İçeriğe Yönlendir

Sony Teyp Radyo Frekans Bulmuyor

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

Merhaba arkadaşlar, 

Yaklaşık bir ay kadar önce radyo frekans problemleri yaşamaya başladım. İlk sorun yaşamaya başladığımda radyo hiç frekans bulamıyor kapatıp açtığımda düzeliyordu. Bir hafta öncesine kadar nadir olarak bu sorunla karşılaşıyordum. Geçen hafta hiç frekans bulamaz oldu. Taa ki birkaç gün önce işten eve dönerken CD yi yerinden çıkartınca radyo çalışmaya başladı. Arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda yine frekans bulamaz oldu. Bu arada CD de herhangi bir sorun yaşamıyorum. Teyp yerinden çıkartıp anten girişi vs kontrol ettim. Elektrikçi bir arkadaş anten ve bağlantılarını ölçerek kontrol etti sorun yok dedi. Bende  biryerlerde temassızlık mı var diyerek komple söküp dağıttım. Hemde ön panelin içindeki tozu temizlerim diye düşündüm. Temizlik sonrası tekrar topladım ancak sorunum devam ediyor. Sizlerin fikirlerinize ihtiyacım var. Nerelere bakmalıyım. Ne yapmalıyım? İlk bozulduğunda sanayi de dolaşıp tamirci aradım. Bir yer buldum ancak adamın davranışlarından hoşlanmadığım için bırakmadım.

Selamlar.

KMbxA1.jpg

83Yxfc.jpg

t10VAO.jpg

yFwSkd.jpg

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Frekans hiç mi bulmuyor yoksa uzun bi süre arayıp sadece trt fm mi buluyor? Benimki de bazen bulamıyor ta ki trt ye kadar, sonra düzeliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fatih cihazı topla, radyo anten girişi canlı uc ( ortada ) oraya 5-10 cm ince kablo dokundur. Eğer radyo çekimi artar ise araç anten hattı veya anten. Yok fark etmez ise fm tuner arızalı demek. Fm tuner arkadaki metal kaplı yer

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Frekans hiç bulmuyor maalesef. Servet abi dediğini yarın yapacağım. Sonucu buradan yazarım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Sanırım sorun tuner de. Anten çıkışna kablo sokup denedim ancak yine hiç kanal bulamadı. Tuner yada komple board bulunabilir mi? Çözüm konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sanırım sorun tuner de. Anten çıkışna kablo sokup denedim ancak yine hiç kanal bulamadı. Tuner yada komple board bulunabilir mi? Çözüm konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar.

Emmi, veya Serkan Toker, yardımcı olurlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...