İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Lâlâ Modifiye Tamamlandı

Ufuk Aydın

Recommended Posts

Burak gülten

Tabiki böyle bir işlem yapılabilir. Aracınız ne renk ? Beyaz yada mavi dışında ise yapmanızı önermem çok fazla ışık yakışmaz bence.

Ama farklı olmak herzaman iyidir farklılık güzellik katar. Şahsen ben çok beğendim kendi aracıma yapmam böyle kesme biçme ama resmini attığınız mavide efsane durmuş :)

Varsa aklınızda böyle bir fikir ve tamponu düzgün kesip bağlayacak güvendiğinizi bir sanayici varsa hiç düşünmeden yaptırın derim.

Benim arac siyah piano black dusundum plastik kismini ama bu gunduzfarindan bulamadim. Siyah renk arabada daha guzel durcagini dusundum hatta. Kirmizi renge kotu olmus bencede. Bulabilirsem aynisindan alicam. En olmadi mondeonun gunduz farindan dusunuyorum ama olurmu tam bilemedim iste. Havalar bi sicak bi soguk oldugu icin sag farimin ici bugu yapmis cok kotu olmus. Ayar oldum ya. Varmi aklinda bi cozumu olan surekli bugu yapicak belliki biyerden hava alio ona hemen onlem almam lazim sizce naapmaliyim ya ? :(

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Aldığım Xenon kitininde 1 tane beyinde problem var. Sağ ve sol olmak üzere 2 beyin geliyor. Bir tanesinde sıkıntı olduğu için tek farım yanıyor sadece.

Yarın firmaya geri gönderiyorum kontrol için geri dönüşlerini bekleyeceğim.

Bu sorun beyin kaynaklı olmayabilir fiestaların sigorta amperler düşük ben hella taktığımda sigorta attırmıştı çalışan beyini öbür taraftada deneyin yada düz ampul çalışıyorsa sıkıntı yoktur ama kaliteli beyinlerde olur bu dediğim problem tek taraf sigortasını attırır yanlış hatırlamıyorsam araç sigortası 10 du ben 15 takmıştım...

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Bu sorun beyin kaynaklı olmayabilir fiestaların sigorta amperler düşük ben hella taktığımda sigorta attırmıştı çalışan beyini öbür taraftada deneyin yada düz ampul çalışıyorsa sıkıntı yoktur ama kaliteli beyinlerde olur bu dediğim problem tek taraf sigortasını attırır yanlış hatırlamıyorsam araç sigortası 10 du ben 15 takmıştım...

Arızalı beyni hangi tarafa takarsam o taraftaki farım yanmıyor. O yüzden beyinden kaynaklı problem olduğunu düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Arızalı beyni hangi tarafa takarsam o taraftaki farım yanmıyor. O yüzden beyinden kaynaklı problem olduğunu düşünüyorum

O zaman doğru düşünüyorsun..

Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Sony çok hoş duruyor. Araç x paket mi yoksa kendiniz mi aldınız ? Uygulaması hakkında bilgi verirseniz ben dahil birçok kişiye bilgi sağlar:)

Aracım x paket. Sadece sony klavyesiyle geniş ekranını ankara ostimden vede istanbuldan temin ettim.
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Güzel bir şerit uygulaması yaptık LâLâ ' ya  :)

R3YNjn.jpg

3oDMkp.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Ergün MÜMİN

Maşallah Ufuk abi on numara olmuş araban :)
Sen ampulleri değiştirdin garanti durumu ne KentFord ne diyor bu duruma ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Maşallah Ufuk abi on numara olmuş araban :)

Sen ampulleri değiştirdin garanti durumu ne KentFord ne diyor bu duruma ?

Eyvallah kardeşim sağol. Garanti dışı bırakıcak birçok şey yaptım. ( Geri vites ledi, 8K xenon , Led sisler , Ferrari kornası , ) 

Servisle konuştum bunlar sadece bulundukları bölgenin garantisini bozuyor. Yani Xenon taktığım için farda bir problem çıkarsa garantiye girmiyor. Ama diğer elektirik aksamlarında sorun olursa garanti kapsamında oluyor araç.

Zaten servise giderken hepsini sökücem orjinallerini takıcam :) Takıp çıkarmayı öğrenmek lazım çok basit zaten bunların takılması.

Servise giderken orjinal haliyle gidicek :)

Yorum bağlantısı
Ergün MÜMİN

Xenon için farda ki merceği de değiştirmek gerekiyor diye okumuştum Ufuk abi yanlış hatırlamıyorsam, çünkü halojen mercek ve xenon mercek farklı olduğu için xenonun merceği yakabilme ihtimali varmış. 

Sisleri ve geri vites ledini değiştirmeyi bende düşündüm konuşmuştuk seninle önceden de arıza ışığı yakabilir demiştin durum ne memnun musun nasıl yani ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Xenon için farda ki merceği de değiştirmek gerekiyor diye okumuştum Ufuk abi yanlış hatırlamıyorsam, çünkü halojen mercek ve xenon mercek farklı olduğu için xenonun merceği yakabilme ihtimali varmış. 

Sisleri ve geri vites ledini değiştirmeyi bende düşündüm konuşmuştuk seninle önceden de arıza ışığı yakabilir demiştin durum ne memnun musun nasıl yani ?

Memnunum bir sıkıntı yok :) Tabikide riski var led ampül 15-20tllik birşey. Çabuk bozulabiliyor bazen daha bana denk gelmedi.

Artık o kadar fazla düşünmüyorum yoksa zevkini alamıyorsun.

Merceği değiştirmedim farda gayet güzel kullanıyorm ömür boyuda böyle gider.

Yorum bağlantısı
Ergün MÜMİN

Zaten biliyorsun Fiesta da hastalıktır gündüz ledleri ve sislerle dolaşmak, sisleri hep turkuaz yapmak istemişimdir yada biraz daha beyazımsı bir renk. Arıza ışığı falan yakmıyorsa bende değiştiririm ampulleri dediğin gibi servise gidince orijinale dönülür. Sadece arıza ışığı yakmasın babam ona sorun yapar :)

Ufuk abi ben chip tuning yaptırmayı düşünüyorum. Ecufast'le konuşup bilgi edindim yaptırmak istiyorum ama babam serviste olmayan bişey yaptırmam ben arabama diyo :D Sen neler düşünüyosun bu konu da

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Zaten biliyorsun Fiesta da hastalıktır gündüz ledleri ve sislerle dolaşmak, sisleri hep turkuaz yapmak istemişimdir yada biraz daha beyazımsı bir renk. Arıza ışığı falan yakmıyorsa bende değiştiririm ampulleri dediğin gibi servise gidince orijinale dönülür. Sadece arıza ışığı yakmasın babam ona sorun yapar :)

Ufuk abi ben chip tuning yaptırmayı düşünüyorum. Ecufast'le konuşup bilgi edindim yaptırmak istiyorum ama babam serviste olmayan bişey yaptırmam ben arabama diyo :D Sen neler düşünüyosun bu konu da

Gereksiz buluyorum ben chip'i :) Beygirin 10-15 artsa ne olucak yarışlaramı katılacaksın :)

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Bi xenon merceklerini elimle montajladım yaklaşık 6 aydır kullanıyorum üstündekini söküp perde ekledim ve aralıksız 7 saat 650 km yaptım yandı banamısın demedi farlar en ufak sıkıntıda çekmedim.Bakalım yeniden uzun yol yapacağım yaparsa yazarım.

Araçta hoş olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergün MÜMİN

Yakıt tasarrufu sağlıyosun bi nebze, araba biraz daha rahatlıyo eski haline bakarak. Kesin zararı olmadığına emin olsam yaptırmam.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Yakıt tasarrufu sağlıyosun bi nebze, araba biraz daha rahatlıyo eski haline bakarak. Kesin zararı olmadığına emin olsam yaptırmam.

Yakıt tasarrufu sözde sağlanıyor ama araban biraz olsun güçlendiği için daha çok basıyor insan. Gene aynı hesaba geliyor hatta daha çok yakıyosun.

Hayatım boyunca arkadaşlarımdan duymadım çip yaptım az yakıyor diye. İçiyor resmen diyor hepsi. 

Sadece söylenene inanmayıp daha geniş düşünmek lazım. Genede sana kalmış :)

Yorum bağlantısı
Ergün MÜMİN

Eniştem yaptırdı bulgaristan da başka bir markaya normal kullanım da yakıttan tasarruf sağladım diyo. E tabi araban daha güçlü basınca içmesi normal. Ne kadar beygir o kadar güç o kadar güçte mazota yansır haliyle.

Bulgaristan da yaptırma ihtimalim olsa yaptırırım. Fakat türkiye de hiç duymadım görmedim aracına yazılım attıran.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Can Çelik

Arabanın fabrika çıkışı ayarları ile oynandığı taktirde arabanın ömrü %50 azalır ve sonu motor yemekten başka bişey olmaz anlık hevesler uğruna turbodan olmayın belkide daha büyük hasar oluşturur motor yersiniz.

Bunları uydurmuyorum yaşayanlardan gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tunahan Şen

Araç çok güzel olmuş. İyi günlerde binin. Bir zamanlar ben de body kit düşünmüş sonra vazgeçmiştim. Fakat egzos için bilgi almak istiyorum. 
Bir de WRC anten ile performans kaybı oldu mu? Radyoyu kullanıyorum,kayıp olur diye takmak istememiştim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Araç çok güzel olmuş. İyi günlerde binin. Bir zamanlar ben de body kit düşünmüş sonra vazgeçmiştim. Fakat egzos için bilgi almak istiyorum. 

Bir de WRC anten ile performans kaybı oldu mu? Radyoyu kullanıyorum,kayıp olur diye takmak istememiştim.

Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Bodykit yapıcaksanız eğer aracı azda olsa basmanız gerekiyor benim tavsiyem. Ben 3,5cm spor yay taktım genede bunla bile çok göstermiyor kendini bodykit.

Aracım dizel olduğu için egzoz sadece görüntü amaçlı takıldı. Egzozun çıkış kısmı kesilip kaynakla bunu taktırdım.

Valla radyo hiç dinleyen birisi değil. Orjinal anten takılı ikende dinlemezdim o yüzden fark varmı yokmu bilmiyorum ama arkadaşlarım radoyuyu açtığında gayet normal dinliyorum hiç rahatsız olmadan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...