardı forumda, biraz bakının bulursunuz.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Olgu Erhan

A119 GPS'siz modeli 69.99 dolara düşüren kupon "VIOFOA119B". (Bu kuponla bir hesaptan bir defa sipariş verilebilir.)

A119 GPS modelini 77.99 dolara düşüren kupon "DEGR" (Sipariş sınırı yoktur.)

A119 GPS modelini 74.99 dolara düşüren kupon "VIOFOA119A" (Bu kuponla bir hesaptan bir defa sipariş verilebilir.)

A119 GPS modelini 72.99 dolara düşüren kupon "Israel25" (Bu kupon 27 şubata 2017 tarihine kadar geçerlidir.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
40 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

A119 GPS modelini 77.99 dolara düşüren kupon "DEGR" (Sipariş sınırı yoktur.)
A119 GPS modelini 74.99 dolara düşüren kupon "VIOFOA119A" (Bu kuponla bir hesaptan bir defa sipariş verilebilir.)

Bu kodlar çalışmıyor Olgu

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Çalışıo abi denedim şimdik,

a927b93c55b4dac5b2937e3c7f0a63b1.jpg8ef261238c881bffd3df06dfb0416d26.jpg

Hatta eski müşterlere mail atmışlar 69.9 $ dan GPS lisini alabilioz :)

4420f561200bb5473424c0252628daf0.jpg
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

An itibarı ile indirim kodları çalışmıyor. Sanırım yeni kod gelmeyecek :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Yakında A119 vs. Mini 0805P vs. Mini 0801S karşılaştırma videoları ile karşınızdayım.

4e86b062328326a902db6d6bc40980ff.jpg8327fcddb48c4a4d59ee899731f1a8ca.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kötü haber:

Kamera geldi.  1 gün kullandım. 2. gün görüntü titremeye ve sürekli reset atmaya başladı. Belli ki bir güç devresi sorunu var. İki ayrı USB adaptörü ile denedim sonuç aynı. 

Eskisi de aynı dertten muzdarip olmuştu ama en azından 4-5 ay çalışmıştı. Buna 100 dolar vermemize rağmen ikinci günde (ki denedim takmadan önce bozuk mudur diye) bozuldu. Çin mallarına ve gearbest'e güvenim kalmadı tekrar. İade felan anlamlı çözümler değil benim kaybolan emeklerim ne olacak? Kaldı ki iade nasıl edeceğim? Kutunun bazı kısımlarını attım mesela. Çünkü çalışıyordu.

Gerabest e saygılar.

çipi güçlüymüş bilmemneymiş. Adaptör yapmasını bilmiyor adam.  (güç katı devresini).. Öncekinde de benzer sorun kronikti..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben normal adaptörle kullanıyorum ondan mı bozulmuyor acaba.
(Usb li olmayan)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yabancı dashcamtalk forumuna hızlıca baktım. Adamın içinde voltaj regulatörü yokmuş !!!  5.25 üstü yerse yanıyor 4.85 altında da reset atıyorumuş. Reset atma öncesi eger kırpıştırma varsa bu voltajın düştüğüne işaretmiş (ki doğrudur). Çok düşerse de reset atıp duruyormuş. Attıkça da daha düşüyormuş.

USB kablosunun kalın olması gerekiyor. Uç noktada voltajın yüksek olmasını garanti altına almak gerekiyor. Sıcaklıkla da bu durum karakter değiştirebiliyormuş. 

Sonuç olarak A118C nin güç devresi ofsayt almıştı. Tartışmıştık hatırlarsınız.  119C de aynı sopalık mühendis tarafından tasarlanmış. 

Çözüm olarak pikleri traşlayan belki kapasitör koymak kameraya yakın bir yere anlamlı olabilir belki. 2200 mikrofarad gibi. 

Yazık ama yani voltaja bu kadar hassas cihaz yapmak tasarım hatası.

Aletin dibine 7805 koyduracaklar :)

Zaten 5V tasarım asıl ofsayt.  Oto cihazları 12V çalışmalı. regülatör içinde olmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Güney

İndirimler falan var alayım bir tane diye düşünürken forum yine masraftan kurtardı beni.. 300 tl para vereceğim ama yıllarca kullanabileceğime ümit veren bir kamera yok mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Okurken direk 7805 geldi aklıma

Adaptörü modifiye et hocam. [emoji4]

Biraz şans Recep Bey.

Belki 10. Kameramı kullanıyorum. Daha hiç biri bozulmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Öyle yapacağım. zaten çakmaklığın kapağını kapatacağım kullanmayacağım. passatta çakmaklık kapaklı. açık durmasını sevmiyorum.

3 ayrı 5volt ihtiyacım var  1-telefon 2-bluetooth kit 3-kamera

bunların elektriğini alttan alacağım. Kamera voltaj meselesini muhtemelen kapasitör çözebilir. Yahut azcık fazla voltaj veren bir adaptör bulmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...