İçeriğe Yönlendir

Astra Otomotik Viteste Titreme

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal
(düzenlendi)

2012 Astra GTC otomatik aracımda seyir halindeyken ani hızlanma için dip gaz yaptığımda sanki aracı 3-4 yapıyormuş gibi bir titreme oluyor... Yanlız bu durum sıkışık trafikte araç ısındıktan sonra meydana geliyor... Soğuk ve sakin kullanımlarda hiç bir problem yok sport veya tour modda olamasıda fark etmiyor...

Yazılım problemi olabilir diye güncelleme yaptım... Bir süre yapmadı 2 ay kadar... Fakat yine başladı... 

Tekrar yazılım güncellesek sorun gidermi ve şanzıman yağı değişimi yapılsa geçer mi ?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

easytronic ise eğer şanzıman yağını kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Hava almış veya azalmış olabiliyor.Bunun dışında eğer baskı balata değişimi önerirlerse muhkkak orginal ürün kullanın.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Benzeri şikayetlerle servise başvurduğumda (powershift) kavrama değişimi ile sorunum çözüldü..muhtemelen sizdede kavrama değişimi gerekebilir..

Yorum bağlantısı

Benzeri şikayetlerle servise başvurduğumda (powershift) kavrama değişimi ile sorunum çözüldü..muhtemelen sizdede kavrama değişimi gerekebilir..

Astralar çift kavrama değil tork konvertörlü 

easytronic ise eğer şanzıman yağını kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Hava almış veya azalmış olabiliyor.Bunun dışında eğer baskı balata değişimi önerirlerse muhkkak orginal ürün kullanın.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Belkide Opel forumlarında sorunuza daha net bir cevap alırsınız sonuçta buradaki çoğu kullanıcı Ford marka araca sahip ve sorunuza verilecek cevaplar tahminden öteye pek geçemez diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Belkide Opel forumlarında sorunuza daha net bir cevap alırsınız sonuçta buradaki çoğu kullanıcı Ford marka araca sahip ve sorunuza verilecek cevaplar tahminden öteye pek geçemez diye düşünüyorum :)

Bura gibi bir opel forumu bulamadim ne yazik ki Opelcilerin hemen hepsi ya aracini modifiye edip gostermeye calisiyor yada ilgilenmiyorlar... :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...