İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 - Yağ Çubuğu Içerde Kırılmış

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

bugün aracımı yıkadıktan sonra yağı ve suyunu da kontrol edeyim dedim.yağ çubuğunu tutup her zamanki gibi normal bir şekilde çekince bir tuhaflık hissettim.kısa süre içinde,ilk anda anlayamadığım şeyin aslında yağ çubuğunun 5-6 cm lik kısmının dipten kopmuş olduğunu gördüm.haliyle biraz tedirgin oldum.çubuğun bir kısmı yuvanın dibinde kaldı.

ustamı aradım,anlattım.sorun olmaz yerinde kalır o dedi,yağ değişirken karteri sökeriz parçayı alırız,daha önce de birkaç defa karşılaştım dedi. ama haliyle yine de tam ikna olamadım,tereddütlerim var.

aracı -zaten kullanmayacaktım- kullanmadım.sadece yarım metre geri aldım.

başına gelen,bilgisi olan içimi rahatlatacak bişeyler söyleyebilecek :)  olan arkadaşlardan cevap istiyorum lütfen.boya takıntısı olanlar da cevap yazabilir :)

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Merhaba aynısı benimde c4 g.picassoda başıma geldi, merak etmeyin herhangi bir şey olmaz, olmadı da ... 30 tl ye yenisini alıp kullandım. kırık haliyle 6000 km de gittim sorun çıkmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

merhaba geçmiş olsun bi sorun olmaz çünkü karterin içinde yaglama sistemini bir süzgeci daha  olması lazım onatakılır bi yere gidemez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

C5'ler o kadar saglam ki, arada bir sahiplerinin cebinden para ciksin diye yag cubuklarini ince yapmislar. Onemli birsey degil.:) Umarim ikna edici olmustur:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Merhaba aynısı benimde c4 g.picassoda başıma geldi, merak etmeyin herhangi bir şey olmaz, olmadı da ... 30 tl ye yenisini alıp kullandım. kırık haliyle 6000 km de gittim sorun çıkmadı.

Cok iyi.Gercekten icim rahatladi. Basina gelenle karsilasmak iyi oldu.

merhaba geçmiş olsun bi sorun olmaz çünkü karterin içinde yaglama sistemini bir süzgeci daha olması lazım onatakılır bi yere gidemez.

Evet,o tur bi sistem olmali.

Eskiden metaldi bunlar, şimdi plastik. Sıcakta kavrulup bir müddet sonra kopuyor.

Bir de sey var,yuva (kın) hafif egimli- ovalimsi. Cubugu yetine iterken ilk once ittiginiz yonde ilerliyor sonra egime gore cubuk kivriliyor. Sanirim bu kivrilmanin da kotu etkisi oluyor.

C5'ler o kadar saglam ki, arada bir sahiplerinin cebinden para ciksin diye yag cubuklarini ince yapmislar. Onemli birsey degil.:) Umarim ikna edici olmustur:)

Saygilarimla.

Mesaji cevaplar cevaplamaz aracla Turkiye turuna cikiyorum. İcim acayip ferahladi [emoji23] Hakikaten dedigin gibi,kalitesiyle sayibisinin cebinden para cikartacak bu arac. Mazot parasi [emoji12]
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sence yağ pompası o çubuğu filtreden geçirip motora basabilir mi :)

abi bilmiyorum ki çıbık nerdedir,kırılan parça nerede durur.kartere düşüyorsa bile sıkıntı.pompaya gitse belki zarar vercek...cahillik zor zenaat :D

sorayım dedim ne olur ne olmaz :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Bir de sey var,yuva (kın) hafif egimli- ovalimsi. Cubugu yetine iterken ilk once ittiginiz yonde ilerliyor sonra egime gore cubuk kivriliyor. Sanirim bu kivrilmanin da kotu etkisi oluyor.

İşte o kıvrılma c4te de var. Ve her çubuğu çıkarıp takarken aklımdan geçmiştir bu acaba kırılmaz mı diye :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Sıkıntı olmaz sadece yağ seviyesini kontrol edemezsin... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İşte o kıvrılma c4te de var. Ve her çubuğu çıkarıp takarken aklımdan geçmiştir bu acaba kırılmaz mı diye :D :D

kırılıyormuş :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun abi bunlar hep naylondan işte :D

öyle demeyedin eyiydi :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...