İçeriğe Yönlendir

Hgs Kabı (Kılıf, Kutu, Koruma Zarfı, Koruma Aparatı)

Aydın Perçem

Recommended Posts

Aydın Perçem
(düzenlendi)

Cama yapışan HGS, araç değiştirdiğinizde yada herhangi bir şekilde gişeler HGS nizi okumadığında camdan sökerken sorun yaşıyoruz.

Bunun için cama yapıştırmaya gerek olmayan HGS kart kullananlar olmuş. Ben hiç göremedim, bulamadım, alamadım nedense.

Buna çözüm olarak HGS Kart Kabı yapılmış. Bayraklısı var, İmzalısı var, logolusu var.
http://urun.n11.com/telefon-tutucu/csi-kompact-hgs-etiket-koruma-aparati-P68100177

OA_3948380.jpgOA_4416539.jpgOA_9725718.jpg

81127624_0.jpg5e7btd.jpg

hgs-kart.jpg

Bunları beğenmez iseniz ruhsatın ehliyet cebini kesip hgsnizi onun içine yapıştırıp bu cebi de uygun şekilde iki taraflı bant ile cama yapıştırabilirsiniz.

Ben son seçeneği tercih edeceğim sanırım.

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

bnim camdaki simdilik düz duruyor bakalım :D ilerleyen günlerde ne olur bilmem :D :D okuyup okumadıgınıda bilmiyorum.. gişeden cezayı yedikten sonra aldım :D 

Yorum bağlantısı
Misafir

Eski HGS yi Opet ten almıştım. 2 adet kart verdiler. Biri yedekti. Buna Ptt den aldım. Tek kart verdiler. Kötü yani. Bu tip bir kap bileydim alırdım. Ama yapıştırdım çoktan cama.  :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Benim de camda yapışık. Şakır şakır okuyor :D

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

HGSen mi var derdin var, gözünü seveyim OGSnin.

Güzel ürünmüş bu arada.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben 8 tl ye aldım netten, arkadaşım aksesuarcıdan 3 tl ye aldı. Bu arada şeffaf siyah renklisini tavsiye ederim camda belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

HGS alırken ilk zamanlarda kartlı olarak alanlara PTT kılıf veriyordu ama sonradan vermez oldu, ben de HGS etiketi alan arkadaşlara bu kartlardan verdim ve ikiye bölüp kılıfı cama yapıştırın içine de etiketi yerleştirin diye fikir vermiştim daha sonradan bu aparatlar çıktı gayet güzel. Etiketi cama yapıştırınca bir süre sonra sıcaktan özelliğini yitiriyor ve çevresindeki kıl inceliğinde olan anten kopunca sıkıntı başlıyor, bu nedenle bu aparatı kullanmak faydalı otoyoldan geçiş yapmadığınız zamanlarda kılıftan çıkarıp güneş görmeyen bir yere koyarak uzun süreli koruyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Benim çözümüm şu oldu ruhsat kabındaki ehliyet bölmesini kesip ufaltarak akrilik çift taraflı şeffaf bant ile cama yapiştırıyorum.

Ayni hgs yi 3. Aracıma aktardım sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

HGSen mi var derdin var, gözünü seveyim OGSnin.

Güzel ürünmüş bu arada.

OGS Canıdır... :bravo:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Benimde cama yapışık ve iptal ettirdim..Yenisini aldığımda bende böyle bir gereç temin edeceğim yada 3. yöntemi uygulayacağım..

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Bence de OGS :)

Ama HGS'ye geçeceğiz günün birinde. Mesela Bağdat Cd'sine yoğun saatlerde giriş paralı olacak. Bu saatlik para muhabbeti için her caddeye vericisi konulabilecek ucuz bir sistem HGS. OGS biraz tuzlu.

Yöntem güzelmiş bu arada.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hafta sonu Çorlu ya gelmek farz oldu sen kaşındın artık

Demirden korksak... Opss. Zaten naylona biniyoz. Demek demirden.. :tirs:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Merhaba arkadaşlar plakadan almıyor mu zaten bu etiketi yapıştırmaya gerek var mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Ben de internetten bir yıl önce 7 tl ye aldım, Kuga da aynanın arkasındaki ön camın noktalı (puanlı) kısmına aparatla birlikte gelen çift taraflı bantla monte ettim. Ankara, istanbul, izmir otoban ve köprülerde hiç bir problem yaşamadım.

Daha önce diğer araçlarımda cam kırılması ve satışlarında HGS etiketler hep heba olmuştu. Şimdi daha pratik, dışarıdan da belli olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ceyhan Karacabey

Merhaba arkadaşlar plakadan almıyor mu zaten bu etiketi yapıştırmaya gerek var mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Ceyhan bey merhaba,

HGS etiketi ya da OGS cihazı olmadan turnikelerden geçilmesi halinde sistem plakanın fotoğrasını çekiyor ve ceza işlemi uygulanıyor. Gerekli bilgilendirmeler PTT HGS ve Ulaştırma Bakanlığı internet sitelerinde var. Cezalı duruma düşmemek için incelemenizde yarar var diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Sistem camdan okuyamadiginda plakayı okuyarak okuduğu plakaya kayıtlı hgs urununden ücret düşümü yapıyor. Bu açıdan cama yapistirmaya gerek yok. (bu durumda ücret düştü mu plaka doğru okudu mu giriste plakayı gördü mu gibi dertler başlıyor.) hgs kartimi ben cama yapistirdim. Geçişlerde de yavasliyorum her seferinde de sistem hgs ürününü okuyor. Hgs kartimda da para olduğu sürece bir problem yok.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ürün şu bir önceki aracımdaydı sattım lap diye söktüm .yok orda kaldı, yok nasıl sökecem derdim hiç olmadı.  etiketi hiç bir şekilde yapıştırmadım camda sırıtmıyordu ve hiç okumamazlık yapmadı

f5ccab09e63cf29e563d44a7c5470ccd.jpg
73d19297c27e9b1ae7e1178cee13f91a.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...