İçeriğe Yönlendir

Makas Atanın Ehliyetine El Konulacak

Hüseyin Turan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

İzmir'den Ankara'ya dönüş yapıyoruz abimle iki araç.. Salihli mevkinde adam sol şeritte kulağında telefon max 70 veya 80 km/s ile gidiyor.. Abim bi selektör falan yok yol vermedi sağdan geçti.. Ben kıl olurum ki oldum da.. arkasına yapıştım arada 1 metre falan var sıkıştırdım.. kornaa basıyorum yok selektör yapıyorum yok.. adam hala telefonla konuşuyor bide dikizden el kol yapıyor bak bak.. Ben bunu sıkıştırıp makas atmayım da napiyim.. ? ? 

polise şikayet edip ceza kestirmek lazım telefonla konuşuyor diye. o yaptığınız makas değil zaten. uzaktan bakınca hemen normal davranış olduğu belli olur. sıkıştırdığınız tabi anlamsız olmuş. çünkü genelde öyle dibe yapışanların selektörleri görünmez oluyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İzmir'den Ankara'ya dönüş yapıyoruz abimle iki araç.. Salihli mevkinde adam sol şeritte kulağında telefon max 70 veya 80 km/s ile gidiyor.. Abim bi selektör falan yok yol vermedi sağdan geçti.. Ben kıl olurum ki oldum da.. arkasına yapıştım arada 1 metre falan var sıkıştırdım.. kornaa basıyorum yok selektör yapıyorum yok.. adam hala telefonla konuşuyor bide dikizden el kol yapıyor bak bak.. Ben bunu sıkıştırıp makas atmayım da napiyim.. ? ?

Ya sabır çekip olası ani freni algılayıp frene basana kadar 1 metre takip mesafesini kaç salisede alacağını ve carpma sonrası tutanak tutup, hasarı hesaplama, vakit kaybı, araçsız kalma gereksiz tartışma, doldurulacak belgeleri cekilecek resimleri hesapla, mesela.. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Ya sabır çekip olası ani freni algılayıp frene basana kadar 1 metre takip mesafesini kaç salisede alacağını ve carpma sonrası tutanak tutup, hasarı hesaplama, vakit kaybı, araçsız kalma gereksiz tartışma, doldurulacak belgeleri cekilecek resimleri hesapla, mesela.. :)

Abi kendimi garantiye almadan hiç bi işe kalkışmam :D tabi söyledikleriniz de çok önemli gözardı etmemek gerek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ankaraya geldiniz madem hocam içecek bir çayımız kahvemiz yok muydu ? Üstelik ben de universitedeyim hâlâ. Okumuyorum ama olsun.. :)

sabah 9 akşam 6 çalıştık binadan çıkmadan. tübitaktaydım.

Bir kere saygılı olmayı öğretmek gerek sürücülere. Sol şeritteki adam önünde sinyal verene yol verecek, öteki de işi bitince arkadakine geçme şansı verecek. Hızlı giden yavaş gidene, yavaş giden hızlı gidene saygı duyacak. Kimse kimseye küfretmeyecek. Buyur sen geç diyecek selektörüyle..

Macaristan'da araba kullandım, 1 haftada öyle alıştım ki Türkiye'ye dönünce 1 ay çıldırdım...

Saygı saygı saygı..

olay budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

sabah 9 akşam 6 çalıştık binadan çıkmadan. tübitaktaydım.

O saatlerde trafiğe çıkınca olumsuz düşünürsünüz tâbi.. :) Gündüz ya da akşam vakit olursa görüşmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

haftaya zamanım olacak arabayla geleyim diyorum müşteri çıkarsa gösterebilirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tut deyince yut anlayan milletiz. en tepeden en tırnağa kadar.

Yorum bağlantısı
Misafir

İstanbulda özellikle de E5 de şerit değiştirmeden sabit şeritte yol almak imkansız hale geldi. Sol şerit davarları, ani hızlanıp ani yavaşlayanlar, telefonla oynayıp şerit kaçıranlar. Mecbur kimseyi tehlikeye atmadan şerit değiştiriyorum, zaten bu da makas atmak değil. Ha gerçekten sırf makas atmak için yola çıkanlar var onlara diyecek söz yok.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Malesef hiçbir ceza ülkemizdeki magandalığı bitiremeyecektir...

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Kayseride makas atmadan ilerlemek imkansız sol şeritten 30 kmh ile kırmızı yanacak diye yeşil ışığın sönmesini bekleyenler vb. inanın böyle bazen acil işim oluyor delirmemek elde değil 3 şeridi de doldurmuşlar aynı hızla gidiyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Kayseride makas atmadan ilerlemek imkansız sol şeritten 30 kmh ile kırmızı yanacak diye yeşil ışığın sönmesini bekleyenler vb. inanın böyle bazen acil işim oluyor delirmemek elde değil 3 şeridi de doldurmuşlar aynı hızla gidiyorlar

Kayserinin yollar geniş olmasına rağmen bir gün Doğu garajının orda bekliyorum araçla tramvaydan bir arkadaşımı alacağım. Hemen ilerisinde ışık var. Aynı noktada 45 dakika içinde 3 kere kaza oldu ya. Hayretler içinde kalmıştım. Hala yaz aylarında o yoldan geçerken aklıma geldikçe gülüyorum. [emoji1][emoji16] Nasıl becerebiliyorlar diye.[emoji56]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Kayserinin yollar geniş olmasına rağmen bir gün Doğu garajının orda bekliyorum araçla tramvaydan bir arkadaşımı alacağım. Hemen ilerisinde ışık var. Aynı noktada 45 dakika içinde 3 kere kaza oldu ya. Hayretler içinde kalmıştım. Hala yaz aylarında o yoldan geçerken aklıma geldikçe gülüyorum. [emoji1][emoji16] Nasıl becerebiliyorlar diye.[emoji56]

Birgün battı çıktı diye tabir edilen u dönüşü yapmanızı sağlayan yerler var biliyorsunuzdur orda adam ters istikametten bildiğiniz düz şekilde hiçbirşey yokmuş gibi geliyor gözümün önünde kafa kafaya vurdular dedim yok artık :D
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Birgün battı çıktı diye tabir edilen u dönüşü yapmanızı sağlayan yerler var biliyorsunuzdur orda adam ters istikametten bildiğiniz düz şekilde hiçbirşey yokmuş gibi geliyor gözümün önünde kafa kafaya vurdular dedim yok artık :D

Haklısınız Nato caddesinde kuzenlerim oturuyor balkonlarından çok trafik kazası görmüşlüğüm vardır. Dediğiniz yer altından u dönüşü hemen evlerinin ilerisimde var.[emoji4][emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

bu işin tanımı gavurda 

"reckless driving" dir. olay makas değildir. kendini hemen belli eder. pis araç kullanmak. bu diğerinin dibine girip zorlamak, patinaj yapmak, makas, hepsini içerir. polis buna kendi karar verir ve doğrusu da budur. cezayı gerektirir.

efendi efendi düz gideceksin işte. olay budur. dünyanın medeni ülkeleri böyle. türkiyeye dönünce insan çıldırıyor bunları görünce.

benzinciden köşedeki ışığı kestirme yapanı bile affetmez gavur polisi....neyi konuşuyoruz burda.?

bu mazeret değil. oraları biliyorum. ama insanlar düzgün kullanır ve sıkıntı görülür sonra kavşak değştirilir.

bir daha sol şeride niye geçemiyorlar? geri zekalı hız babaları yüzünden.

sol şerit ihlali diye bir durum olmaz. yol kalabalıksa sol şerit de kullanılır hız limitinde gidilir.

bugün ankaradaydım. insanlar düzgün gidemiyorlar. çok ilginç.

gidin bi dolaşın ya gavurda.

kuzey ırak'a gitsin o özgürlükçüler. çölde bassın.

Hocam nerdeyse her mesajınızda gavur polisinden bahsetmişsiniz ama ben yanlış bir karşılaştırma yaptığınız düşünüyorum. Öncelikle o bahsettiğiniz gavur memleketlerinde bizimki gibi aptal saptal trafiği işgal eden şöför yok olsa onada ceza kesiliyor. Herkes dediğiniz gibi birbirine saygılı arkadan araba geliyosa şerit dahi değiştirmiyor kimse bu durumda kimsenin saçma sapan makas atmasına veya başka bişe yapmasına zaten gerek kalmıyo bizim yakındığımız noktada o zaten trafik düzgün şekilde ilerlediği zaman kimse makas atmaya meraklı değil diye düşünüyorum. Bide gavur polise gelecek olursak gavur polisinde ki yetkiyle bizim TÜRKİYE' deki polise verilen yetki ne yazıkki aynı değil yeri geliyo katili bile yakalamaya yetkisi olmuyo o yüzden yaptığınız kıyaslamanın yanlış olduğunu düşünüyorum ben.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

bak konusacam simdi ..bundan sonra herkes 'ben hukuk dinlemiyorum'

deme hakkina sahiptir..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçen yaz Kayseri'de sabahın 5'inde sivas caddesinde bir yerde kırmızıya yakalandım. Yaklaşık 6 dakika bekledik artık herkes geçmeye başladı biz de geçtik. Sanırım sistemde bir bozukluk vardı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Şehirler arası yolda zaten makas atılmaz. Ben e 5 te genelde makas atarak giderim çünkü davar da çok saygısız da. Sayısız kez sakin sakin gitmeye çalışıyorum ama olmuyor illa önüme biri geliyor ve tin tin ilerliyor, kimi ortadan ya da sağdan gitmeyi yediremiyor, kimi dediğiniz gibi korkudan ayrılmıyor soldan, kimi muhabbete dalmış arkasindakini farketmiyor kimisi de umursamıyor gıcıklik için yol vermiyor. Öyle olunca tutamıyorum kendimi. Hızım da öyle yüksek süratler değil 80 90 civarı, zaten o hızda normal aksa kimse makas atmaz. Demek ki diyorum ben bu hızda ilerleyebiliyorsam trafik akıyor ama arkamayan kabiliyetsizler yüzünden trafik tıkanıyor. Dediğim gibi, yanımda beni tutacak biri yoksa makas atarım yok trafik akıyor ise şerit farketmeksizin sakin sakin ilerlerim. Yeter ki zırt birt fren lambası gormeyim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İstanbul da makassiz gidilmiyor bahaneleri başlamış yine, martılar yüzünden olan kaza konusunda da böyle olmuştu, boşuna tartışılıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Nasıl maksimum hız sınırı var ise , minimum hız sınırı da olmalı ve katı derecede uygulanmalı. İstanbul için E-6'da hız üst limiti belli bölümlerde olmamalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Nasıl maksimum hız sınırı var ise , minimum hız sınırı da olmalı ve katı derecede uygulanmalı. İstanbul için E-6'da hız üst limiti belli bölümlerde olmamalı. 

Otoyollarda min. hız 40 km. dir. Altında gidilmez..

Şimdi 120 km/saat ve üzeri hızlarda çok ani fren yapmak zorunda kalanlar parmak kaldırsın bakalım.

Ehliyetini alıp direksiyon çalışanlara hep tavsiye ederim, 100 ve üstü hızlarda ani fren yapmak zorunda kalmadan daha fazla hız yapma diye.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam nerdeyse her mesajınızda gavur polisinden bahsetmişsiniz ama ben yanlış bir karşılaştırma yaptığınız düşünüyorum. Öncelikle o bahsettiğiniz gavur memleketlerinde bizimki gibi aptal saptal trafiği işgal eden şöför yok olsa onada ceza kesiliyor. Herkes dediğiniz gibi birbirine saygılı arkadan araba geliyosa şerit dahi değiştirmiyor kimse bu durumda kimsenin saçma sapan makas atmasına veya başka bişe yapmasına zaten gerek kalmıyo bizim yakındığımız noktada o zaten trafik düzgün şekilde ilerlediği zaman kimse makas atmaya meraklı değil diye düşünüyorum. Bide gavur polise gelecek olursak gavur polisinde ki yetkiyle bizim TÜRKİYE' deki polise verilen yetki ne yazıkki aynı değil yeri geliyo katili bile yakalamaya yetkisi olmuyo o yüzden yaptığınız kıyaslamanın yanlış olduğunu düşünüyorum ben.

makas atmaya meraklı olanlar için ve sıkıştıranlar için. bugün bir tane audi a6 180 ile şekerpınar kavşağını teröre buladı. beyazdı. tam polislik.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

oğlum yurt dışında ehliyet sınavında yavaş gittiği için ilk sınavda kalmıştı otoyola çıkmışlar ve polis 70 km altında gittiği için sınavı geçemedin demiş. ikinci sınavda almıştı ehliyeti, maalesef ülkemizde hız sınırlarına riayet edilmiyor, üç şeritli ve max.120 km hız yapılacak yolda en sol şeride geçip ön cama yapışan ve 50-60 km hızla giden çok sürücü var bilhassa da bayan sürücüler yapıyorlar ve birde telefonla konuşmuyorlar mı adamı çileden çıkartıyorlar. ne selektörden ne kornadan anlıyorlar. birde el kol hareketi yapmazlar mı, koskoca yol körmüsün git işte dercesine.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

oğlum yurt dışında ehliyet sınavında yavaş gittiği için ilk sınavda kalmıştı otoyola çıkmışlar ve polis 70 km altında gittiği için sınavı geçemedin demiş. ikinci sınavda almıştı ehliyeti, maalesef ülkemizde hız sınırlarına riayet edilmiyor, üç şeritli ve max.120 km hız yapılacak yolda en sol şeride geçip ön cama yapışan ve 50-60 km hızla giden çok sürücü var bilhassa da bayan sürücüler yapıyorlar ve birde telefonla konuşmuyorlar mı adamı çileden çıkartıyorlar. ne selektörden ne kornadan anlıyorlar. birde el kol hareketi yapmazlar mı, koskoca yol körmüsün git işte dercesine.

her gün otobandayım bu sürücüleri göremiyorum. bin yılın başı çıkar. siz allahaşkına "diğerlerini" niye görmezden geliyorsunuz ısrarla? Bin yılın başı yavaş giden dedeler makas atanları haklı mı yapıyor?

bugün örneğin 135 ile gidiyorum otoban yan bağlantı. 100-110 ile seyreden kamyonları geçiyorum. Arkamdan ukala a5 geliyor 170-180-190 allah ne verirse..şimdi ben ne yapayım? kim haklı. elinizi vicdanınıza koyun.

ben en soldan giden el kol hareketi yapan dede miyim?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Otoyollarda min. hız 40 km. dir. Altında gidilmez..

Şimdi 120 km/saat ve üzeri hızlarda çok ani fren yapmak zorunda kalanlar parmak kaldırsın bakalım.

Ehliyetini alıp direksiyon çalışanlara hep tavsiye ederim, 100 ve üstü hızlarda ani fren yapmak zorunda kalmadan daha fazla hız yapma diye.. ;)

40'ı biliyorum abi. 

Tavsiyeyi de beğendim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...