İçeriğe Yönlendir

Araç Içi Mini Buzdolabı

Mithat Tuğrul

Recommended Posts

Mithat Tuğrul
Misafir

Bunlar soğutma yapmaz lakin içine soğuk koyarsan soğuk kalmasını sağlar.

Bugüne kadar alıpta kullananı pek görmedim hep bir kenara kaldırdılar...

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bir hevesle alındı, 1 kere kullanıldı. Kilerimde duruyor. Aldığım fiyata verebilirim. BIM den 80 TL ye almıştım..

Yorum bağlantısı
Misafir

arabanın anca bagajına konulur bunlar. yoksa başka yerlerde de kullanılabilir mi?fiyatları çok gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bir ara komşunun buzdolabını almıştır. Çakmaklığa taktık gidiyoruz. Bir süre sonra bir koku geldi, ısıdan çakmaklık girişi erimeye başladı. Allahtan arabaydaydık, yoksa yanıp arabadan da olabilirdik. Markasını hatırlamıyorum.

Arkadaşların dediği gibi soğutma yapmaz, soğuğu bir süre muhafaza eder. Gerçek buzdolabı gibi istiyorsanız Ezetil ve İgoo markalara yoğunlaşın, onarın fiyatı da bir hayli fazladır.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Ben yillardir her uzun yolculuga cikisimda kullaniyorum. cok da memnunum. 

normal isida koyulunca da sogutuyor ancak uzun sürüyor. Ben genelde aksamdan icecekleri vs. buzdolabina koyuyorum, yola cikmadan bu dolabin icine atiyorum. 

Beklenti önemli burada biraz. Buz gibi olmaz hicbir zaman ama herzaman fazlasiyla yeterli soguklukta oluyor. 

Gerekirse 1 ufak sise suyu dondurup koyabilirsiniz icine. 

alirken önemli olan kriter parasindan cok kac litre oldugu ve dis sicakligi kac derece düsürebildigidir. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Ucuz bir sey de isinizi görebilir.

yer olarak da ben arka koltuk ile ön koltuk arasina koyuyorum. 

Kullanimda dikkat edilmesi gereken bir nokta da arabayi calistirdiktan sonra buzdolabini calistirmaktir. Cünkü dolap acikken, arabayi calistirinca fazla yük bindirip sigortayi attiriyor.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bunlar işinize yaramaz. Daha önce çalıştığım şirkette vip araçlarımız vardı, onlar için bir sürü marka denedik ama sadece black&decker işimize yaradı. Mesela araç 2 gün çalışmadı diyelim, içerisinde bulunan içecekler ısınıyordu, aracı çalıştırdıktan 1 saat sonra aşırı şekilde soğutmuş oluyordu. Bizim kullandığımız modeli arıyorum, bulduğum an linkini eklerim.

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Bunları yerine 1 tane normal buzluk ve 2-3 adet buz kasedi iş görür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Bir hevesle alındı, 1 kere kullanıldı. Kilerimde duruyor. Aldığım fiyata verebilirim. BIM den 80 TL ye almıştım..

Tesekkur ederim. bimdekini gecen yil inceledim begenmedim acikcasi.

Bunları yerine 1 tane normal buzluk ve 2-3 adet buz kasedi iş görür.

Onu her zaman yapmaya calisiyorum fakat uzun yolculuklarda cok işe yaramıyor açıkçası.

Bunlar işinize yaramaz. Daha önce çalıştığım şirkette vip araçlarımız vardı, onlar için bir sürü marka denedik ama sadece black&decker işimize yaradı. Mesela araç 2 gün çalışmadı diyelim, içerisinde bulunan içecekler ısınıyordu, aracı çalıştırdıktan 1 saat sonra aşırı şekilde soğutmuş oluyordu. Bizim kullandığımız modeli arıyorum, bulduğum an linkini eklerim.

Linki bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Barış Adak

Black&Decker kullanmadım. Ama onun dışında birçok markayı denedim yıllardan beri . Benim tecrübem ; içine koyduğunuz soğuksa soğuk tutar ama yaz günü oda sıcaklığında bir içeceği soğutması çok sürüyor. 

Bu tür soğutucuların çalışma mantığı aynı Peltier denen bir panel kullanıyorlar. Voltaj uygulandığında, bir tarafı ısınır bir tarafı soğur . Aklıma gelen birkaç noktayı yazayım.,

Eskiden daha çok kullanıyorduk . Uzun yolda şimdi ki kadar çok duracak yer vs yoktu . Şimdi heryerde benzinlik , soğuk içecek vs bulunuyor . Hem arabadan inip 5 dakika mola vermiş oluyoruz hem içecek bir şeyler alıyoruz. Haliyle buzluğa pek ihtiyaç olmuyor.

-Çakmağınızın kaç ampere uygun olduğunu ve cihazın çektiği akımı mutlaka kontrol edin. 

-Araç çalışmaz iken uzun süre çalışır bırakmayın. Geldiğinizde akü bitmiş olabilir.

-Kabin içinde kullanıyorsanız , Bu cihazlar sıcak hava üfler dışarı sürekli.

Araçta gerçek soğutma için bence kompresörlü dolaplar en iyisi ve en pahalısı . Sanıyorum 1000-1500 Tl altına bulunmaz .

Saygı ve sevgilerimle.

Barış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Tesekkur ederim. bimdekini gecen yil inceledim begenmedim acikcasi.

Onu her zaman yapmaya calisiyorum fakat uzun yolculuklarda cok işe yaramıyor açıkçası.

Linki bekliyorum :)

Hocam her yaz 1000 km gidip 1000 km geliyorum. 14-15 saat sürüyor bol mola verince.yola çıkarken buzluga 3-4 buz kaseti ve dondurulmuş 1-2 tane küçük su koyup gerisini meyve vb. Yiyecekle dolduruyorum. Gidecegim yere ulastigimda halen içindekiler yeterli derecede soğuk oluyor. Çakmakla çalışan isitici-soğutucu da var ama ilki kadar sağlıklı sogutmuyor. Ne kullanırsanız kullanın sogutucunun agzini sık sık acarsaniz performans alamazsınız. Yerlesimini iyi yaparsanız örneğin en çok kullanacağınız şeyleri su vb. en üste koyarsanız çabuk açıp kapatırsanız kapağını.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

1 sefer yolculukta 2 sefer denizde kullandım. Bu aletler soğutması yanında uzun süre ısıyı da koruyor. Yani prize takılı değilken de içindekileri uzun süre soğuk tutabiliyor. Deniz kenarında içine bir de buz kalıpları koyarsanız hepten işe yarıyor.. Fakat çoğu deniz merasiminde evde unutmuşumdur maalesef [emoji848]

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...