İçeriğe Yönlendir

2008 Megane 2 Dizel Otomatik Gitmeme Sorunu

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

herkese merhaba.

bizim aile dostumuz da 2008 model megane 2 dizel otomatik araba var.sanırım şu BRV denilen şanzumandan,araçta ilk başlarda kalkıştan sonra hızlanmama,vites geçmemesi ve yolda bırakma gibi sorunları oldu. birkaç akraba vs tavsiyesi ile bir özel serviste araca motor yapılmış,enjektörleri tamir edilmiş ancak sorun yine düzelmedi,bizim yıllardır gittiğimiz özel serviste aracı incelemeye aldılar ve sorunun şanzuman türbininden kaynaklandığı tespit edildi ve şanzuman indirildi gerekli tamir yapıldı ve toplandı daha sonra test sirasında turboda da sorun olduğu anlaşıldı ve turbo değişti.

araca yapılanlar bunlar ve araba şuanda hiç gitmiyor gaza basıyoruz arabada tepki yok eskisinden daha kötü farklı özel servis ve dizelcilerde aracın turbo,enjektör ve pompasında sorun olmadığğı söylendi ve bu gidilen servisler ankarada dizel konusunda kendini kanıtlamış servisler.

otomatik şanzumanın sorunu çözüldü şanzuman ile ilgili bir sorun yok şimdilik ama bu gitmeme konusu çok can sıkıyor.

şuanda aracın şanzumanını yapan özel servis ve farklı iki yerde aracın motorunun tekrar açılması gerektiğini söylüyorlar,motor açıldıktan sonra tekrar hüsran olmaması adına size sormak istedim.çünkü şu zamana kadar araca 10 bin liraya yakın para harcandı ama hiçbir sonuç alınamadı,şanzuman hariç.

arabanın rolantide sesi bozuk çıkıyor,çekiş çok kötü ve yakıt sarfiyatı çok fazla,size sorum bu aracın mekanik değilde elektriksel bir sorunu olabilir mi yoksa motorun tekrar açılması mı gerekiyor.aracı inceleyen ustanın birisi pistonun birinin yetersiz kaldığından bahsetmiş ama kendiside güvenemiyor artık kimseye.

biraz uzun oldu kusura bakmayın.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

türbin e ne yapıldı

abi bildiğim kadarıyla komple değişti

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

şanazıman açıldı mı?

evet açıldı çağlar abi olası başka sorunlar varsa diye ama türbinden başka bir sorun bulamadılar yağı falan değişti toplandı

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

tamir takımı (balatalar ) değişti mi?

evet abi onlar daha öncesinden değişmiş,hatta volant ile ilgilide bişeyler söylemişti değiştiğine dair

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motor rölantide düzensiz çalışıyor ise hala yakıt sistemi sorunu görünmekte. Mekanik sorun varmı yokmu anlamak için kompresyon testi yapın derim

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

bence hala sorun şanzıman rtarafında

çağlar abi şanzuman öyle sıkıntılı ki ya anlayanı yok yada dokunmak istemiyorlar,bilemedik napacağımızı.sence abi şanzumanda nelere öncelikle dikkat edilmesi gerekiyor çünkü türbin arızasından sonra şanzuman ile ilgili bir şikayet kalmadı vites geçişleri falan düzeldi sorun bozuk motor sesi ve aracın çekişinin çok zayıf olması

triger olabilir mi?

hocam o ihtimal düşünüldü ve triger tekrar kontrol edildi bir sorun yok dediler,pistonun birisi çalışmıyormuş yada yetersizmiş,daha önce motoru yapan adam arabaya yanaşmıyor

Motor rölantide düzensiz çalışıyor ise hala yakıt sistemi sorunu görünmekte. Mekanik sorun varmı yokmu anlamak için kompresyon testi yapın derim

abi enjektörü öncesinde yapanlar aracı incelediler 1 gün orada kaldı sorun yok denildi,farklı biryer enjektör dedi,en son seçkin pompa yine yakıt sisteminde sıkıntı yok dedi.şimdi en son çare motor açılacak gibi sanırım kompresyon testlerine bakılıp bu karar verildi.ama yinede tekrar bi kompresyon testi yaptırmasını söyleyeceğim.

birde rolantide dalgalanma vs yok sadece motor biraz sesli ve sarsıntılı çalışıyor

tarihinde Gökhan Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sarsıntı motoru kasan birşey varsada olabilir. Telefondan bakıyorum. Hangi ildesiniz?

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Sarsıntı motoru kasan birşey varsada olabilir. Telefondan bakıyorum. Hangi ildesiniz?

abi oda olabilir çoğu usta motor açılacak diyor,ankaradayım servet abi

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Ankara da iyi reno ustası yok bildiğim. Allah kolaylık versin

abi sıkıntımız orada işte kimse net bişey söylemiyor.allah razı olsun abi

Yorum bağlantısı
Burak Çamak

Öncelikli geçmiş olsun.

Benim servisten ayrılma bir ustam var, 4 yıldır ona gidiyorum. Göstermek isterseniz Şaşmaz' da, adını adresini verebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Öncelikli geçmiş olsun.

Benim servisten ayrılma bir ustam var, 4 yıldır ona gidiyorum. Göstermek isterseniz Şaşmaz' da, adını adresini verebilirim.

olur abi birde oraya gösterelim,belki derdimize derman olur

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Rolantide dahi sıkıntı var ise , yakıt ve hava ekipmanlarının tümü kontrol edilmeli. Direk motor indirmek , şanzıman indirmek biraz fazla olmuş. 

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Pardon şimdi rolantide dalgalanma olmadığı yazınızı gördüm. Motoru yapan usta , tam becerememiş , pistonları gömleklere göre tam ayarlayamamış , tornalayamamış olabilir mi ? 

Araca neden yanaşmıyor orasını anlamadım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Pardon şimdi rolantide dalgalanma olmadığı yazınızı gördüm. Motoru yapan usta , tam becerememiş , pistonları gömleklere göre tam ayarlayamamış , tornalayamamış olabilir mi ? 

Araca neden yanaşmıyor orasını anlamadım.

aracı yapan usta,insanlıktan nasibini almadığından dolayı yanaşmıyor.büyük ihtimal ile aracın toplanması sırasında bir sorun oluştu piston ve gömlek veya kapakla alakalı ama nedendir bilinmez arabanın motorunda sorun yok diyor,bu usta hariç herkeste motor açılacak diyor.

araç pompa ve enjektörcüde birer gün kaldı bir sorun bulamadılar bilgisayara bağlandığında da bir hata kodu vermiyor.

arabanın map sensörü sanırım yada maf oda değişmiş,vakum pompası arızalıymış oda değişmiş.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Tabii motoru yapan adam , motorda sorun yok der orası tamam da... Komprasyon testi yapabildiniz mi ? 

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

kompresyon testi daha yapılmadı,ilk fırsatta yapılacak

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

kompresyon testi daha yapılmadı,ilk fırsatta yapılacak

Onu yaptırmadan araca müdahale ettirmeyin.

Diğer türlü sürekli körebe oynayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Onu yaptırmadan araca müdahale ettirmeyin.

Diğer türlü sürekli körebe oynayacaksınız.

zaten en başında arabanın başında olsaydım belki motor yapılmasına gerek bile kalmayacaktı sürekli baskı yapıyorum kompresyon testi yaptıracaz bu sefer yoksa dokundurmam arabaya

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıfat Çakar

zaten en başında arabanın başında olsaydım belki motor yapılmasına gerek bile kalmayacaktı sürekli baskı yapıyorum kompresyon testi yaptıracaz bu sefer yoksa dokundurmam arabaya

Gökhan Bey merhaba.

Bu aracın son durumu ne oldu ? Çözebildiniz mi ? Üzerine epey konuşmuştuk , benzer bir sıkıntı yaşayanlar için kaynak olabilir konunuz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...