İçeriğe Yönlendir

Marea Tekleme , Patırdama, Hırıltılı Çalışma

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Marea da sorunlar bitmiyor :(

Bu gün 2 km kadar sürdükten sonra arabada gaz yememe tekleme problemi oluştu , motor arıza ışığıda yandı , biraz gazladım hemen düzeldi , arıza ışığıda söndü , lpg ye pislik falan geldi diye önemsemedim , 4-5 km yüksek devirlerde denedim hiç problem yokken evin önünde tekrar yaptı , bahçeye zor soktum.
Motor arıza ışığı yanarak patırdama tekleme sanki 3 veya 2 silindir gibi , bir düzeliyor bir tekliyor.
hem benzinde hem lpg de yapıyor.
stop ettim 5 dakika sonra çalıştırdım tekleme düzelmiş ama hırıltılı çalışma devam ediyor , aklıma ilk gelen ateşleme sistemi oldu ama yardımlarınızı bekliyorum.

2004 marea liberty

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir benzeri başıma gelmişti, muhtemelen bobin, buji, buji kablosu üçlüsünden kaynaklanıyor. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Beyine giren soket gevşemiş ya da oksitlenmiş olmasın Engin abi. İlk aldığımda böyle sıkıntı yaşamıştım. 2 silindire düşmüştü araba. Beyin değişecek demişlerdi soket oksitlenmiş wd40 ile çözdük..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi ilkay abinin dedigine bak olmadi sikinti kablodan olabilir bujinin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

engin abi benim de tekleme vardı forumda paylaşmıştım.ucuz gaz almıştım bir yerden o yüzden sanmıştım ama sorun bobinde çıktı

bi baktır istersen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Beyine giren soket gevşemiş ya da oksitlenmiş olmasın Engin abi. İlk aldığımda böyle sıkıntı yaşamıştım. 2 silindire düşmüştü araba. Beyin değişecek demişlerdi soket oksitlenmiş wd40 ile çözdük..

Sen beyine wd40'mı sıktın! :shok:  :vroom:

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bilgisayara bağlattım bobin arızası verdi , bobin taktık düzelmedi , elektronikçiye götürdüm beyinin soketini çıkardı , geri taktı düzeldi. Şimdilik normal gibi bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Acaba Mükremin abi gördü mü o cevabı dicektim ki,mesajını gördüm abi   :kutlama:

Yorum bağlantısı
Misafir

Beyine değil abi soketine. Kablonun girdiği yere.

Bilgisayara bağlattım bobin arızası verdi , bobin taktık düzelmedi , elektronikçiye götürdüm beyinin soketini çıkardı , geri taktı düzeldi. Şimdilik normal gibi bakalım.

Aynı sıkıntı abi geçmiş olsun. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Misafir

Zaten yanlış olduğunu anlayınca hemen sattım arabayı :crazy:

[emoji16] [emoji23] [emoji23]
Yorum bağlantısı
Misafir

[emoji16] [emoji23] [emoji23]

Beyin deyince; 620 nin motor beyni nerde olduğuna bakmışmıydın abi?
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Beyin deyince; 620 nin motor beyni nerde olduğuna bakmışmıydın abi?

620 ney yav? :unsure2:

Ben akşam ne yediğimi hatırlıyor muyum ki 620'nin beynini hatırlayayayım. :D  Sanıyorum bir yere bağlı bile değildi. :unsure2:  :fiuw: Akşam sahibini görebilirsen sor bakalım. :yes:

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben akşam ne yediğimi hatırlıyor muyum ki 620'nin beynini hatılyayayım. :D Sanıyorum bir yere bağlı bile değildi. :unsure2::fiuw: Akşam sahibini görebilirsen sor bakalım. :yes:

[emoji23]tamam abi.
Yorum bağlantısı
Misafir

620 ney yav? :unsure2:

Ben akşam ne yediğimi hatırlıyor muyum ki 620'nin beynini hatırlayayayım. :D Sanıyorum bir yere bağlı bile değildi. :unsure2::fiuw: Akşam sahibini görebilirsen sor bakalım. :yes:

Ben bağladım bir yere abi....[emoji48]
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu gün gene tekleme yaptı :( Yolda giderken 2 veya 3 silindire düşüyor , motor arıza ışığı yanıyor , 10-15 saniye sonra düzeliyor , ne zaman ve ne sıklıkta yapacağı belli olmuyor , bilgisayarda bobin 1 arızası şeklinde hata veriyor. 2 ayrı bobin taktık düzelmedi , eski bobini geri taktık. Şimdi ben ne yapayım

- bobin , buji kablosu , buji değiştirme ,

- elektrik tesisatının komple sökülüp kontrol edilmesi

-en son çare beyin

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu gün beyinin içini açtırdım , entegrelerden bir tanesinin lehimi çatlamış veya kopmuş , elektronikçi mikroskop gibi görüntüyü bilmem kaç kat büyüterek ekrana veren bir aletle kontrol etti , beyindeki tüm lehimleri yeniledi. Sorun çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...