İçeriğe Yönlendir

Jant Temizliği Vs Yardımcı Olabilir Misiniz

Ali Yıldırım00

Recommended Posts

Ali Yıldırım00

8303ca9d32b05bde33ec61606abc2a73.jpg

Selam aleykum değerli abilerim yaşça küçüğüm hepinizden büyük ihtimalle forumdaki en küçük üyelerden biriyim (19) fotoğrafdakı jantlardan var bizim arabada bunlar çok pislenmiş bunların temizliği nasıl yapabilirim babam sanayide çalışıyor yani arabayı lifte koyup dört lastiği çıkartıp temizleme imkanım var lastikler arabanın üzerinde yapabilirim lütfen yardımcı olun birde arabamız 2005 Mondeo 2.0 TDCİ bunun ön camı kırık bildiğiniz çıkma öyle bir cam varmı internet baktım ama bulamadım bildiğiniz varsa yardımcı olabilir misiniz herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Misafir

Selam aleykum değerli abilerim yaşça küçüğüm hepinizden büyük ihtimalle forumdaki en küçük üyelerden biriyim (19) fotoğrafdakı jantlardan var bizim arabada bunlar çok pislenmiş bunların temizliği nasıl yapabilirim babam sanayide çalışıyor yani arabayı lifte koyup dört lastiği çıkartıp temizleme imkanım var lastikler arabanın üzerinde yapabilirim lütfen yardımcı olun birde arabamız 2005 Mondeo 2.0 TDCİ bunun ön camı kırık bildiğiniz çıkma öyle bir cam varmı internet baktım ama bulamadım bildiğiniz varsa yardımcı olabilir misiniz herkese teşekkür ederim

Merhaba Ali,

Jant temizliği için özel malzemeler var. Forumda arama yaparsan, özellikle detaylı temizlik konularında mutlaka karşılaşırsın.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Misafir

Sonax ın yoğun jant temizleyicisini sıkıyorsun, bi süre sonra morarıp kan gibi akmaya başlıyor janttan, o sırada herhangi bir nalburdan alacağın fırça ile aralarını da iyice temizleyip, kurumasına izin vermeden duruluyorsun mis :)

Tabi jant temizleyiciyi sıkmadan da önce bi ön yıkama yaparsan daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

bu fotolardaki jantlar 4 bijon ne iş :nargile:  oysa sizin araç mondeo ali kardeşim

Yorum bağlantısı
Taha Bayraktar

arabamız 2005 Mondeo 2.0 TDCİ bunun ön camı kırık bildiğiniz çıkma öyle bir cam varmı internet baktım ama bulamadım bildiğiniz varsa yardımcı olabilir misiniz herkese teşekkür ederim

Merhaba Ali;

Ön cam için çıkma ürün bulma şansın sanırım yok.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Kasko var ise ön camı ücretsiz değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

bu fotolardaki jantlar 4 bijon ne iş :nargile: oysa sizin araç mondeo ali kardeşim

Fotoğraf temsili sanırım.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Celalettin abi, ürün açıklamasını okudun mu :D

:)

Gerçekten. Burayı hiç okumamıştım. Çok çelişkili bir açıklama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Lastikler sökülerek, iyi bir jant temizleyici bolca fıslanır. (Jant kuruyken daha iyi verim alınır)

Sonra linkteki gibi bir jant fırçasıyla içine dışına güzelce girişilir. Basınçlı suyla durulanır.

http://www.koctas.com.tr/oto-teknik-malzemeler/jant-fircasi-11cc0001/25521-36222/?ref=search:jant++

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00

Merhaba Ali,

Jant temizliği için özel malzemeler var. Forumda arama yaparsan, özellikle detaylı temizlik konularında mutlaka karşılaşırsın.

Saygılarımla,

Teşekkür ederim abi

Sonax ın yoğun jant temizleyicisini sıkıyorsun, bi süre sonra morarıp kan gibi akmaya başlıyor janttan, o sırada herhangi bir nalburdan alacağın fırça ile aralarını da iyice temizleyip, kurumasına izin vermeden duruluyorsun mis :)

Tabi jant temizleyiciyi sıkmadan da önce bi ön yıkama yaparsan daha iyi olur

Nalburdan aldıgım fırça zarar verir mi peki?

bu fotolardaki jantlar 4 bijon ne iş :nargile: oysa sizin araç mondeo ali kardeşim

İnternetden buldum ama bunun aynısı bıjon sayısı değişebilir
Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim abi

Nalburdan aldıgım fırça zarar verir mi peki?

İnternetden buldum ama bunun aynısı bıjon sayısı değişebilir

jant yüzeyi o kadar hassas değil ancak yumuşak boya fırçaları iş görür ya da jant kolları arasına girecek şekilde jant fırçası da alabilirsiniz, ben pratik olsun diye o örneği verdim..

Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00

jant yüzeyi o kadar hassas değil ancak yumuşak boya fırçaları iş görür ya da jant kolları arasına girecek şekilde jant fırçası da alabilirsiniz, ben pratik olsun diye o örneği verdim..

Anladım teşekkür ederim abi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...