İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Cruise Kontrol-Hız Sabitleyici Montajı

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

merhabar hız sabitleyici icin uzun zamandır araştırmalarım sonucunda çözümü direksiyon degiştirmek yerine dügme eklme ile sorun çözülecegini ögrendim.

Acıkcası biraz sevindim ama biraz teredütte kaldım.

bizim araclarda coklu soketli mi yoksa iki adet kablolu mu iki çeşit mevcut

bu şekilde yapmış olan yadar nasıl yaptıgını hatırlayan

tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

http://tr.aliexpress.com/item/car-speed-control-switch-cruise-control-system-kit-for-focus-2-For-focus-2005-2008-2009/32362897864.html

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Cruise-constant-speed-switch-button-multi-function-button-For-FORD-FOCUS-05-11-Freeshipping/1618082563.html

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Forumda genellikle direksiyon değişimi ile yapıyorlar ama yinede bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı

Göksel Yaman Aracına Spor direksiyon taktığı için düğme eklemesi yaparak montaj yapmıştı 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

acaba benim clio III içinde aliexpreste var mı, yada takılır mı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

acaba benim clio III içinde aliexpreste var mı, yada takılır mı :unsure2:

Megane III için ben direksiyon değişimi ile çözdüm , birde el freni alt kısmına gelen bir sınırlama düğmesi mevcut en önemlisi uygun kablo tesisatı eğer tesisat mevcut değilde durum sıkıntılı 

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

başka form sitelerinde çözümü dügme degişimi ile halleden var ayrıca ebay da cıkma buldum orjinal aliexpres bana biraz sıkıntılı geldi ebayda en azıdan gönderen yakın artı bi sıkıntı çıkagını da sanmıyorum.Aliexpres de kimi bulup kimde dert anlatacım ve bir ay sonra gelecek ebaydan az önce aldım en gec pazartesi kargolarır iki günde elimde geriye montaj ve gem modulune tanıtmak kalacak montajdan sıkıntım yokta gem baglantı biraz ugraştıracak

Yorum bağlantısı
Özgür Aybey

bunlar sadece düğmeleri . direksiyon için. ayrıca bunun modülü ve motoru olmalı. arabada elektrik tesisatı yoksa çok uğraştırır ön çok ta direksiyon bölümü.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

dügmeler bu gün elime ulaştı direksiyonu sökmek biraz ugraştırdı ama söküldü.

Dügmelerin montajını yaptım gayet güzel oldu.

Şansıma tesisat hazır durumda cıktı 

şimdi elm cihazını bekliyorum gem den aktif etmek için bakalım ne zaman gelir.

herşey bittikten sonra ayrıntılı şekilde resim ekleyecegim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sinan Kaya

bu gün itibari ile aracımda artık cruise control aktif cok ugraştırdı gem de aktif etmek ama başardım..

yapmaya niyetlenenlere her şekilde yardımcı olmaya calışırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

Öncelikle jayırlı olsun. Hız sabitleyici uzun yolda gerçekten ihtiyaç. Bu işin maliyeti size parça parası+kargo bedeli mi oldu?

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
(düzenlendi)

Öncelikle jayırlı olsun. Hız sabitleyici uzun yolda gerçekten ihtiyaç. Bu işin maliyeti size parça parası+kargo bedeli mi oldu?

teşekkürler uzun yolda olmazsa olmaz ama normalde de alışınca insan sürekli arıyor...

bana maliyeti

ebaydan almış oldugum sadece dügmeler direksiyonu degiştirmedim şanşıma cıkma orjinal buldum 32 euro

yine ebaydan elm327 cihazı 12 euro modifikasyon icin dügme 3 euro

biraz el becerisi baya bi sabır üzerine cesaret ortalama 50 euro ya mal oldu bedevadan biraz pahalı

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

teşekkürler uzun yolda olmazsa olmaz ama normalde de alışınca insan sürekli arıyor...

bana maliyeti

ebaydan almış oldugum sadece dügmeler direksiyonu degiştirmedim şanşıma cıkma orjinal buldum 32 euro

yine ebaydan elm327 cihazı 12 euro modifikasyon icin dügme 3 euro

biraz el becerisi baya bi sabır üzerine cesaret ortalama 50 euro ya mal oldu bedevadan biraz pahalı

Valla helal olsun güle güle kullanın. Ben biraz ince eleyen sık dokuyanlardanım ya da kaba tabirle pimpirikli. Şahsen ben hiç bulaşmadım kendine güvenen ustaya parayı bayılırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Tebrikler, güzel iş olmuş. 50 euro hız sabitleyici gibi bir konfor için kesinlikle bedava.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Valla helal olsun güle güle kullanın. Ben biraz ince eleyen sık dokuyanlardanım ya da kaba tabirle pimpirikli. Şahsen ben hiç bulaşmadım kendine güvenen ustaya parayı bayılırdım.

sagolun kolay kolay götürmem ustaya helle ki şimdi arıza tespit cihazımda var..

dışarıdan müşteri toplamazsam iyi valla şükür her işimi de yaparım.

Tebrikler, güzel iş olmuş. 50 euro hız sabitleyici gibi bir konfor için kesinlikle bedava.

teşekkürler gercekten cesaret olduktan sonra bedava sayılır.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

bu gün yaklaşık 80 km lik otoban yolunda deneme yaptım gercekten de süper yakıt bile otomatik olarak düşüyor kışlık lastik ortalama 140 6,5 lt bu degeri hic görmemiştim 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

bunlar sadece düğmeleri . direksiyon için. ayrıca bunun modülü ve motoru olmalı. arabada elektrik tesisatı yoksa çok uğraştırır ön çok ta direksiyon bölümü.

+1

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan GÜLER

mrb. öncelikle elinize sağlık. konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende 2004 cmax 1.6 tdci trend mevcut. bende aynı yöntemle yani sadece düğme takarak cruise control yapmak istiyorum. kontrol etmem gereken kablolar hangileri acaba. birde okuduklarımı yanlış anlamadım umarım. düğmeleri sipariş verdiniz. düğme montajı ve kablolarını bağladınız. sonrada elm ile programladınız doğrumudur ? (teşekkürler.)

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

mrb. öncelikle elinize sağlık. konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende 2004 cmax 1.6 tdci trend mevcut. bende aynı yöntemle yani sadece düğme takarak cruise control yapmak istiyorum. kontrol etmem gereken kablolar hangileri acaba. birde okuduklarımı yanlış anlamadım umarım. düğmeleri sipariş verdiniz. düğme montajı ve kablolarını bağladınız. sonrada elm ile programladınız doğrumudur ? (teşekkürler.)

merhaba evet önce dügmeleri aldım ama isterseniz önce aracınızdaki tesisatı kontrol edin ondan sonra dügmeleri sipariş verin 

bende tesisat hazırdı sadece dügme montajı yaptım.sonra da elm327 ile aktif hale getirdim.Yine takıldıgınız yer olursa yardımcı olmaya calışırım.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İhsan Cingöz

Merhaba Sinan kardeş, valla büyük bir cesaretle çok iyi iş yapmışsın ellerine sağlık, bendede 2008 titanium var bende yapmak istiyorum ama bunu yaptırabileceğim bir yer kişi varmıdır sen yardımcı olabilir misin ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tatlı

Arkadaşlar İzmir'de bize bu konuda yardımcı olabilecek olan arkadaş varmıdır?

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

merhabar hız sabitleyici icin uzun zamandır araştırmalarım sonucunda çözümü direksiyon degiştirmek yerine dügme eklme ile sorun çözülecegini ögrendim.

Acıkcası biraz sevindim ama biraz teredütte kaldım.

bizim araclarda coklu soketli mi yoksa iki adet kablolu mu iki çeşit mevcut

bu şekilde yapmış olan yadar nasıl yaptıgını hatırlayan

tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

http://tr.aliexpress.com/item/car-speed-control-switch-cruise-control-system-kit-for-focus-2-For-focus-2005-2008-2009/32362897864.html

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Cruise-constant-speed-switch-button-multi-function-button-For-FORD-FOCUS-05-11-Freeshipping/1618082563.html

Direksiyon deri olmadığı için  deri direksiyon ve tus takımı ile birlikte 270 tl'ye almıstım.Arac pc'ye bağlandı kapalı olan özellikler açıldı.Aracın  lastik ebat ölçüleri girildi 20-25 dk sürdü hepsi aktif olarak kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
İhsan Cingöz

Merhaba Erkan Abi nerede yaptırdın acaba bende yaptırmak istiyorum yardımcı olabilir misin ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Arkadaşlar yok  mu bize İzmir'de yardımcı olabilecek bi arkadaş.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Bi de bi sorum daha olacak benim araç trende modeli olduğu için normal düz ford 6000 serisi cd çalar var. Cd çaları falan çalışmıyo. Sahibinden de sony marka teyp buldum. Değiştirsem bi sıkıntı yaşarmıyım?Uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.

Teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-ford-orjinal-teyp-304539034/detay/

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar yok  mu bize İzmir'de yardımcı olabilecek bi arkadaş.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Bi de bi sorum daha olacak benim araç trende modeli olduğu için normal düz ford 6000 serisi cd çalar var. Cd çaları falan çalışmıyo. Sahibinden de sony marka teyp buldum. Değiştirsem bi sıkıntı yaşarmıyım?Uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.

Teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-ford-orjinal-teyp-304539034/detay/

İlandaki ürün focus için. C-max için bunun köşeli çerçeveli olanı ve bir önceki modeli lazım. Bunu da kullanırsınız ama titanium göğüs çerçevesi gerekir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...