İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Cruise Kontrol-Hız Sabitleyici Montajı

Sinan Kaya

Recommended Posts

Mustafa Tatlı

İlandaki ürün focus için. C-max için bunun köşeli çerçeveli olanı ve bir önceki modeli lazım. Bunu da kullanırsınız ama titanium göğüs çerçevesi gerekir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-ford-orjinal-sony-radyo-pluscd-plusmp3-teyp-327654811/detay/

Bu ilandaki gibi  mi olmali mesela?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Evet. Bu ilanda ki 2005 ghia larda kullanılan orijinal Sony. 2008 sonrası c-max ve Focus larda sizin ilk sorduğunuz yeni nesil Sony kullanılıyor bu Sony lerde iki tip ön görüntü aynı olmakla beraber kenarlarında vida kanalı görünen Focus lar için. Ön kısım aynı olmakla birlikte vida kanalları görünmeyen dikdörtgen çerçeveli olan ise C-max lerin. Alım yaparken dikkat edin.

ef956dd7d17f22feae23d6024d409a56.jpg

Bu şekilde dikdörtgen çerçeveli olmalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Evet. Bu ilanda ki 2005 ghia larda kullanılan orijinal Sony.  2008 sonrası c-max ve Focus larda sizin ilk sorduğunuz yeni nesil Sony kullanılıyor bu Sony lerde iki tip ön görüntü aynı olmakla beraber kenarlarında vida kanalı görünen Focus lar için. Ön kısım aynı olmakla birlikte vida kanalları görünmeyen dikdörtgen çerçeveli olan ise C-max lerin. Alım yaparken dikkat edin.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sanırım en iyisi 2005 ghia larda kullanılan orijinal sony teybini alıp takmak olucak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tatlı

izmirde hız sabitleyici montajında yardımcı olabilecek birini arıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmet Keçik
(düzenlendi)

Arkadaşalar merhaba 2004 aracıma hız sabitleyici planım var tesisatım yok fakat yabancı sitelerden anladığım kadarıyla ve burada focusa yapan arkadaşların yazılarına baktığımda tesisat ve dşreksiyon veya sadece düğmeler yapılarak modifiyeli elm ile halloluyormuş. Benim sorum şu tesisatı çekeceğim hangi pinlere giteceğimide buldum fakat gem soketine bu kabloyu nasıl bir yöntemle yuvaya oturtmalıyım buna emin olamadım

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde İsmet Keçik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Yok mu hiç yardımcı olacak kimse. Bir sorum daha olacak tesisatı çektikten sonra focus hız sabitleyicili bir direksiyonu ile tanıtsam (imkan var gibi) daha sonra direksitonu değiştirsem ve tuşları öyle sipariş versem bağlantı ile alakalı bir işem gerekir mi. Henüz gem pinlerine nasıl gireceğimi bulamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tanıtma işlemi sonrası sipariş verip yeni geleni takarsınız or kıısmda sorun yaşanmaz. Bu kasada daha önce cc çalışması ben hatırlamıyorum. Mk2 de yapılmıştı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihangir Yazıcı

ben tuş takımı dreksiyona montajladım ama alt kontak altındaki söket 4 u çıktı hepside dolu galiba no sekot 

8 li olyormuş gem modulunde hangi pimlere takmam gerekli bulamadım yardımcı olacak biri varmıdır istanbulda saygılarımla

Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

Tesisatla ilgili bulduklarim yabanci sireden bu yonde sanirim benim tamam elmconfigle yuklemeye geçeceğim 

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
ben tuş takımı dreksiyona montajladım ama alt kontak altındaki söket 4 u çıktı hepside dolu galiba no sekot 
8 li olyormuş gem modulunde hangi pimlere takmam gerekli bulamadım yardımcı olacak biri varmıdır istanbulda saygılarımla

a862d981a77ec5e578864f0121be9163.jpg
a16a110a6c618571b720811ac0354d75.jpg

İnce mavi soket sökülü iken siyah klips sağa gelecek şekilde kendinize yakın soketlerden soldan ikinci ve üstte kalanlardan sağdan yedinci pin
Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı
(düzenlendi)

süper bende mevcut direksiyonuda taktım kaldı aktikleştirmek :)))

eline koluna saglık herkes yazmiş 2 ve 7 pim diye ama bir resim atan olmamış emegine saglık

birde ben bu siteye resim ekliyemiyorum kısıtlamamı vardır acaba

tarihinde Cihangir Yazıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
süper bende mevcut direksiyonuda taktım kaldı aktikleştirmek :)))
eline koluna saglık herkes yazmiş 2 ve 7 pim diye ama bir resim atan olmamış emegine saglık
birde ben bu siteye resim ekliyemiyorum kısıtlamamı vardır acaba

Önemli değil resim alıntıdır ama bir kaç yerden baktım eminim benim araçta tesisatta yok inşallah bende halledecem. Resim ben tapatalktan atıyorum şimdilik sıkıntı yok. Bir şey soracam neyle aktif edeceksin modifiyeli elm tr denmi aldın kendin mi yaptın?
Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı
(düzenlendi)

Yurd disi geldi daha once anlik yakiti aktif ettim onun lcln aldim modifiye ettim sorunduz calisiyor denedim

tarihinde Cihangir Yazıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
Yurd disi geldi daha once anlik yakiti aktif ettim onun lcln aldim modifiye ettim sorunduz calisiyor denedim

Bende bu gidişle modifiye edilmiş alacağım sanırım yurtdışından emeğinize sağlık
Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

Bekle isim bitsin sana yollarim maliyeti 59 tl oldu bana 50 tl yollarim sana istersen alirsanda fdi cipli al digerleri ecuye yazmiyor 

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
Bekle isim bitsin sana yollarim maliyeti 59 tl oldu bana 50 tl yollarim sana istersen alirsanda fdi cipli al digerleri ecuye yazmiyor 

Vallah kardeşim çok memnun olurum senden haber bekliyorum ozaman 1 ay içinde halledebilirmisin
Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

tama 1 haftaya biter sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Tamam dostum haber bekliyorum
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Cihangir beey noldu bizim elm yav[emoji4]
Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

herşey yarım anlatılmış yabancı forumlardan baktım tüş montajı yapıldıktan sonra gem modül kontrol yapılıyor

arka resistans tüşü ile aynı anda kontag 2 konumuna getirip 3 sanıye bekleyin ve tüşlara tek tek basın bip diye ses geliyor ise montaj doğru yapılmıştır.

geldik programlamaya elm config ile 38400 hız seçilip hec modülde bulunan cruse control tiklenip White read ila kazılıyor sonra

sonra gem modulunde aynı şekilde cruse control tiklenip yazdırılıyor.

geldik pcm modulune

elmconfigde port auto şecilip sayfa 2 deki araç yazılımı pc kaydediliyor bu arada sayfa 1deki cruse kontrol seçili olacak

sonra araca geri yükleme yapılıyor bazı hatalar veriyor korkmayın.

ama 75 dakkayı buluyor bu işlem

yanı yazılım tekrar yüklenirken cruse control görüyor yüklüyor.

sonra pcm White read yapılım kaydedilip

keyfini sürüyorsunuz.

yada servise gidip tekrar yazılım yükletin

saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
herşey yarım anlatılmış yabancı forumlardan baktım tüş montajı yapıldıktan sonra gem modül kontrol yapılıyor
 arka resistans tüşü ile aynı anda kontag 2 konumuna getirip 3 sanıye bekleyin ve tüşlara tek tek basın bip diye ses geliyor ise montaj doğru yapılmıştır.

geldik programlamaya elm config ile 38400 hız seçilip hec modülde bulunan cruse control tiklenip White read ila kazılıyor sonra
sonra gem modulunde aynı şekilde cruse control tiklenip yazdırılıyor.
geldik pcm modulune
elmconfigde port auto şecilip sayfa 2 deki araç yazılımı pc kaydediliyor bu arada sayfa 1deki cruse kontrol seçili olacak
sonra araca geri yükleme yapılıyor bazı hatalar veriyor korkmayın.
ama 75 dakkayı buluyor bu işlem
yanı yazılım tekrar yüklenirken cruse control görüyor yüklüyor.
sonra pcm White read yapılım kaydedilip
keyfini sürüyorsunuz.

yada servise gidip tekrar yazılım yükletin

saygılarımla

Oo hayırlı olsun bir ara tam açıklamalı foto bekliyoruz aslında süper olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmet Keçik

Merhabalar baştan söyliyeyim tüm sorumluluk size aittir. Tesisat olmayan 2004 c-max aracımdaki hız sabitleme işi bitti. Ben direksiyon değiştirmedim Çin’den tuşları aldım. Modifiyeli cihazı Cihangir YAZICI arkadaşımdan aldım tekrardan teşekkürler. Bu formda bu işle uğraşan arkadaşlara tek tek teşekkür ederim hepsinin bilgilerinden faydalandım bende dilimin döndüğünce anlatayım.
İlk önce tuşları monte etmedim gem modülüne dışardan bağladım olur ki çalışmazsa boştan yere direksiyonu kesmek istemedim. Gem soketini çıkarttıktan sonra ilgili yerlere kabloları taktım bunun için eski pc powerlarındaki 1,44 inç disketlerin besleme soketlerini kullanabilirsiniz cuk diye oturuyor. Daha sonra programlamaya geçtim resimlerde detaylı açıklama çalıştım yine sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.
Gem modülüne benim tesisatım olmadığı için soketi çıkarttıktan sonra siyah mandal sağda kalacak şekilde alttan 2. Sokete tuşlardan gelen kablolardan kırmızıyı üstten yedinci sokete siyah kabloyu taktım. Geme bağlantı olup olmadığını anlamak için gem test yaptım bunun için arka cam rezistansı düğmesine basılı tutarak kontak anahtarını 2 konumuna getiriniz aracı çalıştırmayınız. Tuşlara tek tek basınız benim araç 2004 olduğu için sesli uyarı yapmıyor yalnızca dörtlüleri yakıp söndürüyor. Sizde sesli uyarıda yapabilir. Bağlantıyı sağladıktan sonra. İş programa geldi elm config ile kontak açık vaziyette bağlantı sağladıktan sonra hız 38400 seçilerek giriş yapılır. Resimlerdeki gibi gem ve hec kısmında ilk önce read yapılarak araçta açık olan özellikler görülür cruise controller tikli değilse tik atılıp tekrar yazdırılır. Tesiat varsa büyük ihtimal bu ayarlar yeterli olur. Bu kısımda dikkat edilecek hs-can ve ms-can kısımlarıdır. Zaten size uyarı verir. Bu işlemleri yaptıktan sonra programı kapatın tekrar açtığınızda hızı otomatik seçin ve pcm ye girin resimde açıkladığım kısımları sırasıyla yapın bu kısımda biraz sabır gerek bende toplam 2 saati buldu bilgisayarınızın şarjına dikkat edin.Hatay İskenderun bölgesinde ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim
6594a490e81cc8db887217e4068ede61.jpg
b24b787f9af31910ce22b194bca1ff7e.jpg
d3ee39ceae57b630fde32eecd017584a.jpg
60637d2b55212f428500bbd3889bf806.jpg
50dd042accf6d5d7a77cb456e5d567e0.jpg
6c4534604ae054fa696636e3877124b1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Arkadaşlar bende kendi aracıma taktırmak istiyorum fakat bu konuda kendim yapamıcam.İzmir veya çevresinde bu işten anlayan arkadaş varsa bilgi ve yönlendirmeleriniz rica ederim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Mustafa Tatlı yazdı:

Arkadaşlar bende kendi aracıma taktırmak istiyorum fakat bu konuda kendim yapamıcam.İzmir veya çevresinde bu işten anlayan arkadaş varsa bilgi ve yönlendirmeleriniz rica ederim.

Teşekkürler.

Ustaeller Özel Ford servisi Sabri usta ile tanışın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Merak etmeyin aracı alırken tanışmıştım :) O zaman sıkıntı yok Sabri usta çözecekse ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...