İçeriğe Yönlendir

A119 Araç Kamerası Incelemesi ( Geldi ) 2016 Model 60 Fps ! Kapasitör

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
Teşekkür ederim Olgu bey, AliExpress den aldım ve değiştirdim, düzelmedi gibi hata veriyor ama son kayıt çalışıyor. Geçen baktım kitlenmiş ben beyaz ekran. Fişi takip çıkarınca çalışti ama önüme atlayan davari çekmemiş oldu, işe yarayacağı zaman da aynı şeyi yapma riski var.

Geçen paylaştığıniz Xiaomi yi alsam mı dedim ama pilli ve GPS de olmayınca almadım, bekliyorum başka bir kampanya [emoji4]

Yazılımsal problem gibi görünüyor. İsterseniz yollarım size işe yarayacaksa. Bu arada yeni bir kamera testlerini yapıyorum.

Arpenkin Mini Q9 Araç Kamerası incelemesi

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu, gönder onarayım imkanı var ise. Sonraki tasarrufu sana bırakayım

Yollarım kim ne istiyorsa işe yarayacaksa :)

2 tane ceset kamera var firmwareler sorunlu içlerindeki kapasitörler sağlam A118c
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

Kameram geleli çok olmuştu fakat montajını tamamlamak dün nasip oldu. Dikiz aynasının hemen soluna taralı bölgeye taktım. Çekim kalitesi ve özellikleri çok güzel. Yalnız çarpışma uyarı sistemi can sıkıcı. Ben montajı yaparken önüme bir araç park etti, kamera hemen uyarı vermeye başladı. Bu sistem belli bir hızda iken çalışmıyor muydu?

Kameram ve gelen aparatlar bunlar. Şimdilik çakmaklığa bağladım. Bir de kutunun içinden akü bağlantı kablosu ve cpl filtre çıktı :D

qG7m3R.jpg

MdqPXg.jpg

QVb4JZ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Azad Mirzade
On 28.11.2017 at 21:02, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Öğlen güneşinde kimse çarpıp kaçmasın diye dua mı edeceğiz :) sadece sürüş sırasında kullanmak yeterli gelmiyor bana, okulda ve sitede çocuklar zarar verince de çekim gerekli, geçen sene küçük bir kız kaputa yıldız çizdi güvenlik kamerası ile zor tespit ettik, araç kamerası çalışsa kabak gibi görünecekti.

Ne yapmak gerekli sürekli kayıt için sizce?

çocukları tespit edince bir yaptırımı oluyor mu ki, ailesiyle mi görüşüyorsunuz?

benim araca Ruşan yazmış sıpanın biri, çiviyle kazıyarak, ah ruşan ah :D

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen sene oldu, babası ile gidip pasta cila artırdık, bazı yerler geçmedi ama "yıldız" silinmiş olmuştu kaputdan :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Metin Akbal

Google birşey ararken konu denk geldi.

Bende A118C ve A118C2 var. A118C2 olan saati tarihi hafizada tutmuyor kapanınca. Böyle olunca tarih 2016 dan başlıyor 2020 kayıtlı videoları silmiyor. Kapanırken de ekran böyle ışığı azalarak kapanıyor. Sorun ne olaki?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Yakıştıramadım adaş hocam,  kapasitör aklınıza gelmemiş olamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakıştıramadım adaş hocam,  kapasitör aklınıza gelmemiş olamaz.
Emin olamadım akıl akıldan üstündür dedim [emoji16] Aklıma geldi ama tarih saat sıfırlanması kafamı karıştırdı. Görüntü kararak gidiyor o kapasitör. Saat tarih kapasitörden hariç bir mevzu mu var diye merak ettim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Metin Akbal yazdı:

Emin olamadım akıl akıldan üstündür dedim emoji16.png Aklıma geldi ama tarih saat sıfırlanması kafamı karıştırdı. Görüntü kararak gidiyor o kapasitör. Saat tarih kapasitörden hariç bir mevzu mu var diye merak ettim.

Bence kapasitör değil, içeride küçük saat pili var diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bence kapasitör değil, içeride küçük saat pili var diye hatırlıyorum.
Var evet. Lakin lehimli. Bant vardı kaldırınca gördüm.

Hurda 118C lerinize talibim [emoji23]
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Metin Akbal yazdı:

Hurda 118C lerinize talibim emoji23.png

2 sene önce verebilirdim ama kapasitör ve yazılım değişimi sonrası hala kullanıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

O lehimli pillerden elektronik parçacılsrda var, hatta ogs pilinin bir incesi dahi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

O lehimli pillerden elektronik parçacılsrda var, hatta ogs pilinin bir incesi dahi var.

Çorumda soruşturdum pili bulamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Sen değiştirdin mi üstad? ML621 imiş bizim pil bu MS621 uyar mı acaba?
Sipariş verdim bende arızayı az önce farkedip söktüm senin konuyu gördüm abi :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Çorumda soruşturdum pili bulamadım.

ML621 haftaya bakar varsa haber veririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Sipariş verdim bende arızayı az önce farkedip söktüm senin konuyu gördüm abi default_lol.gif
Benim pil böyle lcd altında çıktı ama ms yazıyor benimkindea71a361b0b086fe476f70b1513197257.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
ML621 haftaya bakar varsa haber veririm. 
Galiba buldum abi N11 de şimdi gördüm. Google da o kadar aradım bulamadım yabancı forumlarda araştırırken modeli buldum ama pili Türkiye de bulamamıştım şimdi buldum.
Benim pil böyle lcd altında çıktı ama ms yazıyor benimkindea71a361b0b086fe476f70b1513197257.jpg
Bendeki de bu:

94831ecf2ed5e58b81c2a3d15dfe814e.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Benim A119 kontağı kapatınca son videoyu kaydetmiyor. 

Muhtemelen kapasitörleri bozuldu. 

Bunun tamirini yapan oldu mu hiç ? Kullanılan kapasitör hakkında bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Bunun tamirini yapan oldu mu hiç ? Kullanılan kapasitör hakkında bilgisi olan var mı ?

@ahmet akşen yapmıştı a118c için aynı sorundan
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi 2.7V 3.3F kapasitör bizdeki. Muhtemelen aynıdır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kondansatör bozuk veya şarj olamıyor. Biraz tezgah boşalsın gel bakalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...