İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Philips H7 Tip Crystal Vision Uygulama

Oğuz Varhan

Recommended Posts

Oğuz Varhan

Crystal vision'un yanına parklarıma http://www.hepsiburada.com/photon-amerikan-turuncu-t-10-tip-park-ampulu-85d052-p-OTM85D052şundan düşünüyorum. Ne dersiniz güzel görünüm sağlar mı ikisi birlikte? Aracım 2010 Fiesta titanium bu arada..

Cyrstal visionun yanında hediye beyaz ampul geliyor ama amerikan park gibi gözüksün istiyorsanız alabilirsiniz ama sinyallerin yanık kalması gibi gözükmeyebilir :)
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Led olmayan bir t10 ampule o para verilmez derim

Yorum bağlantısı
Akın Akman

Bu tip beyaz ışık yağmurda sıkıntı yaratıyor deniliyor. Devamlı yollarda olduğum için değiştirmekten vazgeçmiştim onu söylediklerinde. Siz kullanıcı olarak ne dersiniz? Yağmurda zorlaştırıyor mu araç kullanmayı?

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Bu tip beyaz ışık yağmurda sıkıntı yaratıyor deniliyor. Devamlı yollarda olduğum için değiştirmekten vazgeçmiştim onu söylediklerinde. Siz kullanıcı olarak ne dersiniz? Yağmurda zorlaştırıyor mu araç kullanmayı?

bir önceki sayfada da bahsettiğim gibi araçın orjinal farları ile aynı ışık şiddetine sahip ve tam olarak mavi bir renk olmadığı için hiçbir sıkıntı yaşamadım :)

Yorum bağlantısı
Mert Kaymak

Cyrstal visionun yanında hediye beyaz ampul geliyor ama amerikan park gibi gözüksün istiyorsanız alabilirsiniz ama sinyallerin yanık kalması gibi gözükmeyebilir :)

Crystalleri taktim bugun, park olarakta kutudan cikan beyazlari taktim. suanlik gunduz gozuyle iyi gibi duruyor, aksam artik net bisey soyliyebilicem :) tek sorun park ampulleri biraz sönuk kaldi tavsiyen var mi renk olarak, marka olarak ? 

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan
(düzenlendi)

Crystalleri taktim bugun, park olarakta kutudan cikan beyazlari taktim. suanlik gunduz gozuyle iyi gibi duruyor, aksam artik net bisey soyliyebilicem :) tek sorun park ampulleri biraz sönuk kaldi tavsiyen var mi renk olarak, marka olarak ? 

Hayırlı Olsun ellerinize sağlık, umarım sizde benim gibi memnun kalırsınız :) Ayrıca;

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/279787-i%C3%A7-aydinlatmalara-ve-plakali%C4%9Fa-beyaz-led-takma/

bu konudaki ledler aracın park lambalarıyla uyumlu ben memnunum iç aydınlatma olarak :) sizde kullanabilirsiniz 

tarihinde Oğuz Varhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akın Akman

bir önceki sayfada da bahsettiğim gibi araçın orjinal farları ile aynı ışık şiddetine sahip ve tam olarak mavi bir renk olmadığı için hiçbir sıkıntı yaşamadım :)

Bende Philips düşünüyordum ama bir müşterimde Osram Cool Blue Hyper 5000K vardı. Onun da tavsiyesi ile alıp kendim değiştirdim bugün. Umarım bende sıkıntı yaşamam yağmurda :)

Yorum bağlantısı
Mert Kaymak

Farlardan çok memnunum, yağmur çamurdada kullandım görüş gayet yeterli. Kafası karışık olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Orjinal sarı farlardan daha güzel aydınlatıyor. Oğuz bey teşekkür ederim sizede size güvenip aldım güzel seçim yapmışız  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Bende Philips düşünüyordum ama bir müşterimde Osram Cool Blue Hyper 5000K vardı. Onun da tavsiyesi ile alıp kendim değiştirdim bugün. Umarım bende sıkıntı yaşamam yağmurda :)

Bahsettiğiniz far biraz maviye yakın umarım sorun yaşamazsınız bendeki far 4300k çünkü :)

Farlardan çok memnunum, yağmur çamurdada kullandım görüş gayet yeterli. Kafası karışık olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Orjinal sarı farlardan daha güzel aydınlatıyor. Oğuz bey teşekkür ederim sizede size güvenip aldım güzel seçim yapmışız :)

Çok teşekkür ederim Mert Bey bende çok sevindim memnun kaldığınıza [emoji5] [emoji5] [emoji5] güle güle kazasız belasız kullanın :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Yıldız

Bende bu posttan sonra aldım. Xenonları sökmüştüm, daha memnun kaldım gerçekten.

Mercekli araçlar hiç düşünmesin alsın bence. Performansı gayet iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Bende bu posttan sonra aldım. Xenonları sökmüştüm, daha memnun kaldım gerçekten.

Mercekli araçlar hiç düşünmesin alsın bence. Performansı gayet iyi.

Hayırlı olsun ,Katkım olduysa çok sevindim Yusuf bey. Daha aydınlık, kazasız , belasız , sorunsuz gece yolculukları geçirirsiniz inşallah :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuz Varhan

Fotoğraflar silinmiş ben tekrar yükleyim belki lazım olan olur.

ESKİ FAR

7e87d3a55db4ee00969eb4ef7e580ca9.jpg

YENİ/ESKİ FAR GÜNDÜZ

51f84ca72fbb8a2a795ec614010ccda1.jpg

YENİ FAR / SİS FARI (ESKİ YENİ RENGİNİ KARŞILAŞTIRMAK İÇİN)

e89add77d09e00b4bcd187b5fafd6f48.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YENİ FAR

0ff2762bbbdaec28150fcb55fc429feb.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Anıl Çet

Bende tourneo courier aracima aldim bu urunden, cok farkediyor. Simdi h15 beyaz halojen alicam, sari ısık sevmiyorum pek fazla.

Bu philips urunun icinden 2 adet de park lambasi cikiyor bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gencay Bengli

Oğuz Bey merhabalar ,

Öncelikle farlar hakkında verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bende kısaca aracımdaki ampul geçmişini sizinle paylaşmak istiyorum.

2009 Fiesta titanium aracım 3,5 yıldır bende . Bu zaman zarfında standart ampuller patladığında yoluma PHİLİPS VİSİON PLUS ile devam ettim ve 17 ay kullandım. 

geçen gün biri kesti.( aslında tel kopmadı ama kopan bölgede deformasyon söz konusu olduğunda temassızlık yaptı sanırım) muadili olmadığı için yedekten standart h7 ile değiştirdim. ertesi günde sanki anlaşmışlar gibi diğeri de ( vision plus) patladı.

Yoluma kademeli devam etme adına x-treme vision plus %130 ile devam edeyim dedim ama nedense vazgeçtim gittim cristal vision siparişi verdim.

Önceki ampullerim vision plus'dan açıkcası memnun değildim.Standart ampulden bir farkını göremedim.

Ömür önemsiz net ve güzel aydınlatma adına Cristal Vision doğru bir tercih midir ? yoksa x-treme vision plus %130 ile kademeli ilerleyişe devam mı etmeliyim?

Teşekkür ederm saygılarımla

Hayırlı Olsun ellerinize sağlık, umarım sizde benim gibi memnun kalırsınız :) Ayrıca;

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/279787-i%C3%A7-aydinlatmalara-ve-plakali%C4%9Fa-beyaz-led-takma/

bu konudaki ledler aracın park lambalarıyla uyumlu ben memnunum iç aydınlatma olarak :) sizde kullanabilirsiniz 

YENİ/ESKİ FAR GÜNDÜZ

YENİ FAR

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Oğuz Bey merhabalar ,

Öncelikle farlar hakkında verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bende kısaca aracımdaki ampul geçmişini sizinle paylaşmak istiyorum.

2009 Fiesta titanium aracım 3,5 yıldır bende . Bu zaman zarfında standart ampuller patladığında yoluma PHİLİPS VİSİON PLUS ile devam ettim ve 17 ay kullandım.

geçen gün biri kesti.( aslında tel kopmadı ama kopan bölgede deformasyon söz konusu olduğunda temassızlık yaptı sanırım) muadili olmadığı için yedekten standart h7 ile değiştirdim. ertesi günde sanki anlaşmışlar gibi diğeri de ( vision plus) patladı.

Yoluma kademeli devam etme adına x-treme vision plus %130 ile devam edeyim dedim ama nedense vazgeçtim gittim cristal vision siparişi verdim.

Önceki ampullerim vision plus'dan açıkcası memnun değildim.Standart ampulden bir farkını göremedim.

Ömür önemsiz net ve güzel aydınlatma adına Cristal Vision doğru bir tercih midir ? yoksa x-treme vision plus %130 ile kademeli ilerleyişe devam mı etmeliyim?

Teşekkür ederm saygılarımla

YENİ/ESKİ FAR GÜNDÜZ

YENİ FAR

Gencay bey iyi günler ben crystal visionları bir kaç aydır kullanıyorum gerçekten aydınlatma olarak mercekli fara sahip olduğumdan dolayımı bilmiyorum ama eski standart ampüllerimdem çok daha iyi aydınlatmaya sahibim hatta geçen gün uzunların sarı olması hoşuma gitmedi uzunlara da h1 cyrstal taktım onlar da merceksiz olmasına ramen beyaza yakınlığı ve aydınlatma gücü bakımından eskisinden çok daha iyiler (özellikle trafik levhalarının yansıması gece çok farketti) bu yüzden kesinlikle tavsiye edebileceğim ampuldür philips cyrstal vision lar. Ancak çok çok daha iyi aydınlatma olsun renk önemli değil derseniz extreme visionları kullanabilirsiniz :) konunun ilk sayfalarında detaylı ampul araştırması yapmıştım oradan hepsi hakkında bilgi alabilirsiniz teşekkür ederim:)

AKILLARDAKİ KAFA KARIŞIKLIĞI İÇİN YAPTIĞIM ARAŞTIRMA SONUÇLARI

Philips H7 X-treme Vision

bild1.jpg

Işık Şiddeti: 1500 ±10% lumen + 45 metre mesafe

Yükseklik: 14.2 cm

Uzunluk: 25.5 cm

Genişlik: 14.1 cm

Voltaj: 12 V

Watt: 55 W

Renk Sıcaklığı: 3700 Kelvin

Ömür: B3(%3 lük minimum test ömrü) 200 - Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat

Menşei: Almanya

Philips H7 Tip CRYSTAL VISION

OA_4308014.jpg

Işık Şiddeti: 1140 ±15% lumen

Renk Sıcaklığı: 4300 Kelvin

Ömür: B3(%3 lük minimum test ömrü) 200 - Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat

Philips H7 Diamond Vision

92654044_412994453.jpg

Işık Şiddeti: 950 lm ± 15% lumen ( Çok düşük ışık şiddeti)

Renk Sıcaklığı: 5000 Kelvin ( Gece yağmurda düşük ışık şiddeti ile birleşince merceksiz farda -15 metreden fazla görüş kaybı)

Ömür: B3(%3 lük minimum test ömrü) 105 Saat - Tc(Standart Test Omtü) 160 Saat

Philips H7 Vision ( Standart Ampul Kendi Aracımdan Çıkan )

172267.jpg

Işık Şiddeti: 1300 ±15% lumen (Tam emin değilim bence bu değerden daha az)

Renk Sıcaklığı: 3200 Kelvin

Ömür: B3(%3 lük minimum test ömrü) Yok - Tc(Standart Test Omtü) 550 + %15 Saat

Kaynakça:

- http://www.philips.co.uk

Bahsettiğim inceleme bu :)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
On 01.03.2016 at 15:23, Oğuz Varhan yazdı:

AKILLARDAKİ KAFA KARIŞIKLIĞI İÇİN YAPTIĞIM ARAŞTIRMA SONUÇLARI

Philips H7 X-treme Vision

bild1.jpg

Işık Şiddeti:                  1500 ±10%  lumen + 45 metre mesafe
Yükseklik:                      14.2  cm
Uzunluk:                        25.5  cm
Genişlik:                        14.1  cm
Voltaj:                           12  V
Watt:                             55  W
Renk Sıcaklığı:            3700 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 200  -   Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat
Menşei:                        Almanya

OA_4308014.jpg
Işık Şiddeti:                  1140 ±15%  lumen 
Renk Sıcaklığı:            4300 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 200  -   Tc(Standart Test Omtü) 400 Saat

Philips H7 Diamond Vision

92654044_412994453.jpg
Işık Şiddeti:                   950 lm ± 15%  lumen ( Çok düşük ışık şiddeti)
Renk Sıcaklığı:            5000 Kelvin ( Gece yağmurda düşük ışık şiddeti ile birleşince merceksiz farda -15 metreden fazla görüş kaybı)

Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) 105 Saat  -   Tc(Standart Test Omtü) 160 Saat

Philips H7 Vision ( Standart Ampul Kendi Aracımdan Çıkan )
172267.jpg
Işık Şiddeti:                  1300 ±15%  lumen (Tam emin değilim bence bu değerden daha az) 
Renk Sıcaklığı:            3200 Kelvin
Ömür:                           B3(%3 lük minimum test ömrü) Yok -   Tc(Standart Test Omtü) 550 + %15 Saat

Kaynakça:

Merhaba arkadaşlar

2008 focus titanyum sedan benzinli 115 b 

Farın biri arızalandı

Şimdi H7 55v almak daha iyi olacağını sanıyorum lakin beyaz ışıkmı sarı ışıkmı yoğunlukta olmalı karar veremiyorum. (Ben beyaz ışıktan hoşlanıyorum.)

Metro marketten Philips H7 Vision %30 fazla ışık 2 adet aldım geri iade edip 

Philips H7 X-Treme Vision Ampül 2'li Set'mi almalıyım.  

Kafam çok karışık.

Lütfen acele fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Merhaba arkadaşlar

2008 focus titanyum sedan benzinli 115 b 
Farın biri arızalandı
Şimdi H7 55v almak daha iyi olacağını sanıyorum lakin beyaz ışıkmı sarı ışıkmı yoğunlukta olmalı karar veremiyorum. (Ben beyaz ışıktan hoşlanıyorum.)
Metro marketten Philips H7 Vision %30 fazla ışık 2 adet aldım geri iade edip 
Philips H7 X-Treme Vision Ampül 2'li Set'mi almalıyım.  
Kafam çok karışık.
Lütfen acele fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

İyi günler cengiz bey,
Bahsettiğiniz iki ampul de sarı renkte ışık veriyor.
Ancak xtreme vision gözle görülür derecede daha parlak nir ışık şiddetine sahip. Eğer beyaz renk istiyorsanız şuan aracımda kullanmış olduğum crystal vision olan philips modelini öneriyorum sizlere ben hepsiburada.com dan almıştım.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Teşekkür ederim Oğuz bey,

Philips H7 X-treme Vision Ampulden daha iyi olduğunu tavsiye eden satıcı  Philips Racing Vision H7 +%150 Fazla Işık 12972RVS2 12V 55W önerdi. Fiyat 81 ₺ seti.

Fikriniz nedir. Tavsiye eden varmı?

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Osram H7 NIGHT BRAKER UNLIMITED Ampül Seti

Fiyat olarak daha uygun Youtube'de 

Philips Racing Vision H7 +%150 Fazla Işık 12972RVS2 12V 55W  

karsılaştırmaları mevcut

Siz olsanız hangisinde karar verirsiniz?..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda çokça konuşuldu. Osram için kısa ömürlü diyorlar. Eski aracımda Philips kullanıyordum ve gayet memnundum.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Uzun Ömürlü olacağını düşünerek Philips Racing Vision H7 +%150 Fazla Işık 12972RVS2 12V 55W siparişi verdim. Umarım pişman olmam.

Fiyat 81 ₺ sei. Umarım uzun ömrü olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Son olarak Philips Extreme Vision %130 alarak Philips kariyerini sonlandırdım. Anladımki standart ampullerin verdiği ışıktan pek de bir farkları yok. Bana öyle geldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Hiç düşünmüyordum farlarla oynamayı ama görünce canım çekmedi değil :)

Makyajsız kasa ve merceksiz farda kullanan var mı acaba?

Aynı performansı yakaladıysa bende alabilirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz

Merhaba,

2018 Temmuz ayında Philips Racing Vision H7 +%150 Fazla Işık 12972RVS2 12V 55W aracıma takarak 2500 km. 15 gün içerisinde genellikle gece yolculuğu yaptım. İzlenimlerimi paylaşmak  için yazıyorum. Bu ampullerden çok memnun kaldım. 

Yeni ampul alacağım zaman led veya bu kullanığım ampülleri düşünüyorum.

Saygılarımla. 

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
On 05.11.2018 at 22:44, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba,

2018 Temmuz ayında Philips Racing Vision H7 +%150 Fazla Işık 12972RVS2 12V 55W aracıma takarak 2500 km. 15 gün içerisinde genellikle gece yolculuğu yaptım. İzlenimlerimi paylaşmak  için yazıyorum. Bu ampullerden çok memnun kaldım. 

Yeni ampul alacağım zaman led veya bu kullanığım ampülleri düşünüyorum.

Saygılarımla. 

Merhaba,

Ampulün teki bu gün  arızalandı. Sanırım ömrünü doldurdu. Yeni fiyatları inceledimde ortalama çiftti 150 ₺ çıvarlarında. Fiyat çok pahalı bulduğum için alternetifleri araştırıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...