İçeriğe Yönlendir

Koltuk Kılıfı Temizliği

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Aracımı boyaya vermiştim boyacı koltukların bazı yerlerine boya ve yapışkan bulaştırmış. 

1/2 ay sonra komple koltuk kılıfını sökmem gerekiyor. Isıtıcı takmak için.

Böyle beklemelimiyim yoksa üzerindemi temizlemeliyim. 

Şayet sökersem çamaşır makinasına atmayı düşünüyorum. Temizlenir mi bilmiyorum.

Baska önerisi olan var mı. Birde elimde aspirin sprey var.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben 2 defa çamaşır makinesinde yıkattırmıştım herhangi bir zarar görmedi ancak ısıtıcı takacaksanız bence takacağınız zaman sökün tekrardan zahmet olmasın

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

ben 2 defa çamaşır makinesinde yıkattırmıştım herhangi bir zarar görmedi ancak ısıtıcı takacaksanız bence takacağınız zaman sökün tekrardan zahmet olmasın

Isıtıcı takarken yapmam tabiki iki işten kurtulmuş olmama yarayacak. 

Boya kalıntıları çıkar mı acaba? 

Boyayı kılıftan çıkarabilmek için ne kullanılmalı?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Geçenlerde polyester ilacı gelmişti koltukların üstüne . Asetonla çıkartmıştım korka korka.Beyazlatabilir çünkü. Aseton dedikleri fabrikada kullanılanlardan tiner gibiydi. Aspirini deneyin ancak çıkartacağını sanmıyorum ben. Kılıf çıkartılcaksa sıcak suyun içinde bekletilip yumuşayınca tırnak ile belki çıkabilir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Geçenlerde polyester ilacı gelmişti koltukların üstüne . Asetonla çıkartmıştım korka korka.Beyazlatabilir çünkü. Aseton dedikleri fabrikada kullanılanlardan tiner gibiydi. Aspirini deneyin ancak çıkartacağını sanmıyorum ben. Kılıf çıkartılcaksa sıcak suyun içinde bekletilip yumuşayınca tırnak ile belki çıkabilir.

Deneyeceğim.  SIcak suda kalması belki etkili olabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim.

1-açık krem renkli orjinal koltuk döşemelerini ne ile en güzel ve en kolay temizleriz?

2-koltuklar temizlendikten sonra koltuk koruma adına ne yapabiliriz?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Tamer Ataç

Aracımı boyaya vermiştim boyacı koltukların bazı yerlerine boya ve yapışkan bulaştırmış. 

1/2 ay sonra komple koltuk kılıfını sökmem gerekiyor. Isıtıcı takmak için.

Böyle beklemelimiyim yoksa üzerindemi temizlemeliyim. 

Şayet sökersem çamaşır makinasına atmayı düşünüyorum. Temizlenir mi bilmiyorum.

Baska önerisi olan var mı. Birde elimde aspirin sprey var.

Selamlar.Ben da Mondeo'nun koltuk kılıflarını sökmeden aspirin ,kosla gibi birkaç çesit temizleyici ile temizledim arkasındanda bolsu ile duruladım.Güzelde tertemiz oldular.Ancak iki ay sonra temizlik maddelerin içeriğindeki kimyasal maddeler kumaşın dokusunu çürüttü ve yırtılmalar başladı.Sizinde başınıza gelmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

4rbAqQ.jpg

Bu üründen memnun kalırsınız. Daha önce sonax ınkini kullanıyordum. Ancak bu daha iyi temizliyor. Diğer plastik, bakalit aksamda da kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende bir temizlik düşünüyorum, aynı zamanda koltuk ısıtma yapmayı da düşünüyorum, koltuk kılıflarını sökmek kolay olur mu acaba bizim araçlarda :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Bende bir temizlik düşünüyorum, aynı zamanda koltuk ısıtma yapmayı da düşünüyorum, koltuk kılıflarını sökmek kolay olur mu acaba bizim araçlarda :unsure2:

Sarp Bey koltuk ısıtmayı yapın.. Tavsiye ediyorum. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sarp Bey koltuk ısıtmayı yapın.. Tavsiye ediyorum. :rolleyes:

Bunun için önce benim araca tam anlamıyla ısınmam gerekiyor, halen alışma aşamasındayım, gün geçtikçe birşeyler yapıyor ekliyorum ve sevmeye başlıyorum, seneye kışa kadar satmayı düşünmezsem şayet ilk yapacağım şey koltuk ısıtma olacak. Onu da tabi ki kılıfları çıkarıp yıkayıp hemen kurutabileceğim sıcak yaz günlerinde yapmak mantıklı olur.

Tek korkum koltuklardan kaplamaları sökme kısmı.. Takip ettiğim ve bugüne kadar gördüğüm montajlarda sadece koltuğun arkasında bir miktar aralık verilerek montaj yapılıyor. Komple sökerek montaj yapan görmedim, inşallah ilki ben olup elime yüzüme bulaştırmam :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Demirsen

Fiesta flair'ın koltuklarını söktüm ve çamaşır makinasında yıkadım. Süper oldu. Söküp takması biraz zahmetli ama olsun. Önemli olan içime sinmesi. Müsait yerim olda döşeme halısısınıda söküp temizlemek istiyorum ama yer sıkıntısı var.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Valet pro diye bir halı spreyi var işacınız budur. Köksal bey önermişti, biz evde de kullanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Valet pro diye bir halı spreyi var işacınız budur. Köksal bey önermişti, biz evde de kullanıyoruz.

Ürünün tam adı Valet pro carpet cleaner :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...