İçeriğe Yönlendir

A119 Araç Kamerası Incelemesi ( Geldi ) 2016 Model 60 Fps ! Kapasitör

Olgu Erhan

Recommended Posts

Mustafa Özcan
Bir saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Dolar böyle giderse bizim alım gücümüz iyice düşecek. Mlsf ki artık 4 le çarpıyoruz. Avrupalı cihazı 51 tl ye alıyor. Yakında dolar 8 tl yi görür yaziyim burada :shok:

Bu gidişle öyle görünüyor.:(

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dolar böyle giderse bizim alım gücümüz iyice düşecek. Mlsf ki artık 4 le çarpıyoruz. Avrupalı cihazı 51 tl ye alıyor. Yakında dolar 8 tl yi görür yaziyim burada :shok:
Özel mesaj attım Olgu bey...
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
9 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

S modeli çok dip indirimde,

Kod vereceğim az sonra

Özel mesaj atayım dedim ama gönderemedim.

Sipariş ettiğim A119 kamera gümrüğe takıldı, fatura istiyorlar. Siz böyle bir durumla karşılaştınızmı?

"Belgelerin 27/11/2017 tarihine kadar gönderilmemesi durumunda gümrükçe takdir yetkisi kullanılarak işlem yapılacaktır."

Takip sayfasında böyle bir uyarı var, sonucu ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Sipariş ettiğim A119 kamera gümrüğe takıldı, fatura istiyorlar. Siz böyle bir durumla karşılaştınızmı?

"Belgelerin 27/11/2017 tarihine kadar gönderilmemesi durumunda gümrükçe takdir yetkisi kullanılarak işlem yapılacaktır."

Kart extrenizi yollayın yeterli olacaktır. GöZleri döndü nereden vergi alacaklarını şaşırdılar...

A119s modeli Gps dahil 72 $ a geliyor,

https://goo.gl/FGPyoY

İndirim kodu : 72ddad

8992c014f0ea31959032fdd589a3808f.jpg

89de1def29a58e8d470cbd76100d892f.jpg

S modeli için Gps dahil fiyat gerçekten çok iyi

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
9 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Kart extrenizi yollayın yeterli olacaktır. GöZleri döndü nereden vergi alacaklarını şaşırdılar...

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Zapals'dan aldığım elime ulaştı sonunda. Gümrüğe girdi çıktı ama vergi istemediler 4.6 tl kestiler sadece inceleme parası.

Ayrıca @Olgu Erhan bey bir şey danışacağım.

Şimdi ben bu kamerayı sıcak günlerde camdan sökmek istiyorum, ama gps ile birlikte monte edildiği için sök tak sök tak sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Zapals'dan aldığım elime ulaştı sonunda. Gümrüğe girdi çıktı ama vergi istemediler 4.6 tl kestiler sadece inceleme parası.

Ayrıca [mention=58668]Olgu Erhan[/mention] bey bir şey danışacağım.

Şimdi ben bu kamerayı sıcak günlerde camdan sökmek istiyorum, ama gps ile birlikte monte edildiği için sök tak sök tak sıkıntı olur mu?

Rica ederim hiç sökmenize gerek yok. Kazasız belasız günlerde kullanın. Ürün kapasitörlü sıcağa dayanıklı.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

A118C ti de kapasitörlü sıcağa dayanıklı diye aldık ama iki yaz İzmir Antalya güneşi yamulttu cihazı dikkat etmek gerek
69cf6e885ad8fa45a06ec1c4e5943505.jpg05887ca5894789683ec7e29ce0f2edd1.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

@Ahmet İhsan Akşen

Aslında benim aklıma kamera lensiyle kameranın kendisini ayırmak geldi. Sizin parçaladığınız fotolarda da görünen lens ile kamera bağlantı kablosunun 30-40 cm olanları var. Yabancı forumda sordum gürültü olur görüntü bozulur dediler. Ancak denemekten zarar gelmez hepi topu 1 kablo alınıp test edilecek.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
A118C ti de kapasitörlü sıcağa dayanıklı diye aldık ama iki yaz İzmir Antalya güneşi yamulttu cihazı dikkat etmek gerek
69cf6e885ad8fa45a06ec1c4e5943505.jpg05887ca5894789683ec7e29ce0f2edd1.jpg

Park halinde çalıştımı öğlen ? Yani sürüş esnasında nasıl olur böyle şok oldum.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Park halinde çalıştımı öğlen ? Yani sürüş esnasında nasıl olur böyle şok oldum.

7/24 ekran kapalı çalışıyordu, hareket sensörü açık olarak.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
7/24 ekran kapalı çalışıyordu, hareket sensörü açık olarak. 

Öğlen sıcağında 1500 tl lik panorama X2 bile yamuluyor. Gayet normal. Güneş altında araç kapalı iken aracın içi 100 dereceleri görüyor.

Iphone telefonu yazın araç içinde güneşe koy 5 dk sonra kapanır.

410f59e71163d742f7568b48e6a1e18b.jpgbedca69f964497de4077e6e89b74ac2e.jpg6f56a5209075a76986eb7f5ca26525cf.jpgd0593bb373c0268d58a7fbb030a04d63.jpg

Cihaza resmen işkence etmişsiniz..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Öğlen güneşinde kimse çarpıp kaçmasın diye dua mı edeceğiz :) sadece sürüş sırasında kullanmak yeterli gelmiyor bana, okulda ve sitede çocuklar zarar verince de çekim gerekli, geçen sene küçük bir kız kaputa yıldız çizdi güvenlik kamerası ile zor tespit ettik, araç kamerası çalışsa kabak gibi görünecekti.

Ne yapmak gerekli sürekli kayıt için sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bir tane büyük USB pak şarj cihazı bunun şarjı araca bağlanır kendisi de kameraya.  200Ma akımdan (ekran kapalı)   10 000 mAh  güç olan bu hesapla teorik 10 000 / 200 = 50 saat pratikte 15-20 saat dayanabilir. (ekranı kapayın ve 2K yerine HD kullanın).

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
On 23.11.2017 at 14:14, Zeki Yelboğa yazdı:

ÜCRETLER

Gümrük Vergisi  : 48.0 TL

Damga Vergisi : 0.6 TL

Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.0 TL

Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

TOPLAM : 52.6 TL

Kamera gümrükten geçti ve yukarıdaki ücret çıkarıldı. 2-3 gün içerisinde elime ulaşır diye tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Öğlen güneşinde kimse çarpıp kaçmasın diye dua mı edeceğiz [emoji4] sadece sürüş sırasında kullanmak yeterli gelmiyor bana, okulda ve sitede çocuklar zarar verince de çekim gerekli, geçen sene küçük bir kız kaputa yıldız çizdi güvenlik kamerası ile zor tespit ettik, araç kamerası çalışsa kabak gibi görünecekti.

Ne yapmak gerekli sürekli kayıt için sizce?

Açıkçası 4 senedir kamera incelerim, öğlen sıcağı park halinde yazın aracı cayır cayır kavururken zarar görmeyecek araç kamerası bilmiyorum. Belki üst seviye blackvue cihazları onada garanti veremem.

Blackvue DR750S-2CH With Power Magic Pro Hardwire Kit 2-Channel 1080P Full HD Car DVR Recorder 16GB SD Card | Bonus: Includes BlackboxMyCar Surveillance Decal https://www.amazon.com/dp/B0759Y4V6D/ref=cm_sw_r_cp_api_aiLhAbJG78T2H

b7f3ceaba7128f3e9aa3b0aff5a3015b.jpg
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

O zaman yapacak birşey yok, iki senede bir yenileyecegiz kamerayı :) gerçi çalışıyor hala sadece ses çıkmıyor videoda ve elektrik kesilince son kayıt gidiyor, kapasitör değişimi gerekiyor sanırım, temin ediliyor mu Türkiye'de bilginiz varmı Olgu bey?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aydın Sert

Benim A118C2 de sıkıntı çıkınca A119 ile değişim sağladık. Şuan yolda geliyor. Kamerayı devamlı park modunda kullanabilmek adına şöyle bir ürün var. Akü 11.6 voltun altına düştüğünde enerjiyi kesiyor. Sizce ne kadar sağlıklı olur? Ya da önerebileceğiniz başka bir yol var mı? Mesela arabayı genellikle hafta sonu kullanıyorum, hafta içi işim olmadıkça kapının önünde yatıyor.

A118 de park halinden hareket haline geçerken çakmaklıkta takılı halde marş yaptığımda bozuldu diye tahmin ediyorum. Aynı sorunu yaşamak istemiyorum.

jy7O6j.png

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

A118c kameram nazar değimesin 1 yılı geçti sürekli takılı durumda İzmir de araç bütün gün güneş altında sorunsuz çalışıyor.Doğrudan cama yapıştırmadım aynanın altında uzanan yağmur sensörünün plastik kabına yapıştırdım doğrudan güneşe maruz kalmıyor . İçinden çıkan çift taraflı bantlar ısıya dayanamadı ve kamera birkaç defa koptu sonra koçtaş tan 3m inşaat için yapılmış montaj bantlarından aldım sorun çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
O zaman yapacak birşey yok, iki senede bir yenileyecegiz kamerayı [emoji4] gerçi çalışıyor hala sadece ses çıkmıyor videoda ve elektrik kesilince son kayıt gidiyor, kapasitör değişimi gerekiyor sanırım, temin ediliyor mu Türkiye'de bilginiz varmı Olgu bey?

Kapasitör bende var bir iki tane yatan kamera. Model neydi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kapasitör bende var bir iki tane yatan kamera. Model neydi
Teşekkür ederim Olgu bey, AliExpress den aldım ve değiştirdim, düzelmedi gibi hata veriyor ama son kayıt çalışıyor. Geçen baktım kitlenmiş ben beyaz ekran. Fişi takip çıkarınca çalışti ama önüme atlayan davari çekmemiş oldu, işe yarayacağı zaman da aynı şeyi yapma riski var.

Geçen paylaştığıniz Xiaomi yi alsam mı dedim ama pilli ve GPS de olmayınca almadım, bekliyorum başka bir kampanya :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
5 saat önce, Özcan Cepheci yazdı:

A118c kameram nazar değimesin 1 yılı geçti sürekli takılı durumda İzmir de araç bütün gün güneş altında sorunsuz çalışıyor.Doğrudan cama yapıştırmadım aynanın altında uzanan yağmur sensörünün plastik kabına yapıştırdım doğrudan güneşe maruz kalmıyor . İçinden çıkan çift taraflı bantlar ısıya dayanamadı ve kamera birkaç defa koptu sonra koçtaş tan 3m inşaat için yapılmış montaj bantlarından aldım sorun çözüldü.

Kesintisiz enerjiyi nasıl sağladınız? Aküyü nasıl korudunuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...