İçeriğe Yönlendir

97 Mondeoya Yeni Bir Ses Sistemi?

Özkan Kaçar

Recommended Posts

Özkan Kaçar

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Sonunda mondeomun eski kaset calarli teybi beni çıldırtıp yumruğu yedi :) 2 3 4 5 yazan dugmelerin olduğu gömme kısım temassizlik yapıp iki de bir teybi kapatiyordu. Söküp 15 tlye tamir edildi yine başladı sonradan. En sonunda yumruğu yedi ve ekranı kırıldı gerçi ekran para değil değiştirilir ama artık bununla uğraşmak istemiyorum. Bagaja bass atmayı düşünmüyorum ya da çok büyük olmamak kaydıyla da konulabilir. Artık kaç watt oluyorsa ufak ebatlarda.

1. 4 kapı hoparlörünü de değiştirmek istiyorum. Önler 5x7 diye biliyorum ya da bunun inç olarak ifadesi ebati nedir? Ayrıca önereceğiniz bir marka?

2. Ayrıca arka kapı hoparlörleri kaç ebat ve tüm hoparlörler kaç watt olmalı?

3. Teybi söktüğümüzde meydana gelecek boşluğu nasıl doldurcaz oraya ek bi plastik mi yapmak lazim?

4. Asıl kafami kurcalayan durum burda. Tam hatırlamıyorum ama arka camın alt kısmına bir ya da iki hoparlor takılmış tam sayisini hatırlamıyorum. 4 kapı hoparlörü için anfi kullanmadan tok bir ses alabilecegim teypler var mi? Ve arka cam altına da hoparlör yerlestirsem yeni, anfiye ihtiyaç duyacak miyim? Bagaja bass dusuncem pek yok ama karar veremedim. Veeee ses sisteminin dosenmesini yardimlarinizla kendim yapabilir miyim?

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ekin Güney
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Sonunda mondeomun eski kaset calarli teybi beni çıldırtıp yumruğu yedi :) 2 3 4 5 yazan dugmelerin olduğu gömme kısım temassizlik yapıp iki de bir teybi kapatiyordu. Söküp 15 tlye tamir edildi yine başladı sonradan. En sonunda yumruğu yedi ve ekranı kırıldı gerçi ekran para değil değiştirilir ama artık bununla uğraşmak istemiyorum. Bagaja bass atmayı düşünmüyorum ya da çok büyük olmamak kaydıyla da konulabilir. Artık kaç watt oluyorsa ufak ebatlarda.

1. 4 kapı hoparlörünü de değiştirmek istiyorum. Önler 5x7 diye biliyorum ya da bunun inç olarak ifadesi ebati nedir? Ayrıca önereceğiniz bir marka?

2. Ayrıca arka kapı hoparlörleri kaç ebat ve tüm hoparlörler kaç watt olmalı?

3. Teybi söktüğümüzde meydana gelecek boşluğu nasıl doldurcaz oraya ek bi plastik mi yapmak lazim?

4. Asıl kafami kurcalayan durum burda. Tam hatırlamıyorum ama arka camın alt kısmına bir ya da iki hoparlor takılmış tam sayisini hatırlamıyorum. 4 kapı hoparlörü için anfi kullanmadan tok bir ses alabilecegim teypler var mi? Ve arka cam altına da hoparlör yerlestirsem yeni, anfiye ihtiyaç duyacak miyim? Bagaja bass dusuncem pek yok ama karar veremedim. Veeee ses sisteminin dosenmesini yardimlarinizla kendim yapabilir miyim?

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Kendi aracımda 2 takım jbl kompenant birde sony xpod slim bass ve double din kullanıyorum çok memnunum tek anfi çok rahat yetiyor. Sizin için 2 takım kompenant bagajınıza slim bass takarsanız size yeterli bir sistem olacaktır. Anfinizin kaliteli olmasına dikkat edin her anfi kaldırmayabiliyor sistemi sonra çok ugrasıyorsunuz. Teyp olarak pioneer cd usb aux girişli çogu teybi iyi ses almanıza yeter. Montajı işinden iyi anlayan birisnin yapması daha iyi olacaktır.Kompenantları fusionun orjinal hoparlör yuvalarında kullanıyorum. 

bu teybin sizin için çok yeterli bir teyp olabilir;

http://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/pioneer-deh-x1750ub-cdmp3usb-2015-yeni-model-ucretsiz-kargo-P30356403

kullandıgım bass aşagıdaki lnkteki görmeniz açısından link koydum

http://www.hepsiburada.com/sony-xsgtx121ls-orijinal-kutulu-ultra-slim-30-cm-1000w-subwoofer-pm-otsonyxsgtx121ls

kompenantlarımda bunlar

http://urun.n11.com/komponent/jbl-cs-6c-16-cm-compenant-takimi-P59496015?cid=604001&gclid=CNTFlPbsvssCFRYTGwodeOMN9w&gclsrc=aw.ds

tarihinde Ekin Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Artık çoğu teyp 4x50w gücünde. Bass olmayacaksa amfi ihtiyacınız olmaz.

Sony ya da pioneer teyp, pioneer 3 yollu 2 takım hoparlörle aşırı bir beklentiniz yoksa yeterli gelir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Özkan kardeşim bende sıfır 4 adet (5x7) hoparlör + sıfır 1 takım (5x7) Hertz ESK 570 + sıfır Soundmagus H 500 amplifikatör var.Bunları aracıma ses sistemi uygulamak için almıştım.Nasip olmadı.Subwooferda vardı.Onu sattım.Satışa çıkarmayı düşünüyorum.Ama bir türlü fırsatım olmadı.Eğer düşünürsen haberim olsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Özkan kardeşim bende sıfır 4 adet (5x7) hoparlör + sıfır 1 takım (5x7) Hertz ESK 570 + sıfır Soundmagus H 500 amplifikatör var.Bunları aracıma ses sistemi uygulamak

için almıştım.Nasip olmadı.Subwooferda vardı.Onu sattım.Satışa çıkarmayı düşünüyorum.Ama bir türlü fırsatım olmadı.Eğer düşünürsen haberim olsun...

Tam firsati ahmet abi hemen satalim cok iyi bir sistem cikar bu malzemelerden.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Vallaha Ekin eski hevesim yok.Artık orijinalciyim.Daha doğrusu çocuk büyüdükçe bizimde yaş ilerledikçe öncelikli olarak başka işler çıkıyor.Bunları da uygun fiyatla vereceğim.Başkasının işi görülsün...

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Vallaha Ekin eski hevesim yok.Artık orijinalciyim.Daha doğrusu çocuk büyüdükçe bizimde yaş ilerledikçe öncelikli olarak başka işler çıkıyor.Bunları da uygun fiyatla vereceğim.Başkasının işi görülsün...

Ahmet bi sendeki 5x7 lerin markası neydi ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Eve gidince bakayım Ekin.Aklımda değil şu an...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ekin Alpine SXE-5725s  (2 takım 5x7 sıfır hoparlör)

ALPİNE sxe-5725S

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teyp çıkınca piyadan transit teyp çerçevesi adı altında parçayı alacaksınzı 30-50 tl arası. mp3 çalar takmak için. kapılar 5x7 . piyasdaki ovaller 6x9 dur

Yorum bağlantısı
Misafir

Kapilara kasnakla 17cm hoparlor takilirsa hem maliyeti daha az olur hem de daha temiz ses alinabilir. Piyasadaki daha bol bulunur 16 17cm hoparlorler. Arka cam pandizotuna hoparlor takmaya pek gerek yok. Guzel bir sub alinabilir ya da benim yillardan beri yaptigim gibi anfi yerine kendinden anfili subwoofer tercih edilebilir. Zamaninda mindeo mk2'de jvc lhx 501 jvc ana unite, 4 tane 17cm hoparlor, jvc kendinden anfili sub ile sistem kurmustum. Arka kapilardan gelecek ses cok umit verici degil hoparlor konumu nedeniyle ama arac icersinde gayet guzel ses alinabiliyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Ekin Alpine SXE-5725s  (2 takım 5x7 sıfır hoparlör)

ALPİNE sxe-5725S

Bir arkadaşım arıyorduda ona söyledim ama ne yazıkki yeni almış.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Özkan Kaçar

Mondeo'ya Double Din atılsa 4 kapıya ses yeterli olur mu? Ve 5x7 yerine 6x9 lar uygulanabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...