İçeriğe Yönlendir

Kuş Pisliği Kaportayı Deler Mi?

Orhan Oral

Recommended Posts

Orhan Oral

Arkadaşlar aracımı yeni aldım..bizim caddede yer bulmak pek zor..ciktigin zaman hemen yerini kapiyorlar..bir ara ağaç altina koydum..işten gelirken baktim ön kaput 4-5 tane kuş pisliği olmuş...başka bir forumda duymuştum..garantili aracini kus pisligi yakmiş servis bi şi yapamayiz kullanici hatasi demiş..sizce kaportaya zarari var mi kuş pisliğinin...pen hemen yikattim korkudan tabikii

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Aynen boya üzerindeki verniği deforme ediyor. Güneş altında daha etkili. Sakın ıslak me dille falan ovmayin

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Uzun süre kalırsa boyayı yakar evet ama 1 2 günde bişey yapmaz. Bir de yıkamaya gerek yok kolonyali mendille kolayca çıkar.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Belki yanlış belirttiniz ama; kaportayı tabiki delemez.  Ama verniği yakar.  Kış mevsiminde araba yıkamam fakat tüm kuş pisliklerini aynı gün temizlerim. Tavanımda 2 adet kuş pisliği yanığı mevcut malesef...

Alıntı bir fotoğraf

IMG_5641.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Malesef ciddi zarar veriyor verniğe. Yıkatmayı tercih etmiyorum. Çünkü başıma geldi; direkt basınçlı su tutunca verniği de beraberinde kaldırıyor. Peçete ıslatıp üzerine kapatıyorum çok etkili  :D

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hayvansal yiyeceklerle beslenen kuşların dışkısı boyayı mahvediyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bende bu konuda hassasım.Sabah araca baktığımda adeta hedef noktası seçmişlerdi aracı. Mümkün olduğunca bekletmeden yıkamaya çalışıyorum.Yıkayamazsam ıslak bez bastırıp bekleyip siliyorum 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Kuşun türüne ve yediğine göre değişir ama metale kadar iner o yüzden vakit kaybetmeden temizlenmeli. Aracınızda bi fıs fıs ve bez hep bulunsun. Küçümsemeyin, hemen müdahale şart. Boya koruma varsa zaman kazandırır ama % 100 güvenmeyin yine görür görmez temizlenmeli.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Ataç

Güvercin ,serçe pisliği o kadar değil ama martı pisliği resmen asit.Birkaç gün kalırsa boyaya kesin zarar veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Istanbulun kuşu boyayı bozuyor.

Bizim kuşlar zarar vermez.

Diğer illeri bilmiyorum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

dışkı boya veya verniğe mutlak zara verir, kolonyalı mendil, ıslak mendil gibi kimyasallı ürünlerden ziyade suyla ıslatılmış peçeteyi pisliğin üzerinde bir müddet bekletin ve silin. sonuç mükemmel.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Islak mendil ile müdahale ediyorum. Ancak ıslak mendilde öyle parabenli, asitli, alkollü falan filan olmayacak. Bebeklere aldığımız en zararsız olandan olmalı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Kuş pisliği uzun vadede içeriğindeki asidin de etkisi ile boyaya zarar verebilir..

Ama Ayhan Abi senin ıslak mendiller iyiymiş alkol yok paraben yok bebeklere özel..

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim tavanımdan resmen boyayı oydu martı pisliği. sarıyerde deniz kenarındaydı evim o zaman kuş pisliği sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bizim aracin kaputunda aylardir kus pisligi izi duruyor. Malesef izi kaliyor ve cok kotu gozukuyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Akbas

kuş pisliğ gördüğümde asla erinmem hemen silerim bi kaç gün geçince iz bırakma iht,mali yüksek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...