İçeriğe Yönlendir

Hgs Kabı (Kılıf, Kutu, Koruma Zarfı, Koruma Aparatı)

Aydın Perçem

Recommended Posts

Orhan Oral

Eski aracimdaki bakiyeyi. yeni aldigim aracin plakasina bir ptt şubesinde aktarttim. etikete gerek yok kacak gecis ucreti gelir ise zaten plakaya gelir dedi..birkackez otoyoldan gectim.gecerken kacak gecis yaziyor..kontrol ettigimde hgs bakiyesini internetten 2-3 gun sonra normal cezasiz dusmus..fakat yinede rahatsiz oldum gittim pttye 50 tl verip etiket aldim aracimin onune yapistirdim..5 tl etiketmis 45 tl kontöru müş..yanliz baktim eski etikete yuklememis bakiyeyi yeni bir etiket acmis..şimdi t.c me kayitli 2 etiketim oldu.birinde10 tl birinde 50 tl var simdi sordum musteri hizmetlerine hangisinde bakiye varsa ondan düser dedi..size kanaatimi soylimmi..ptt calisanlarida bisi bilmiyoraslinda..

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Eski aracimdaki bakiyeyi. yeni aldigim aracin plakasina bir ptt şubesinde aktarttim. etikete gerek yok kacak gecis ucreti gelir ise zaten plakaya gelir dedi..birkackez otoyoldan gectim.gecerken kacak gecis yaziyor..kontrol ettigimde hgs bakiyesini internetten 2-3 gun sonra normal cezasiz dusmus..fakat yinede rahatsiz oldum gittim pttye 50 tl verip etiket aldim aracimin onune yapistirdim..5 tl etiketmis 45 tl kontöru müş..yanliz baktim eski etikete yuklememis bakiyeyi yeni bir etiket acmis..şimdi t.c me kayitli 2 etiketim oldu.birinde10 tl birinde 50 tl var simdi sordum musteri hizmetlerine hangisinde bakiye varsa ondan düser dedi..size kanaatimi soylimmi..ptt calisanlarida bisi bilmiyoraslinda..

Ptt ye gidin eski hgs lerdeki bakiyeyi yeni aldiginiz hgsye aktarin. Bu durumda eski hgs iptal olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Ben cama yapıştırdım. Bazen okuyor bazen okumuyor. Okumadığı zaman bi kaç gün sonra bakiyeden düşüyor. Sırf bu yüzden 20-30 la geçiyorum gişelerden.

Hepsi bi yana aracımda eski sahibinden kalma hgs etiketinin izleri duruyor hâlâ. En güzeli konuda bahsedilen sistemlerden biri sanırım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Cama yapışan HGS, araç değiştirdiğinizde yada herhangi bir şekilde gişeler HGS nizi okumadığında camdan sökerken sorun yaşıyoruz.

Bunun için cama yapıştırmaya gerek olmayan HGS kart kullananlar olmuş. Ben hiç göremedim, bulamadım, alamadım nedense.

Buna çözüm olarak HGS Kart Kabı yapılmış. Bayraklısı var, İmzalısı var, logolusu var.

http://urun.n11.com/telefon-tutucu/csi-kompact-hgs-etiket-koruma-aparati-P68100177

5e7btd.jpg

Bunları beğenmez iseniz ruhsatın ehliyet cebini kesip hgsnizi onun içine yapıştırıp bu cebi de uygun şekilde iki taraflı bant ile cama yapıştırabilirsiniz.

Ben son seçeneği tercih edeceğim sanırım.

Güzel fikirmiş.Ben HGS yi aldıgımda ilk başlarda çok sorunsuz okuyordu.Zamanla okumaz hale gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Uygulamam aşağıdaki şekilde oldu..

79bbd841dccc1e4ac1ba95dc7097b713.jpg

5e776904ac1278b7bd1e2eb066429354.jpg

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Akan Belen

Ben yeni çıkarttim.Bna bankamatik kartı gibi bir kart verdiler. Nereye nasıl takacağım bilmem. Cama olmaz geçerken tutacağım artık çok sık kullanmadığım içn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
1 saat önce, Akan Belen yazdı:

Ben yeni çıkarttim.Bna bankamatik kartı gibi bir kart verdiler. Nereye nasıl takacağım bilmem. Cama olmaz geçerken tutacağım artık çok sık kullanmadığım içn

Abi sık kullanmıyorsan hiç uğraşma, zaten plakadan okuyup ücreti alıyor. Önceki aracımda öyle yapmıştım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
On 06.12.2017 at 17:03, Serkan Karadağ yazdı:

Abi sık kullanmıyorsan hiç uğraşma, zaten plakadan okuyup ücreti alıyor. Önceki aracımda öyle yapmıştım. 

Aynen. Benim cam tertemiz, plakadan okuyor. Hesaba da tanımlı zaten, kendisi cezasız düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...