İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Lastik Kaptoru Kontrol Ettirin Uyarısı

Yusuf Aycibin

Recommended Posts

Yusuf Aycibin

arkadaşlar araçta bu şekilde bir arıza ışığı yaktı uyarı olarakda lastik kaptoru kontrol ettirin yazıyor lastiklere hava bastım düzelmedi sizce sorun ne olabilir ve nasıl çöze bilirim 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Lastik basınç arızası olması lazım. Lastiklere hava bastıktan sonra kalibre ettiniz mi basınç sensörünü?

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Lastik basınç arızası olması lazım. Lastiklere hava bastıktan sonra kalibre ettiniz mi basınç sensörünü?

nasıl yapıldığını bilmiyorum bende öyle tahmin ettim fakat sıfırlaması nasıl yapılıyor :s

Yorum bağlantısı
Misafir

Sıfırlama yok sanırım Yusuf. Katalog da nasıl kullanılacağı yazıyordu. Aklımda kalan bu yönde. Sıfırlamadan ziyade önce lastikleri olması gereken basınç değerine ayarlıyorsun. Daha sonra yol bilgisayarından "Lastik Basınç Sensörü" ne geliyorsun. Oradayken üst oka basılı tutuyorsun. Daha sonra değeri hafızaya alıyor.. Bir dene bakalım.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Lastik basınç sensörü ekraninda menude gezdiginiz ok işaretlerinden birine basılı tutun yuksek ihtimal sifirlama yapacaktır

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

şimdi anladım sanırım ben hata verdiği yazı üzerinde basılı tutuyordum bi de sizin dediğiniz gibi lastik basınç vs yazar yerde basılı tutup denicem umarım olucak teşekkürler yaptığımda buraya da paylaşırım sonucu

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

denedim sıfırlandı arıza ışığı söndü fakat sanırım ya lastik hava kaçırıyor tekrar hata verdi yada basınç sensörü arızalı o yüzden onu müsait bi anda kontrol edicem artık teşekkürler arkadaşalr 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...