İçeriğe Yönlendir

Yeni Hyundai Elantra (2016)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Misafir

Koreliler her zaman başka markalara benzerler. Bu nedenle yenilikçi olmuyorlar. Ar-ge malyetlerini beğenilen modellerin tasarımına benzeterek düşük tutuyorlar. Böylece Avrupa Pazarı'nda daha ucuz fiyat politikası ile ya da daha zengin donanımlı araçlara uygun fiyat biçerek varoluyorlar.

Saygılarımla.

:i-ih: Buna çok katılmıyorum abi. Elentra bu kasa ile başka rakiplerine benzemiş, o doğru. Ancak Kore marka/ modellerini şöyle göz önüne getirecek olursak, özellikle Abd pazarındaki payları küçümsenmeyecek kadar çok ve Tr yada Avrupa da olmayan birçok farklı ve kendine özgü modelleri var. Yine misal son kasa Hyundai İ30 yada Kia Ceed e bakacak olursak tamamen kendine özgü ve harika tasarımlara sahipler. Hem iç hem dış. Yine son kasa İ20. Bence muhteşem ve benzersiz bir tasarım şaheseri olmuş.. Eskileri düşünüyorum, mesela Accent Admire yada Era.. Ha tasarımı güzel demiyorum bunların ama diğer markalardan bir benzerlik gelmiyor aklıma..

Son dönemde global pazarda, rekabete ayak uydurmak adına tüm markaların yaptığı gibi, Hyundai de son kasa Elentra da sadece bu benzerliği sağlamış sadece. Öncesinde bunu göremiyorum. Bundan sonra ne olur bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

Keremcim,

Mesela Kia Cerato eski kasa SW'ye bak. Sonra Peugeot 407 Sw'ye. Ne demek istediğimi anlarsın Kerem. Bunlar Çinliler gibi birebir değiller zaten ama sadece far grubu bile maliyet düşürücü etken. 

Zaten Hyundai Accent, Kia Rio kardeş araçlar. Bunlar Avrupa pazarında varlar mı emin değilim. 2004 Hyundai Sonata Özgün değildir mesela. Mercedes kasa diye satar sahipleri. 

Çok iddialı değilim ama benim gözlemim bu şekilde diyerek ortada buluşayım:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

:i-ih: Buna çok katılmıyorum abi. Elentra bu kasa ile başka rakiplerine benzemiş, o doğru. Ancak Kore marka/ modellerini şöyle göz önüne getirecek olursak, özellikle Abd pazarındaki payları küçümsenmeyecek kadar çok ve Tr yada Avrupa da olmayan birçok farklı ve kendine özgü modelleri var. Yine misal son kasa Hyundai İ30 yada Kia Ceed e bakacak olursak tamamen kendine özgü ve harika tasarımlara sahipler. Hem iç hem dış. Yine son kasa İ20. Bence muhteşem ve benzersiz bir tasarım şaheseri olmuş.. Eskileri düşünüyorum, mesela Accent Admire yada Era.. Ha tasarımı güzel demiyorum bunların ama diğer markalardan bir benzerlik gelmiyor aklıma..

Son dönemde global pazarda, rekabete ayak uydurmak adına tüm markaların yaptığı gibi, Hyundai de son kasa Elentra da sadece bu benzerliği sağlamış sadece. Öncesinde bunu göremiyorum. Bundan sonra ne olur bilemiyorum..

Bu konuda sana katılıyor :good1: Evren'e :tongue:  katılmıyorum Kerem. :biggrin:  Hyundai modelleri genel olarak tasarım anlamında oldukça özgündür. Son kasa hariç tüm Elantralar, Getz, İ20, Accent serileri vs.

Bunun yanı sıra son yıllarda tüm araç tasarımları birbirine çok benziyor. Bu konuda hiçbir marka diğerine söz edecek durumda değil.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu konuda sana katılıyor :good1: Evren'e :tongue:  katılmıyorum Kerem. :biggrin:  Hyundai modelleri genel olarak tasarım anlamında oldukça özgündür. Son kasa hariç tüm Elantralar, Getz, İ20, Accent serileri vs.

Bunun yanı sıra son yıllarda tüm araç tasarımları birbirine çok benziyor. Bu konuda hiçbir marka diğerine söz edecek durumda değil.

En özgünü Clio idi, gittim onu aldım abi bende..  :D  :flowers:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İndirimli fiyat neydi Hakan Bey? Diğer donanım da cok mu fakir?

Mehmet bey inanın öyle şok oldukki son fiyat nedir bile sormadık. Satış danışmanı bile inanamadı yeni geldi benim bile haberim yoktu dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Mehmet bey inanın öyle şok oldukki son fiyat nedir bile sormadık. Satış danışmanı bile inanamadı yeni geldi benim bile haberim yoktu dedi.

2016 model bir araçta sabit direksiyon hiç olmamış. ..
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

gayet güzel bir araç olmuş. fiyat konusunda ise benden önce fikirlerini bildiren arkadaşlara katılmıyorum. çünkü 85 bin gibi fiyatlarda ciddi rakipleri var.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Otomatik vites 7 ileri denmiş. Muhtemelen cvt şanzımandır.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Otomatik vites 7 ileri denmiş. Muhtemelen cvt şanzımandır.

Dct cift kavrama sanziman.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tasarım hoş bence. Nexen marka lastik gördün üzerinde.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Gök
(düzenlendi)

güzel araba . direksiyon konusuna anlam veremedim benim era da bile var. 

lakin dizel motoru ateş eder  hyundainin rakiplerine göre yürümeyen focus yada çevreci vw son limitindeyken anca yetişir tahminimce .

tekniklerine bakmadım tabi yorumum bu yönde

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...