İçeriğe Yönlendir

Fctr Dergi - Yeniden...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

çok sık dergi çıkarma hedefi yanlıştır. olduğu kadar olur bunlar. o nedenle yazılar toplanır her kova dolduğunda bir sayı çıkar. yıl ya da ay numarası verilmez. yılda 1 hedefimiz olsa yeter. 2 süper olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu basliklari belli oldugunda her baski oncesinde konu basliklarina yazmaya adaylar icin konu acilir, o ay onlar yazar. Ancak sabit ve her sayiya yazacak uyeler olmasi sart. Bu nedenle dergi editoru, yazi isleri ve diger gorevlere secilenler ayni zamanda her ay bir konu yazacak durumda olabileceklerden secilmeli diye dusunuyorum. Dergi eger sosyal ortamlarda paylasilacaksa, reklam konusunda da girisimlerde bulunulabilir.

Saygilarimla.

Eee Bu oluşumda kendini nerede görüyorsun Üstadım.?
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Her ay ya da dönemsel yazma zorunluluğu olmamalı diye düşünüyorum. Forumda paylaşılan bir konu gördüğümüzde "işte bu dergi ya da bültene (adı her ne olacaksa) konu olabilecek çapta bir şey" diyerek karar alınıp içeriğe dahil edilebilir. Konu sahibinden daha da detaylandırılması rica edilebilir. Belli bir yazar çizer grubu oldu mu hem yükleri fazla oluyor hem de yazarlar haricinde bilgi sahibi olan insanlardan ve konulardan faydalanamıyor oluyoruz. Dergi çalışmamızda olduğu gibi yine yardım etmek isterim seve seve. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eee Bu oluşumda kendini nerede görüyorsun Üstadım.?

Bu oluşumun pdf hazırlama kısmı hariç:) her aşamasında olabilirim üstad. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu oluşumun pdf hazırlama kısmı hariç :) her aşamasında olabilirim üstad. 

Saygılarımla.

PDF oluşturma print çıktısı gibi bir şey, PDF yapıcı bir sürü program var aynen printer ile çıktı alır gibi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu oluşumun pdf hazırlama kısmı hariç:) her aşamasında olabilirim üstad.

Saygılarımla.

PDF oluşturma print çıktısı gibi bir şey, PDF yapıcı bir sürü program var aynen printer ile çıktı alır gibi.

İşin teknik kısmına takılmayın. O iş bende. Yazı, resim, konu, kontrol, detay lazım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İşin teknik kısmına takılmayın. O iş bende. Yazı, resim, konu, kontrol, detay lazım.

Admin panelinde geçen bir ömür isimli yazıma başladım.. ;)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Admin panelinde geçen bir ömür isimli yazıma başladım.. ;)

Yaz tabi. Sahnenin arka kısmında neler oluyor. Kamuoyu merak ediyor o paneli :D
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yaz tabi. Sahnenin arka kısmında neler oluyor. Kamuoyu merak ediyor o paneli :D

Fctr adminliğinin dünü bugünü yarını adlı yazı dizisinin son kısmındayım. Onursal adminlik için yapılan teklif ve sonrasında gelişen olayları tüm çıplaklığı ile anlatacağım..  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

teknolojik gelişmeler, bilim teknik kısmı için gönüllü olabilirim :)

Ne yazacan, ilk yazın "abi teknoloji çok gelisti yhaa yetişilmiyor" olmasın. Hakaret ederim[emoji14]

Fctr adminliğinin dünü bugünü yarını adlı yazı dizisinin son kısmındayım. Onursal adminlik için yapılan teklif ve sonrasında gelişen olayları tüm çıplaklığı ile anlatacağım.. :D

Bence sen tüm çarpıklığıyla anlat. Daha ilk sayida ciplak falan seyler olmasin. Hem daha samimi olur öyle de.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bence sen tüm çarpıklığıyla anlat. Daha ilk sayida ciplak falan seyler olmasin. Hem daha samimi olur öyle de.

Seni yazı işleri müdürlüğünden alıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ne yazacan, ilk yazın "abi teknoloji çok gelisti yhaa yetişilmiyor" olmasın. Hakaret ederim[emoji14]

iphone çok elit yhaa, sıra falan bekliyoruz nasıl ulaşılmaz bir cihaza sahibiz... yazıcam :p 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Seni yazı işleri müdürlüğünden alıyorum..

Beni kovamazsiniz... Asıl ben...

Ben....

Ben vb u zamanda işsiz naparim? Bi şans daha verin, bi kere daha deneyelim. Yeniden başlayalım...

iphone çok elit yhaa, sıra falan bekliyoruz nasıl ulaşılmaz bir cihaza sahibiz... yazıcam[emoji14]

O zaman yanına bi de TCK 106/1 ekle... Tehdit de ederim. Hakareti de alenen işler, artırım alırım. Yaparım bunu...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:bravo: İyi fikir. Her türlü desteğe hazırım, ilk etapta çok iyi okurum diyebilirim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Çok güzel olacağına eminim, şimdiden tebrik ederim. Yapılacak işler gibi bir liste olursa herkes becerisine göre listedeki görevleri üstlenebilir. Şahsım adına bu dergi işinin içinde bulunmaktan memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Güzel olur diye düşünüyorum. Branşım itibariyle dilbilgisi, yazım kuralları, imla ve noktalama işaretleri vb. konularda ihtiyaç hissedilirse yardımcı olurum. Ayrıca genel düzen, içerik planı ve düzenleme gibi konularda da elimden geleni yaparım.

Bir de şiir yazarım tam olur. [emoji12]

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektronik, basit dilde bende, takıldığım yerde Göktürk hocam el atar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elektronik, basit dilde bende, takıldığım yerde Göktürk hocam el atar

ilkyardım konsunda da sertifan vardı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi bir karışıklık var gibi. Derginin içinde ne olacağını biz de bilmiyoruz :p 

Yani, özel bir alanımız, özel bir yapımız yok. Yani hem fotoğraf olur, hem teknik konular, hem otomobil olur, hem drone'lar, hem teknoloji işlenir, hem tarihi sanatlar... Yani her şey var. 

"Ben ne yazayım"dan ziyade, "ben şunu yazarım, şunu hazırlarım" demek gerekiyor. Sonra bunları havuza doldurur, sırayla kategorize eder, yayınlarız. Yazı yazmaktan sıkılan varsa, konuyu, dökümanları tedarik eder, metne birileri dönüştürür. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ilkyardım konsunda da sertifan vardı?

Bana yapılan ilk yardım mı? Genelde bilincim kapalı oluyor o anda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...