İçeriğe Yönlendir

Benzin+Lpg Li Mk3 Mondeoda Ani Yakıt Artışı

Feriz AY

Recommended Posts

Feriz AY

selam aleyküm.

Yaklaşık 1 senedir kullandığım mk3 mondeom 9 şubattan bu yana beni şaşırttı.9 şubatta aldığım 28.9 lt lpg nin

ortalama 220km şehir içi yol yapmam gerekirdi ama,sadece 120 km yol yapabildim.şaşkın durumdayım.sebebi ne olabilir?bu ani yakıt artışının.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diğer sefer başka yerden alın yakıtı önce istasyon değişin :seytan: sonra yeniden tüketim ölçün

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yakıtı farklı yerden mi aldınız? Ya da bu aralar tamir, bakım vs. için bir yere gittiniz mi? Bunlar çok önemli etkenler...

Yorum bağlantısı
Feriz AY

şüphelendiğim 2 şey var;bir önceki yakıtı gaziantepliler bilir,nizip yolunda almıştım...diğeri ise yakıttan önce lpg ayarı yapılmıştı.

ama aşırı fark 10lt kadar oluşunca sizlere danışmak istedim.

Ben yaklaşık 5 aydır,shell şirketine ait petrolünden alıyorum.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Hava basma veya yakıt sisteminde kaçak olamaz çünkü yakıtı shell in şirket petrolünden aldım(şahıs değil)..kaçak yok çünkü kontrolde çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Siz yakıt aldığınız yeri değiştirin. Fazla yakmaya devam ederse lpg ayarına baktırın.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Evet ali hocam.nizip ilk giriş kadoil petrol.tamam mehmet hocam.dediğinizi yaparım.

Yorum bağlantısı

Hava basma veya yakıt sisteminde kaçak olamaz çünkü yakıtı shell in şirket petrolünden aldım(şahıs değil)..kaçak yok çünkü kontrolde çıkmıyor.

Bende total dan alırım hep yıllardır aldığım benzin istasyonu ama istasyondaki arkadaşlar da kabullenmiş di hava olduğunu olmayacak birşey değil shell de olsa olmayacak birşey değil
Yorum bağlantısı
Feriz AY

Tamam.samet kardeşim. Sağol.ben hani yakıt aldığım yeron şahıs değilde şirketin kendi yeri olduğu için ihtimal vermedim.dediğiniz gibi istasyonu değiştiririm.

Yorum bağlantısı

Tamam.samet kardeşim. Sağol.ben hani yakıt aldığım yeron şahıs değilde şirketin kendi yeri olduğu için ihtimal vermedim.dediğiniz gibi istasyonu değiştiririm.

Hocam en ucuz yoldan ilerlemek daha iyi olur belki başka sebebi var ama deneme yanılma yapılacak gibi en önce burdan başlamak daha iyi umarim tez zamanda fazla nakit harcamadan çözümlenir
Yorum bağlantısı
Feriz AY

İyi akşamlar,arkadaşlar.aracımın ani yakıt artışı....normale döndü çok şükür.lpg ayarından imiş.mehmet hocamın sözü aklıma geldi;çalışan malı kurcalamamak gibi bir sözü vardı[emoji4]

Pazartesi günü myotomotive tekrar gidip şikayetimi dile getirdim.tekrar ayar yapıldı,lpgnin km bakımı yapıldı.her zaman ki istasyondan yakıtı aldım.2.28krş tan 28.3litre lpg km sıfırladım.bugün 240km de lpg bitti.ortalama 10 km benzin çıktım ve 12.3lt/100km yakıt tüketimi söz konusu.

28.3lt/230km şehir içi tüketim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...