İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - 2015 1.5 Style Geri Görüş Kamerası

Hüseyin GÜCÜM

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
5 saat önce, Mustafa Özlü yazdı:

Geri görüş kamerası 2015 Style paketli Mondeo'ya Tur Oto Ankara yetkili serviste takıldı.

İnterface navigasyon talep ettim, bununla birlikte arka park sensörleri ve kamera bağlandı. Toplam maliyet 2300 TL.

Navigasyon iyi çalışıyor ancak uygulamayı başlatma ve uygulamadan çıkmadan diğer menülere geçiş konusunda sanırım ilave yazılım desteğine ihtiyaç var.

Mustafa bey benim için sadece geri görüş kamerasi yeterli olur park sensörü taktırdım. 

geri görüş kamerası her hangi bir ford servisine gitsem hallederlermi ve tek kamera fiyati ne kadardı aklınızdamı acaba

saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa Özlü
19 saat önce, Sinan Yalçın Durmuş yazdı:

Mustafa bey benim için sadece geri görüş kamerasi yeterli olur park sensörü taktırdım. 

geri görüş kamerası her hangi bir ford servisine gitsem hallederlermi ve tek kamera fiyati ne kadardı aklınızdamı acaba

saygılar

Navigasyon montajı yapıldığında kamera sistemini hediye ettiler. 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Eyüp Kosif

Merhabalar,

Uzun süredir bu konu ile ilgili araştırma yapıyordum, sanırım faydalı olabilecek birkaç şey buldum, zaman bulabildiğimde de deneyip bilgilendireceğim.

Gördüğüm kadarıyla Sync 3 lü araçlara OEM geri görüş kamerası takılabiliyor, çok da zahmetli bir işlem değil. Sadece ekranda aktive etmek için OBD den bağlanıp birkaç bit in değiştirilmesi gerekiyor, o da zor bir işlem değil. Araştırmak isteyen arkadaşlar 2gfusion isimli siteden bakabilirler.

Dediğim gibi, müsait bir zamanda adım adım fotoğraflayıp konu açacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
MAHİR S. ARSLAN

Konuyu hortlatalım.

Sync 2 için geri görüş kamerası montajı yapılmalı. Öne kadar kablo çekmenize gerek yok. Bagaj içi sol arka taraf döşemesini söküp, orada bulunan sokete oem kamera bağlantısını yapmanız yeterli olacaktır. Ancak bununla bitmiyor. Forscan ile bağlanıp, yazılım kırmanız daha doğrusu varolan özelliği aktive etmeniz gerekli. Ben kamera montajını 180 tl ye yaptırım. Yazılım işini d bu işlerden anlayan ve mondeo sahibi bir arkadaşım halletti. Navigasyonumu da aktive etti sağolsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...