İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - 1.25 Flair Performans Tavsiyesi?

Ömer Gökhan ARISOY

Recommended Posts

Ömer Gökhan ARISOY
(düzenlendi)

2001 model flair için performansin artmasini istiyorum ne gibi önerilerde bulunursunuz? Özellikle 120 sonraki için istiyorum

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benzinli araçta yapabileceğiniz çok bir şey yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Evet 120 sen sonra yigilip kalmasin istiyorum

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

araç 1.25 flair mı ?  hocam bu araçtan daha fazlasını beklemek çok çok yüksek maliyet çıkartır. Flair için harcayacağınız parayla 1.6 motorlu başka bir araç bakabilirsiniz . yada 2.0 mondeo alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

1.25 flair evet. Hakli olabilirsiniz cc yada acik hava filtresi performansa ne kadar etki eder bilgisi olan var mi?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

1.25 flair evet. Hakli olabilirsiniz cc yada acik hava filtresi performansa ne kadar etki eder bilgisi olan var

Açık hava filtresi ile birlikte çıkacak olan tok motor ve emme sesi pskolojik olarak araca en az bi 15HP kazandıracaktır.  çok birşey beklemeyin ayrıca çok çok kaliteli olmayan piyasa malı açık hava filtrelerinin motorada zararı olabilir tozu toprağı iyi süzemez ise bütün hepsi motorun içine dolacaktır.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

turbo taktırabilirsiniz 150ps olur araç max 240 km yapar :good1: 5 bin km sonra da motor biter 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Bu durumda şükür diyip araci kabullenecegiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Sadece filtre eksoz takabilirsin onun haricinde cok birsey beklemeyin.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Benimde isteğim bu . aracinda ekstra bir şey var mi?

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

bizim 1.25 ghiada ben 15-160 ı tüpde görebiliyorum.

Ekstra mı var arabanda. Benimde arabam 1.25 ghia ama düz yolda 120 130 max. Yokuş aşağı olduğu zaman bende görebiliyorum 160 ı.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Tüpde bende 150 kadar çiktim 1.25 ghia.herhangi bir eklenti yok.düz yolda gidiyor yani.zaten 100km hizla giderken araba gidiyormus gibi gelmiyor bana 120 falan gidince gittigini anliyorsun

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Ekstra mı var arabanda. Benimde arabam 1.25 ghia ama düz yolda 120 130 max. Yokuş aşağı olduğu zaman bende görebiliyorum 160 ı.

Bana az gibi geldi osman bey hiziniz. Çekiş sorunu mu var aracinizda

Tüpde bende 150 kadar çiktim 1.25 ghia.herhangi bir eklenti yok.düz yolda gidiyor yani.zaten 100km hizla giderken araba gidiyormus gibi gelmiyor bana 120 falan gidince gittigini anliyorsun

Serkan bey bu son hiz mi yoksa daha gider miydi?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Serkan bey bu son hiz mi yoksa daha gider miydi?

Daha giderdi ama kisa mesafede ilk aldigimda basmistim.sonra denemedim duzluk buldugunda gidiyor 1.25 motor olmasina ragmen bence iyi performans vardi.hafta sonu uygun zamanda denerim tekrar olmazsa
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Benim rot balanslar ve om teker bilyelerin de sikinti var. On bilyeler hizi yavaslatir mi?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Benim bildiğin hiç bir extra yok.

Hele benzinde daha seri kalkıyor.

95 binde.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

120 de hafif ruzgarli havada bende savrulmayi hissettim

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Bilemedim ki şimdi. sanırım çekiş sorunu var. alalı 3 hafta oldu daha. servise vermek istiyorum zaten  ama malum ay başı gelmedi daha maaşı bekliyorum :D 

Genel bir bakım yaptırcam kısmetse. Filtreler falan değişince zannediyorum ki biraz daha performans artışı olur. Birde EGR yi iptal ettirince performansta bir artış oluyormuş. Onuda ustaya sorup iptal ettirmeyi düşünüyorum. Yaptırabilirsem bu dediklerimi sizinle paylaşırım bir gelişme olursa. 

Benim bildiğin hiç bir extra yok.

Hele benzinde daha seri kalkıyor.

95 binde.

Düz yolda benim için (tüpte) 160 ı görmek hayal gibi bir şey şimdilik.

Benzinde de kullandım performansta bir değişiklik olacak mı diye açıkçası çok bir fark göremedim. 

Ama dediğim gibi bakıma falan verince birde bu EGT işini yaptırabilirsem performansının aratacağını düşünüyorum. (inşallah)

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Bilemedim ki şimdi. sanırım çekiş sorunu var. alalı 3 hafta oldu daha. servise vermek istiyorum zaten ama malum ay başı gelmedi daha maaşı bekliyorum :D

Genel bir bakım yaptırcam kısmetse. Filtreler falan değişince zannediyorum ki biraz daha performans artışı olur. Birde EGR yi iptal ettirince performansta bir artış oluyormuş. Onuda ustaya sorup iptal ettirmeyi düşünüyorum. Yaptırabilirsem bu dediklerimi sizinle paylaşırım bir gelişme olursa.

Düz yolda benim için (tüpte) 160 ı görmek hayal gibi bir şey şimdilik.

Benzinde de kullandım performansta bir değişiklik olacak mı diye açıkçası çok bir fark göremedim.

Ama dediğim gibi bakıma falan verince birde bu EGT işini yaptırabilirsem performansının aratacağını düşünüyorum. (inşallah)

EGT dediginiz tam olarak nedir?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Egr yi inceledim ama LPG de oluyor mu bu soylediginiz?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Maşallah iyi denemissin kaptan. :) düz yolda mi LPG de mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...