İçeriğe Yönlendir

Makas Atanın Ehliyetine El Konulacak

Hüseyin Turan

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir

makas atana ceza verilecekse eğer sol şeridi kapatıp kornadan sellektörden anlamayan vurdumduymaz insanlarada ceza verilsin onlarında ehliyetlerine el konulsun, keyfi olarak makas atan insanların canını ve malını tehlikeye atanlara ceza tabiki uygulansın ama ''insan bazen makas atmak zorunda kalıyor'' lafıda kısmen doğrudur bence..

Bu kafadan kimseye fayda gelmez, birisi yanlış yapıyor diye daha da yanlış bir şey yapmanın açıklaması ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Makas demedim bak... Şerit değiştirme dedim..  :tongue:

Nasııll?? Servet abi makas mı atıyor? Yok canım dana neler artık hayatta inanmam, görsemde inanmam, redderim böyle bir iddaayı  :p  :crazy:

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Makasın sebebi önemli acil hastası olabilir vs durumlar var.Kısacası kendi canının derdindeyken başka hayatlar es geçilebiliyor malesef.Keyfi makas ve sürekli makas atarak ilerliyorsa burada bir sorun var alsınlar ehliyetini anlayabiliyorsa makas atarkenki zihniyeti.Sol şeritteki yol vermiyorsa geç git sağından o sayılmaz zaten adamla takılmaya gerek yok.Biz daha forum ortamında anlaşıp bir sonuca varamıyoruz burada olduğu gibi trafiktede çeşit çeşit insan var.Konunun ucu kulbu yok bence.Polis karar verecekse komple yandık zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bir arabanın tipinden bile makasın ne amaçla atıldığı az çok anlayabiliyor insan.  eski kasa vitec ler ,  1.7 dti corsalar, peugeot 106, citroen saxo  vs vs büyük çoğunluğu zevk alıyor bu işten. cezasının daha büyük olması lazım. not: bu tip arabaları olan özellikle modifiye eden ama düzgün süren arkadaşlara değil sözümüz ruhu apaçi olanlara....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bir arabanın tipinden bile makasın ne amaçla atıldığı az çok anlayabiliyor insan.  eski kasa vitec ler ,  1.7 dti corsalar, peugeot 106, citroen saxo  vs vs büyük çoğunluğu zevk alıyor bu işten. cezasının daha büyük olması lazım. not: bu tip arabaları olan özellikle modifiye eden ama düzgün süren arkadaşlara değil sözümüz ruhu apaçi olanlara....

+ Arka sis farı yakanı gördüğüm zaman uzak duruyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Sırf bu saygısızları tespit etmek için araç kamerası alacağım denk geldiği an makas atanları direk video kaydını göndereceğim polise . herkes yapsa sayısı azaları bu apaçilerin

Yorum bağlantısı
Misafir

Sırf bu saygısızları tespit etmek için araç kamerası alacağım denk geldiği an makas atanları direk video kaydını göndereceğim polise . herkes yapsa sayısı azaları bu apaçilerin

Ben arkasına gecip uzun farlarımı yakıyorum madem o benim gözümü alıyor bende onun
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

hele o civiclerde nasıl fena duruyor. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bir arabanın tipinden bile makasın ne amaçla atıldığı az çok anlayabiliyor insan. eski kasa vitec ler , 1.7 dti corsalar, peugeot 106, citroen saxo vs vs büyük çoğunluğu zevk alıyor bu işten. cezasının daha büyük olması lazım. not: bu tip arabaları olan özellikle modifiye eden ama düzgün süren arkadaşlara değil sözümüz ruhu apaçi olanlara....

Şirokko dan da uzak duruyorum ben[emoji106]
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Arka sis farı açık birini gördüğümde önüne geçip aynı hıza gelip bende açıyorum çaksın gözüne gözüne bazıları anlıyor.Hatta bigün bitanesi sinirlendi sağımdan geçmeye çalıştı uçuyordu az kalsın tarlaya [emoji51]

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Makasın sebebi önemli acil hastası olabilir vs durumlar var.Kısacası kendi canının derdindeyken başka hayatlar es geçilebiliyor malesef.Keyfi makas ve sürekli makas atarak ilerliyorsa burada bir sorun var alsınlar ehliyetini anlayabiliyorsa makas atarkenki zihniyeti.Sol şeritteki yol vermiyorsa geç git sağından o sayılmaz zaten adamla takılmaya gerek yok.Biz daha forum ortamında anlaşıp bir sonuca varamıyoruz burada olduğu gibi trafiktede çeşit çeşit insan var.Konunun ucu kulbu yok bence.Polis karar verecekse komple yandık zaten.

Makas sebebi mi olurmuş, atılamaz hangi koşulda olursa olsun, hastası olan da emniyet şeridinden gitsin, o iş için şerit var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Makas sebebi mi olurmuş, atılamaz hangi koşulda olursa olsun, hastası olan da emniyet şeridinden gitsin, o iş için şerit var.

Eğer emniyet şeridini boş bulabilirseniz tabi.

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Heryerde emniyet şeridi yok ne yazık ki e5'te bazı yerlerde veya şilet otoyolunda kısım kısım olmayabiliyor kaldı ki emniyet şeridi kullanıp ceza ödeyeceğime şerit değişimi  yaparım kimsenin canını tehlikeye atmadan daha mantıklı 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Başka hayatlar es geçilebiliyor ne demek yahu, hasta varsa ambulans çağırılır, dörtlü yakıp trafiğe çıkılamaz...

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Başka hayatlar es geçilebiliyor ne demek yahu, hasta varsa ambulans çağırılır, dörtlü yakıp trafiğe çıkılamaz...

Çıkılamaz evet çıkılmamalıda ama çıkıyorlar.Herkes sizin gibi veya benim gibi çıkılmamalı diye düşünmüyor malesef.

Farklı ülkelerdemi yaşıyoruz ? Emniyet şeridi dolu hep bazı yerlerde yok bile gerçekçi olalım [emoji2]
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hastaneye hasta götüren bilir piskolpjisini allah kimseye yaşatmasın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bazı genç arkadaşlarımız halen yaptıklarının mantıklı açıklaması olabileceğini düşünüyorlar ve savunmaya devam ediyorlar. Anlamaya da çalışıyorum, kendilerini çok dikkatli, hatasız görüyorlar, asla kimseye zarar vermeyeceklerini sanıyorlar ama hepimiz insanız, altımızdakiler de makineler. Araba ve diğer büyük araçları farketmek, onlara göre poziyon almak belki kolay ama yarın aynada ya da iki aracın arasında kör noktada kalıp farkedilmeyen bir motosikletliyi "biçip" hem onun hem de kendi hayatınızı zehir etmezsiniz umarım.

Belki motosiklet de kullandığım için diğer üyelere göre bu konuda daha hassas olabilirim, sizin gibiler yüzünden tehlikeler atlattım, hayatını kaybeden tanıdıklarım oldu. Umarım başkasının kanına girmezsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Silah taşımanın her hangi bir cezası yok ben silah taşıyan bi insanım onunda kuralları var. Asıl konuya gelecek olursakda ben kimseye zarar verecek davranış göstermiyosam kendi kullandığım araba polisle benim aramadadır cezam varsa öderim yoksa bakarım yoluma. Ayrıca bu kadar korkuyosanız arabadan kazadan siz sağ şeritten gider bakarsınız yolunuza herkes gitmesi gerektiği hızda gitmesi gerektiği şeritte gitse bu tartışmaları bile yapmicaz kamyon otobüs veya 50km/h hızla adam sol şeritten gidiyo ben o adamı beklemem bulduğum boşluktan devam ederim.

Doğukan, 10 bin kere makas atarsın. Kanın kaynar. Adrenalinin yükselir ve sana göre daha beceriksiz olan ve arabalarını iyi (!) sürmeyen "trafik gerizekalılarını" sağdan soldan geçip, vakit kazanırsın. Hedefine çabuk ulaştığın için belki madalya da takarlar.

Ama 10 bin birincide mili saniyelik bir hata yaparsın. Bir düşün. Formula1 efsanesi Michael Schumacher bile kaza yaptı. Bacakları kırıldı. Tek bir küçük hata insanın başını taşlara duvarlara vurmasına sebep olur. Hayat boyu vicdanından silemeyeceğin veya vücudunda eksiklik olarak kalacak büyük acılar olabilir. Biz bu durumda çok olaylara şahit olduk genç arkadaşım.

Şunu unutmayalım ki, Trafikte ne kadar iyi sürücü olduğunuzu düşünürsek düşünelim, karşımızdan gelen sürücünün sürücülük bilgisi ve ne kadar iyi bir sürücü olduğu kadar güvendeyiz demektir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Doğukan, 10 bin kere makas atarsın. Kanın kaynar. Adrenalinin yükselir ve sana göre daha beceriksiz olan ve arabalarını iyi (!) sürmeyen "trafik gerizekalılarını" sağdan soldan geçip, vakit kazanırsın. Hedefine çabuk ulaştığın için belki madalya da takarlar.

Ama 10 bin birincide mili saniyelik bir hata yaparsın. Bir düşün. Formula1 efsanesi Michael Schumacher bile kaza yaptı. Bacakları kırıldı. Tek bir küçük hata insanın başını taşlara duvarlara vurmasına sebep olur. Hayat boyu vicdanından silemeyeceğin veya vücudunda eksiklik olarak kalacak büyük acılar olabilir. Biz bu durumda çok olaylara şahit olduk genç arkadaşım.

Şunu unutmayalım ki, Trafikte ne kadar iyi sürücü olduğunuzu düşünürsek düşünelim, karşımızdan gelen sürücünün sürücülük bilgisi ve ne kadar iyi bir sürücü olduğu kadar güvendeyiz demektir.

Kesinlikle çok haklsınız trafikte her şey anlık oluyor ve olan olduktan sonra ne yazıkki insanın elinden hiçbirşey gelmiyor. Çok basit hatalar tahmin edemediğimiz sonuçlar doğuruyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Günal Özdoğan

Abi makas atmaktan kasıt 500 metrede 10 defa şerit değiştirmekse bence direkt assınlar yapanı.

Ama önümüzdeki tıngır mıngır giderken sağından geçmekse herkes yapıyor zaten diye düşünüyorum.

Anlık hata konusunda ise çok haklısınız. Buna Schumacher veya Paul Walker'ın bulunduğu arabayı süren adamın profesyonel yarışçı olmasından da anlayabiliriz, ne kadar usta olursan ol arabayı her zaman basınca durabilecek şekilde sürmek lazım. Gazla uçabiliriz ama frenle konamayız :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...