İçeriğe Yönlendir

Fluence - Peryodik Bakim

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 2.el fluence edc dizel arac aldim peryodik bakim yapicam ancak, filtreler ne marka olacak yag polen mazot ve hava olmak uzere ayrica yag ne olcak tesekkurler

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Mazot filitresi mutlaka orjinal delpi yağ 5/30 hava ve yağ filitresi orjinal yakın olması sizin menfatinize olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim motorum 5-40 kullanıyor. 1 ay kadar daha bekleyin, %25 indirimli kampanyayı patlatır Renault.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Cihan Yaşar

nyloncu olma adayıyım 2012 fluence dizel prıvılıge 60000 km bakımları yapılmamıs neler yapılacak masraf nedir? naylonculara duyurulur

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nyloncu olma adayıyım 2012 fluence dizel prıvılıge 60000 km bakımları yapılmamıs neler yapılacak masraf nedir? naylonculara duyurulur

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

60bin'de standart bakım harici 4 yılı doldurduğu için ağır bakım da yapılmalı. Tüm filtreler değişecek, hidrolik sıvılar değişecek, triger değişecek.

Bir de Tapatalk imzanızı kapatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bünyamin Dedeoğlu

Hocam edc lerde ısrarla yağ değişimi yapmıyorlar anlamıyorum, Mercedes bmw Audi de var edc de yok servisi aradım gerek yok vala İzmirde varsa bildiğin yer hocam ben degistircem

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hocam edc lerde ısrarla yağ değişimi yapmıyorlar anlamıyorum, Mercedes bmw Audi de var edc de yok servisi aradım gerek yok vala İzmirde varsa bildiğin yer hocam ben degistircem

Ne amaçla değişim yapacaksınız ki? Yapılmaz değil, yapılır da, km'niz çok erken daha. 100bin'de konuşalım derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Benim arac 140 bin km de o yuzden sani bey

Bünyamin bey,

Ömürsüz yağ yoktur. Ancak bakım periyodunda gözükmüyor maalesef.

Yetkili servislerden İstanbul - Tuzla - Orsa Oto ile görüşebilir misiniz? Onların fikrini de bi öğrenelim.

E3Xa2Z.jpg

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...

dcı motorlarda v kayışı değişim peryodu kaç km de bir yapılıyor. ben geçen 60 bine girdim aklıma gelmedi sormak hyundaide 60 ta bir değişyorduk bunlarda nasıl durum bilen varmı ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
40 dakika önce, Ali Gök yazdı:

dcı motorlarda v kayışı değişim peryodu kaç km de bir yapılıyor. ben geçen 60 bine girdim aklıma gelmedi sormak hyundaide 60 ta bir değişyorduk bunlarda nasıl durum bilen varmı ?

Triger seti ile birlikte değil mi?

Yorum bağlantısı
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

Triger seti ile birlikte değil mi?

o zaman 80 de bir olacak. erada triger zincir olunca v kayışının 60 binde bir die peryodu vardı aklımda öyle kalmış o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Ali Gök yazdı:

o zaman 80 de bir olacak. erada triger zincir olunca v kayışının 60 binde bir die peryodu vardı aklımda öyle kalmış o zaman

Bizim kangoonun da triger vs değişecek bikaç aya, set halinde değiştirmek en iyisi, smaxde öyle yaptırdım.

Yorum bağlantısı

en güzelli tertemiz olur. 80 binde bende komple değişcem fluanceninkileri kısmet olursa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Uğur Şahinbaş

Fluence 77binde yil 2013 sonu triger değişimi illa 80binde mi olmalı mesela 85bin 90bin olmaz mi yeni triger kayışlari daha mi dandik daha mi kısa ömürlü?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Fluence 77binde yil 2013 sonu triger değişimi illa 80binde mi olmalı mesela 85bin 90bin olmaz mi yeni triger kayışlari daha mi dandik daha mi kısa ömürlü?
Ben 96 bin km de değiştirdim geçen ağustosta sorun olmadı, 2016 model fluence aracım.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...