İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Yetersiz Teyp Ses Seviye

Yusuf Aycibin

Recommended Posts

Yusuf Aycibin

Arkadaşlar ufak bi sorum var 

Bilen bilir clio 4 lerde hoparlörlerden çok az ses geliyor ben tesisat bağlıcam fakat az ses çıktığı için yanaşamıyorum bi anlam ifade etmiyeceği için ne gibi bişi tavsiye edersiniz ? kapı kolonlarını değiştirsem ve arka kapılarada taksam iş görür mü ve hangi hoparlörü almam gerekir 

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bilenler daha iyi yorum yapacaktır eminim, benim aklıma gelen ise teyp çıkış gücü yetersiz ise istediğiniz kadar kolon değiştirin, bir anlam ifade etmeyecektir. Öncelikle teybinizin kapasitesini bilmeliyiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Bilenler daha iyi yorum yapacaktır eminim, benim aklıma gelen ise teyp çıkış gücü yetersiz ise istediğiniz kadar kolon değiştirin, bir anlam ifade etmeyecektir. Öncelikle teybinizin kapasitesini bilmeliyiz.

Hmm haklısınız sanırım teyp çıkışları düşük olabilir benim aklıma bu gelmemişti acaba onda bişiler yapabilir miyim onu araştırmam gerekecek sanırım 

Yorum bağlantısı
Okan Kurtulan

valla bi arkadaşım orjinal teyibe focal - audison işbirliğiyle ses sistemi yaptı o biçim ses veriyo teyibi :)

ama araç en fulu navigasyonlu double teyp model var aracın üzerinde.

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

valla bi arkadaşım orjinal teyibe focal - audison işbirliğiyle ses sistemi yaptı o biçim ses veriyo teyibi :)

ama araç en fulu navigasyonlu double teyp model var aracın üzerinde.

bende ki joy bunda olur mu o hiç bilmiom ki :s 

Yorum bağlantısı
Misafir

Araçta güçsüz bir teyp ve sadece ön kapılarda 2 adet kolon olduğından ses güçsüz Yusuf. Teyp ne kadar etki eder bilmem ama arkalara ve ön tıvitır yerlerine kolon alıp denemek lazım..

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

önler 13 arkalar 16cm. ama önlere biraz tadilat yaparak 16 oturtan da varmış(!) orjinal teyp 5 para etmez. bu arabaya amfi lazım. :D  orjinal teyp kullanacaksan amfi için dönüştürücü kullanman lazım. bu sefer de sesi bozuyor. ne zaman arıza vereceğide belli olmuyormuş(!) kısaca çok paran varsa sıkıntı yok. ama bütçen zayıfsa uğraşmaya değmez. öyle devam et.

Araçta güçsüz bir teyp ve sadece ön kapılarda 2 adet kolon olduğından ses güçsüz Yusuf. Teyp ne kadar etki eder bilmem ama arkalara ve ön tıvitır yerlerine kolon alıp denemek lazım..

bizde 4 hoparlörden de ses geliyor. gene bi işe yaramıyor :D  bu arada icon da önlerde twitir yok. içi boş boruyu ses sistemi diye vatandaşa resmen kakalamışlar :shok:

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Benim clio touch donanimdi rnav ekran ve on arka kapilarda kolon vardi on konsoldaki yuvalar dolu saniyordum bigun kulagimi oraya dogru uzattim çalmadığını fark ettim bir hışımla açtım o kapaklari birde ne göreyim sadece görüntüden ibaretmiş acayip moralim bozulmuştu:(

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Arkadaşlar ufak bi sorum var 

Bilen bilir clio 4 lerde hoparlörlerden çok az ses geliyor ben tesisat bağlıcam fakat az ses çıktığı için yanaşamıyorum bi anlam ifade etmiyeceği için ne gibi bişi tavsiye edersiniz ? kapı kolonlarını değiştirsem ve arka kapılarada taksam iş görür mü ve hangi hoparlörü almam gerekir 

teşekkürler...

Yusuf kardeşim orjinal teyb ile kullanıcaksan ufak bir anfi destegi ile kapılardaki hoparlörleri değiş çok iyi ses alırsn hatta bassa bile ihtiyac duymassn. Anfiyi orjinal teybe baglantı yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ses yüksek çıkmıyor ama ön hoparlör kapaklarının özel salyangoz yapısı kaynaklı kalitesi beni tatmin ediyor. Sadece arkalara 1 er takım kolon alarak işlemi tamamlamayı düşünüyorum. Ancak teypte ön/arka ayar bölümü yok. Belki yazılım ile ayrılma ihtimalleri olabilir.. :biggrin: Zaten 20 den fazla açmıyorum sesi. Amfi olayına hiç girmem yani. 

önler 13 arkalar 16cm. ama önlere biraz tadilat yaparak 16 oturtan da varmış(!) orjinal teyp 5 para etmez. bu arabaya amfi lazım. :D  orjinal teyp kullanacaksan amfi için dönüştürücü kullanman lazım. bu sefer de sesi bozuyor. ne zaman arıza vereceğide belli olmuyormuş(!) kısaca çok paran varsa sıkıntı yok. ama bütçen zayıfsa uğraşmaya değmez. öyle devam et.

bizde 4 hoparlörden de ses geliyor. gene bi işe yaramıyor :D  bu arada icon da önlerde twitir yok. içi boş boruyu ses sistemi diye vatandaşa resmen kakalamışlar :shok:

Teybin tipinden beş para etmediği anlaşılıyor zaten.. Çok paramız olsa Clio Joy almazidik.  :D Arka kolonlar ve ön göğüsteki tıvitırlar için kablo tesisatı var mı acaba?  :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

kerem abi on numara söylemiş zati çok paramız olsaydı clio joy almazdık :) herkese çok teşekkür ediyorum bilgilerinizi ve önerilerinizi paylaştığınız için kafamda ufak bişiler oturdu arkaya kolay önlere twiter amfi bas zaten var sanırım bu şekilde biraz daha yüksek ses çıkacak ve en azından tatminkar edici olacaktır diye düşünüyorum olmadı kaldırır çöpe atarım :) ilk fırsatta işlemleri yapıp sizlerle paylaşacağım ileridi clio 4 için ses sorunu yaşayanlara belki bi faydam yada örnek teşkil etmiş olur :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Cikma Rnav ve on göğüs cercevesi bulunup cokta güzel montaj yapılır

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Cikma Rnav ve on göğüs cercevesi bulunup cokta güzel montaj yapılır

oda mantıklı evet ama şuan aşırı bi bütçe ayıramıyorum düşük bütçeyle çözüm bulmanın taraftarıyım :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

450₺ ye sahibindende var orjinal Rnav kazali bir araçtan on göğüs cercevesi sokulup uyguna kapatilir :)

İlan no: 280753295

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Hem teyp, hem de güçsüz mü çıktı! :shok:  Peki marşa nasıl basıyorsunuz?

m6oNkY.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Hem teyp, hem de güçsüz mü çıktı! :shok:  Peki marşa nasıl basıyorsunuz?

Anahtarım olmadığı kesin de, marşa basmak nedir yahu? :unsure2: Ne kadar eskide kalmışsın abi.. Günümüze gel. Artık kol, anaktar falan kalmadı. Bi tuş ile halletmiş elin Frençi bu işi..  ;)  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

Anahtarım olmadığı kesin de, marşa basmak nedir yahu? :unsure2: Ne kadar eskide kalmışsın abi.. Günümüze gel. Artık kol, anaktar falan kalmadı. Bi tuş ile halletmiş elin Frençi bu işi..  ;)  :fiuw:

Teyp olunca şeyttimdi, oralarda kaset bulunuyor mu? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

Teyp olunca şeyttimdi, oralarda kaset bulunuyor mu? :fiuw:

Kaset? Oldu olacak taş plakçalar koyduralım abi senin araca..  :i-ih: Günümüz teknolojisi o kadar ilerledi ki, bırak kasedi, compact disk çalar bilem yok artıkın araçlarda abi..  ;)  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kaset? Oldu olacak taş plakçalar koyduralım abi senin araca..  :i-ih: Günümüz teknolojisi o kadar ilerledi ki, bırak kasedi, compact disk çalar bilem yok artıkın araçlarda abi..  ;)  :biggrin:

;)Ben de onu deyom işte... sen teypten bahsedince....  :unsure2:

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

;)Ben de onu deyom işte... sen teypten bahsedince....  :unsure2:

40 bin lik sıfır bir otomobilden bahsediyorum abi ben..  ;) Naylonları üzerinde.  ;)  :p  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...