İçeriğe Yönlendir

Fluence - Yağmur Sensörü Çalışmıyor

Bünyamin Dedeoğlu
Çözüme git Bünyamin Dedeoğlu tarafından,

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba, arabanin yagmur sensoru calismiyor, acaba neden olabilir ? Muhakkak bir kac etken vardir ama ney? Bu yagmur sensoru jeli diye bir seyler gordum ama onla bir ilgisi varmidir ? Yada elektronik bir durummudur saygilar bu arada araba 1.5 edc fluence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Merhaba, arabanin yagmur sensoru calismiyor, acaba neden olabilir ? Muhakkak bir kac etken vardir ama ney? Bu yagmur sensoru jeli diye bir seyler gordum ama onla bir ilgisi varmidir ? Yada elektronik bir durummudur saygilar bu arada araba 1.5 edc fluence

Bu sensor cam arkasinda korumali oldugu icin eger on cam degismediyse mudahale gormeyeceginden bozulma ihtimali cok dusuktur. Sensor acikken elinizle sensorun ustune su dokup deneme yapin. Belki hassasiyet ayari ile ilgili bir sorun vardir.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Reno'larda da silecek kolonu 1 tık aşağı çekince aktif oluyor...

Megane 2'lerde menüden aktileşiyordu ama Fluence ve Megane 3 serisinde koldan kumanda edilir hale geldi.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

silecek kolu fiestadaki gibi aktifse araç menüsü ayarlarından da açık konumda olup olmadığına bakılmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Kol 1 tik asagida sensor konumunda, bugun arac menusune bakicam varmi oyle bi sey, bu yagmur sensor jeli hakkinda yorum varmi

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Cam degismis hocam arabanin sanirim montajla ilgili bir sikinti var bende

Yorum bağlantısı
Alphan Salt

Reno'larda da silecek kolonu 1 tık aşağı çekince aktif oluyor...

Megane 2'lerde menüden aktileşiyordu ama Fluence ve Megane 3 serisinde koldan kumanda edilir hale geldi.

Silecek kolu bir tık aşağıda otomatikteyken fasıla ayarı yapabiliyoruz bu normalmi ? Fasıla ayarı yapmamda sileceklerin geç kalmasından.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Silecek oto konumundayken fasila degil yagmur yoğunluğu ayari yapıyorsunuz. Yani damla buyudukce silecek daha az yagmurda bile daha hizli çalışabilir demektir o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alphan Salt

Silecek oto konumundayken fasila degil yagmur yoğunluğu ayari yapıyorsunuz. Yani damla buyudukce silecek daha az yagmurda bile daha hizli çalışabilir demektir o.

Teşekkür ederim ben herşeyi otomatik diye ondan bekliyordum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Fasıla ayarını araba kendisi yapıyor. Işıklarda durunca fasıla artıyor, sürat arttıkça fasıla kısalıyor.

Silecek kolu bir tık aşağıda otomatikteyken fasıla ayarı yapabiliyoruz bu normalmi ? Fasıla ayarı yapmamda sileceklerin geç kalmasından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Cam değişmişse bazen bu tip sıkıntılar olabiliyor. Daha çok cama olan açısı bozuluyor. Halledilmeyecek bir sorun değil. Sensör tekrar yapıştırılacak.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Sırf bu yüzden camı değiştirtmiyorum. İki yerde taş vuruğu var, oyuk şeklinde bir ara onarım yaptıracağım.

Cam değişmişse bazen bu tip sıkıntılar olabiliyor. Daha çok cama olan açısı bozuluyor. Halledilmeyecek bir sorun değil. Sensör tekrar yapıştırılacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Bünyamin Dedeoğlu

Ben bugun sensoru soktum acikcasi elektronik bir ariza yok gibi geldi bana. Yarin sabah yapistircam ancak bu jel kafama takildi yani ozel bir jelmi yoksa nedir yani olay ben jel yerine baska bir sivi kullansa yada seffaf disinda kirmizi bant olan bir bant var camcilar genelde onu kullanoyorlar sensore yapisturiyor sonra kirmizi banti cekiyor geriye seffaf bir slikon gibi sivi kivamida bir madde kaliyor bu olmazmi hadi olmassa manyetik bobin sivisi var o olmazmi anlamadim yani

Sivinin oradaki tam gorevi nedir acaba ya

Yorum bağlantısı

Benim naylonda auto konumunda direk kendi açıyordu. O Jel sanırım suyla tepkimeye giriyor, yani cam ıslandığında sensörün bunu algılamasını sağlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Çözüm
Bünyamin Dedeoğlu

Sorun cozuldu arkadaslar dedigim gibi cam degisirken sensorle cam arasinda seffaf direk sensorle birebir uyumlu sensor gozlerinin bile yeri olan seffaf bir yuvarlak maddeyi koymamislar siradan bir cam ustasina gittim durumu anlattim direk cekmeceden bir tane cikardi takti su an sensir harika calisiyor ucret olarak 20 lira verdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Sorun cozuldu arkadaslar dedigim gibi cam degisirken sensorle cam arasinda seffaf direk sensorle birebir uyumlu sensor gozlerinin bile yeri olan seffaf bir yuvarlak maddeyi

koymamislar siradan bir cam ustasina gittim durumu anlattim

direk cekmeceden bir tane cikardi takti su an sensir harika

calisiyor ucret olarak 20 lira verdim

Benimde sensör çalı§mıyor, ön camdada ford logosu yok zaten,diger bütün camlarda var..(2006 cmax) muhtemelen ön cam benimde degişmiş..

Izmirde varmı acep bu işten anlayann.saygilar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...