İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Philips H7 Tip Crystal Vision Uygulama

Oğuz Varhan

Recommended Posts

Oğuz Varhan

http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-crystal-vision-ampul-seti-011296-p-OTM011296

Hepsiburada.com dan aldığım CyrstalVision Farlardan aldım bugün elime ulaştı araca uyguladım görüntü olarak 5000k 6000k lık xenon farlar gibi mavi değil ama 2011 model c180 lerin 4300k lik xenonları gibi beyaz yanıyor ışık farkı da gerçekten %30 arttı bugün kullandım memnun kaldım umarım ileride sorun yaşatmaz :)

Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa yardımcı olmak isterim teşekkürler :)

OA_4308014.jpg

Eski Far

840968d7_l.jpeg

Yeni Far

67321853_l.jpeg

Yeni/Eski Far Karşılaştırma

6249bf07_l.jpeg

Yeni Far Gece

301opc3.jpg

Yeni Far/Sis Farı Karşılaştırma ( Eski farla renk farkını anlamak için)

6ec0cc74_l.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Renk aynı orijinal xenonlar gibi olmuş. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben focus ta 2 yıldır kullanıyorum hem kısa farda hemde sis farlarına var çok memnunum. Muayeden de geçtim çok sorunsuz ve kaliteli.

Güzel günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Bu ürün ile sizin söylediğiniz ürünün özellikleri farklı sizin söylediğiniz osramın rakibi olan philips modeli aşağıdaki linkte

Philips H7 X-treme Vision 2'li Ampul Seti- %130

http://www.hepsiburada.com/philips-h7-x-treme-vision-2-li-ampul-seti-130-daha-fazla-i-p-OTM011300

Ben focus ta 2 yıldır kullanıyorum hem kısa farda hemde sis farlarına var çok memnunum. Muayeden de geçtim çok sorunsuz ve kaliteli.

Güzel günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim bende ömür konusunda korkuyordum :) şuan gönlüme su serpilmiş oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Maşallah güzel durmuş bir ara bende kullanmıştım aynı ürünü kaliteli ve şık duruyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Renk aynı orijinal xenonlar gibi olmuş. Güle güle kullan.

Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Ben osram kullanıyorum, şimdi philips aldım d3s bakalım nasıl olacak. Siz memnunsanız sıkıntı yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Ben osram kullanıyorum, şimdi philips aldım d3s bakalım nasıl olacak. Siz memnunsanız sıkıntı yok :)

d3s lerin h7 ile uyumunu nasıl sağlıyorsunuz acaba birde o ampullerde ayrıca bir adaptör e gerek var mı ? yoksa farın arkasındakiler adaptör mü ? teşekkürler :)

Philips H7 X-treme Vision burada daha uygun fiyatı. Aslında genel anlamda ampul fiyatları uygun.

http://www.automkarinca.com/Philips-H7-X-Treme-Vision-Ampul-2li-Set,PR-7239.html

Cyrstal Vision bulamadım ben bu sitede ondan hepsiburada.com dan aldım indirimdeydi zaten kargo dahil 68tl ye aldım. Hatta ilk gönderdiklerin üründe bir ampul taktım yanmadı baktım ki içindeki tel kopmuş geri gönderdim hemen iadesini aldılar, yeni ürünü tekrar sipariş ettim toplam 1 hafta sürdü süreç :)

Maşallah güzel durmuş bir ara bende kullanmıştım aynı ürünü kaliteli ve şık duruyor...

Teşekkür ederim :) neden bir ara onu anlamadım  :unsure2:  :unsure2:  bi sorunla mı karşılaştınız yoksa :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan
(düzenlendi)

AKILLARDAKİ KAFA KARIŞIKLIĞI İÇİN YAPTIĞIM ARAŞTIRMA SONUÇLARI

Philips H7 X-treme Vision

bild1.jpg

Işık Şiddeti:                  1500 ±10%  lumen + 45 metre mesafe
Yükseklik:                      14.2  cm
Uzunluk:                        25.5  cm
Genişlik:                        14.1  cm
Voltaj:                           12  V
Watt:                             55  W
Renk Sıcaklığı:            3700 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 200  -   Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat
Menşei:                        Almanya

OA_4308014.jpg
Işık Şiddeti:                  1140 ±15%  lumen 
Renk Sıcaklığı:            4300 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 200  -   Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat

Philips H7 Diamond Vision

92654044_412994453.jpg
Işık Şiddeti:                   950 lm ± 15%  lumen ( Çok düşük ışık şiddeti)
Renk Sıcaklığı:            5000 Kelvin ( Gece yağmurda düşük ışık şiddeti ile birleşince merceksiz farda -15 metreden fazla görüş kaybı)

Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 105 Saat  -   Tc(Standart Test Omtü) 160 Saat

Philips H7 Vision ( Standart Ampul Kendi Aracımdan Çıkan )
172267.jpg
Işık Şiddeti:                  1300 ±15%  lumen (Tam emin değilim bence bu değerden daha az) 
Renk Sıcaklığı:            3200 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) Yok -   Tc(Standart Test Omtü) 550 + %15 Saat

Kaynakça:
tarihinde Oğuz Varhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Uçar

Ben Osram Nightbreaker aldım dün hem kısa hem de uzunlara. Eski fara göre %1500 fark var diyebilirim ama philips kullanmadığım için hangisi iyidir zaman gösterir. Ama şunu biliyorum ki Osram aydınlatma olarak daha başarılı. Philips daha uzun ömürlü diye biliyorum sadece.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ben Osram Nightbreaker aldım dün hem kısa hem de uzunlara. Eski fara göre %1500 fark var diyebilirim ama philips kullanmadığım için hangisi iyidir zaman gösterir. Ama şunu biliyorum ki Osram aydınlatma olarak daha başarılı. Philips daha uzun ömürlü diye biliyorum sadece.

Osram nightbreaker ve plus olanını birer takım eskittim. Her ikiside 30k km.de patlak verdi. Bilmiyorum kısa mı yoksa yeterli mi bu ömür ama, start stopta ani akıma dikkat etmeme rağmen ikisinin de ömrü aynı oldu.

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan
(düzenlendi)

Osram nightbreaker ve plus olanını birer takım eskittim. Her ikiside 30k km.de patlak verdi. Bilmiyorum kısa mı yoksa yeterli mi bu ömür ama, start stopta ani akıma dikkat etmeme rağmen ikisinin de ömrü aynı oldu.

Ömürleri o kadar heralde normal dayanmışlar gibi geldi ben bunlar patlayınca direk hıd ya da led xenon alıcam zaten beyaz ışık gibisi yok bu farla farkına vardım ki xenonların en dandiği 3000 2500 lümenlerde ışık şiddetine sahip tarihinde Oğuz Varhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Teşekkür ederim :) neden bir ara onu anlamadım  :unsure2:  :unsure2:  bi sorunla mı karşılaştınız yoksa :(

Aracı sattım ve bu aracımda da orjinal xenon var  :D

Ama kullandığım dönemde (2 yıl ) hiç sorun yaşamadım. ;)

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Aracı sattım ve bu aracımda da orjinal xenon var :D

Ama kullandığım dönemde (2 yıl ) hiç sorun yaşamadım. ;)

Tamam o zman :D sevindim hayırlı olsun yeni aracınızda ( ne zmaan aldığınızı bilmesem de ) :)
Yorum bağlantısı
Mert Kaymak

Bende crystal vision takmak istiyorum aracıma, takma işlemini kendiniz mi yaptınız acaba? Aracım yeni olduğundan biraz yabancıyım..  :)​ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Bende crystal vision takmak istiyorum aracıma, takma işlemini kendiniz mi yaptınız acaba? Aracım yeni olduğundan biraz yabancıyım.. :)

Evet kendim yaptım çok zor değil yalnız amğuller hassas elinizi ampulün camına değdirmemeniz lazım

Öncelikle farın iki adet tutan vidasını söküyoruz daha sonra farı motorun içine doğru ittirirken yukarı çekiyoruz bu sayede farın tampona sabit tutan tırnakları tampondan kurtuşuyor dikkatli olun biraz garip bi ses çıkıyor kırıldı sanmayın ( farım en ucunda plastik bir pimle tampona sabitlenmiş halde bağlantı daha var o çıkmıyor ki çıkartmanıza getek yok farı biraz yukarı çıkartınca zaten çalışma alanı sağlanıyor.

Daha sonra farın en dıştaki (mercekli araçlar için) plastik tıpasını çıkartıp ampule ulaşıypruz ampulü sökerken üstünde 2 tane mandal var onları elinizle dışa doğru ittirip ampulü söküyorsunuz dhaa sonra elekyrik soketini söküp yeni ampullerinizi işlemin tam tersini yapıp takıyorsunuz ampuller simetrik değildir tırnaklı gibi yeri aşağıda kalıcak (kutusundan çıkarttığınız pozisyonda)

Eğer anlamadığınız yer olurda yardımcı olmak isterim eğer siz yapamam derseniz nir elektrikçiye götürmenizde fayda var ben fotoğraflarla anlatmaya çalışırım ama gene de

İsterseniz kullanım kılavuzunun bakım kısmını inceleyerek de bilgi edinebilirsiniz

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer%3Fblobtable%3DMungoBlobs%26blobcol%3Durldata%26blobheadervalue1%3Dattachment%253Bfilename%253D%2522Fiesta%2B2015.pdf%2522%26blobheadervalue2%3Dabinary%253Bcharset%253DUTF-8%26blobheadername1%3DContent-Disposition%26blobheadername2%3DMDT-Type%26blobheader%3Dapplication%252Fpdf%26blobwhere%3D1214490082598%26blobkey%3Did&ved=0ahUKEwiHrOOxkqjLAhWCD3IKHQjcDo8QFggcMAA&usg=AFQjCNHhur88wA4E997M8DBxY_vkCxk6nw&sig2=12v6JtMv5kvXK1NfIN69PA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Kaymak

Evet kendim yaptım çok zor değil yalnız amğuller hassas elinizi ampulün camına değdirmemeniz lazım

Öncelikle farın iki adet tutan vidasını söküyoruz daha sonra farı motorun içine doğru ittirirken yukarı çekiyoruz bu sayede farın tampona sabit tutan tırnakları tampondan kurtuşuyor dikkatli olun biraz garip bi ses çıkıyor kırıldı sanmayın ( farım en ucunda plastik bir pimle tampona sabitlenmiş halde bağlantı daha var o çıkmıyor ki çıkartmanıza getek yok farı biraz yukarı çıkartınca zaten çalışma alanı sağlanıyor.

Daha sonra farın en dıştaki (mercekli araçlar için) plastik tıpasını çıkartıp ampule ulaşıypruz ampulü sökerken üstünde 2 tane mandal var onları elinizle dışa doğru ittirip ampulü söküyorsunuz dhaa sonra elekyrik soketini söküp yeni ampullerinizi işlemin tam tersini yapıp takıyorsunuz ampuller simetrik değildir tırnaklı gibi yeri aşağıda kalıcak (kutusundan çıkarttığınız pozisyonda)

Eğer anlamadığınız yer olurda yardımcı olmak isterim eğer siz yapamam derseniz nir elektrikçiye götürmenizde fayda var ben fotoğraflarla anlatmaya çalışırım ama gene deİsterseniz kullanım kılavuzunun bakım kısmını inceleyerek de bilgi edinebilirsiniz https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer%3Fblobtable%3DMungoBlobs%26blobcol%3Durldata%26blobheadervalue1%3Dattachment%3Bfilename%3D%22Fiesta%2B2015.pdf%22%26blobheadervalue2%3Dabinary%3Bcharset%3DUTF-8%26blobheadername1%3DContent-Disposition%26blobheadername2%3DMDT-Type%26blobheader%3Dapplication%2Fpdf%26blobwhere%3D1214490082598%26blobkey%3Did&ved=0ahUKEwiHrOOxkqjLAhWCD3IKHQjcDo8QFggcMAA&usg=AFQjCNHhur88wA4E997M8DBxY_vkCxk6nw&sig2=12v6JtMv5kvXK1NfIN69PA

Çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi de, ampuller elime ulaştığında bir deneyeceğim, baktım olmuyor dediğiniz gibi yapıcam. Tekrar teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan
(düzenlendi)

Çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi de, ampuller elime ulaştığında bir deneyeceğim, baktım olmuyor dediğiniz gibi yapıcam. Tekrar teşekkürler :)

Estafurullah ne uğraşması birbirimize yardım için buradayız :)Anlamadığınız yer olursa sorabilirsiniz :) yardımcı olurum tarihinde Oğuz Varhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Kaymak

Estafurullah ne uğraşması birbirimize yardım için buradayız :)Anlamadığınız yer olursa sorabilirsiniz :) yardımcı olurum

Crystal vision'un yanına parklarıma http://www.hepsiburada.com/photon-amerikan-turuncu-t-10-tip-park-ampulu-85d052-p-OTM85D052şundan düşünüyorum. Ne dersiniz güzel görünüm sağlar mı ikisi birlikte? Aracım 2010 Fiesta titanium bu arada.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...