İçeriğe Yönlendir

Vw Caddy İçin Performans Hava Filtresi

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Caddy 1.6TDİ aracım için performans hava filtresi bakıyorum aracım yazılımlı şuanda 140HP civarında, extradan bana katkısı olur mu ve fiyatına değer mi sizce? 200lira civarında K/N'nin hava filtreleri var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Vural

Yüksek devirlerde Performanslı Olur.Bildiğim Kadarıyla 7Hp Güç Alanlar Var.Genelde Ses Yapması İçin Kullanılır.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yüksek devirlerde Performanslı Olur.Bildiğim Kadarıyla 7Hp Güç Alanlar Var.Genelde Ses Yapması İçin Kullanılır.

Kutu içi performans filtresi ses yapmaz.

Yazılım işi yapan arkadaşa sormuştum tam kampsamlı bir modifiye yapmıycaksan sadece chip'ten sonra performans hava filtresiyle hissedilir bir fark alamazsın demişti çok fazla bir beklentin olmasın demişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ses harici + hp gibi  bir şeyler katacağına inanmıyorum  o yüzden kendi aracıma çok bakıp yorumlardan sonra vaz geçtiğim bir uygulama. Ses için değermi dersen kesinlikle derim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

Turbolu motorda fark hissetmek imkansiz.

Turbosuz motorda hava filtresine yapılan modifiyelerin hiç bir şekilde bir işe yaradığı söz konusu olamaz turboyu besleyen zaten emilen havadır. Aksine daha çok etkiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mustafa Arıkan

1.9TDI yazılımlı aracımda K&N kutu içi filtre kullanıyorum. Performans olarak bir fark hissetmedim. Sık sık filtre değiştirmek maliyetli olacağı için bu filtreyi aldım. 2000-3000km'de bir yıkayıp kullanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dyno testinde komple filtre çıkarın belki 1 ps fark eder o da zaten ölçümler arası farka tekabül eder. Atmosferikse devirlenme isteği artar denebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yukarıda yazdığım gibi eğer uğraşmak sıkıntı olmayacaksa 2000-3000km'de bir yıkarsanız filtreniz hep temiz kalır, tüketime olumlu katkısı olur kanısındayım. 

Performans beklentiniz olmasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...