İçeriğe Yönlendir

S Max - Ciddi Güç Kaybı

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Oktay Demirağ
Kaç model  s max dpf var mı.Km kaç binde.Katalizörle ilgili arıza vs var mı.

Araç 2006 model 155000 de. Dpf yok.
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

etis fordda 

Temel Özellikler
İmal Tarihi:   24.09.2007
Araç Hattı:   S-Max/Galaxy 2006-2015
Gövde Tarzı:   5 Kapı SAV
Versiyon:   60 Serileri
Motor:   2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW
Vites Kutusu:   6 Vitesli Düz Vites Kutusu - MMT6
Çekiş:   LHD FWD
Egzoz Salımı:   Hafif kamyonet aşama 4 gerek.
Klima:   Çift Kum. Otom. Sıc. Den. Klima
Bölge:   (+)"TR"
Boya:   Siyah Metalik
İç Kumaş:   Perfore Nap./ Köm. Siya./Abanoz

yazıyor. DPF yok sanırım.

Oktay Bey aracım kompresöre binince, hava kaçırma gibi bir ses geliyor. Siz böyle birşey yaşadınız mı

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Arızadan sonra turbonun sanki normal devrinden çok düşük sekilde çalışıyormuş gibi tislama sesi geliyor ama hava kaçırma gibi bir ses değil. Benim anladığım turbo çalışıyor ama olması gereken güçte değil. Ilk kalkislar cok zor ama araç ara hizlanmalar hariç 140 150 lere kadar çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Focus2 lerde kronik metal boruda minik çatlaktan hava kaçırma ve basınç kaybı vardı. Ben kaynak yaptırınca araba kendine gelmişti, o tip bişey olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
Turbo basıncı ölçülemiyor mu ?

Bugün tekrar selonoid valf değişikliği yapıldı. Şimdilik sorun yok ama uzun yola gidince anlaşılacak.Turbo basınçları da şuan normalmiş. Fakat şimdi arabayı ilk aldığımdan da daha büyük bir güç hissediyorum. Araç sanki yazılım atılır da 40 50 beygir hızlanır onun gibi bir durum hissediyorum. Daha önceki selonoid değişimin de bu şekil bir fark hissetmemiştim. Ustanın dediğine gore araçta tek değil 3 adet selonoid valf olduğu. (Focuslarda vs 1 adet bulunuyormus) Bakalım ilk fırsatta uzun yolda deneyeceğim. Umut ediyorum ki sorun tekrar etmez.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Bir saat önce, Oktay Demirağ yazdı:

Bugün tekrar selonoid valf değişikliği yapıldı. Şimdilik sorun yok ama uzun yola gidince anlaşılacak.Turbo basınçları da şuan normalmiş. Fakat şimdi arabayı ilk aldığımdan da daha büyük bir güç hissediyorum. Araç sanki yazılım atılır da 40 50 beygir hızlanır onun gibi bir durum hissediyorum. Daha önceki selonoid değişimin de bu şekil bir fark hissetmemiştim. Ustanın dediğine gore araçta tek değil 3 adet selonoid valf olduğu. (Focuslarda vs 1 adet bulunuyormus) Bakalım ilk fırsatta uzun yolda deneyeceğim. Umut ediyorum ki sorun tekrar etmez.

2.0 motorda 3tane var dogrudur. hepsi mi degisti?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
2 saat önce, Oktay Demirağ yazdı:

Arızadan sonra turbonun sanki normal devrinden çok düşük sekilde çalışıyormuş gibi tislama sesi geliyor ama hava kaçırma gibi bir ses değil. Benim anladığım turbo çalışıyor ama olması gereken güçte değil. Ilk kalkislar cok zor ama araç ara hizlanmalar hariç 140 150 lere kadar çıkabiliyor.

2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Focus2 lerde kronik metal boruda minik çatlaktan hava kaçırma ve basınç kaybı vardı. Ben kaynak yaptırınca araba kendine gelmişti, o tip bişey olabilir mi?

Ustaya ayaküstü gösterdiğinde turbodan değil hortum borulardan olabilir dedi. Şöyleki, debriyaja bastığımda veya boşa aldığımda anında yok oluyor. Boştayken devri yükseltecek bir vitese taktığımda ses ortaya çıkıyor. Ses hemen hemen elektrikli süpürge borusunun ucuna elinizi tuttuğunuzda borunun ucundan  çıkan ses gibi. Motordan gelen uğultu gibi değil. Cumartesi bırakacağım bakalım servise. Afrika özellikle somali ile alakalı bir kaç vidyo izledim. Araç değiştirmekle ilgili tüm fikirlerimi iptal ettim. Gittiği yere kadar yaptırıp bineceğim inşallah. Hayırlısı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
2.0 motorda 3tane var dogrudur. hepsi mi degisti?

Eren Bey şuan araba testte yani kaç tanesi değişti hangileri bozuktu onu bilmiyorum. Araba ile ilk firsatta 500 km yapıp gideceğim ustanın yanına tekrar.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
5 dakika önce, Oktay Demirağ yazdı:

Eren Bey şuan araba testte yani kaç tanesi değişti hangileri bozuktu onu bilmiyorum. Araba ile ilk firsatta 500 km yapıp gideceğim ustanın yanına tekrar.

insallah düzeldiyse ve eger ögrenirseniz hangilerinin degistigini yazarmisiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Arabayı Bugün servise bıraktım. Usta aradı. Şarj dinomosu arızalı dedi. Bir yere tamir ettirecekmiş. Bilya falan değişecekmiş heralde. 

Alınca sonucu tekrar yazarım inşallah.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
5 saat önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Arabayı Bugün servise bıraktım. Usta aradı. Şarj dinomosu arızalı dedi. Bir yere tamir ettirecekmiş. Bilya falan değişecekmiş heralde. 

Alınca sonucu tekrar yazarım inşallah.

Belirtileri nelerdi Emrullah Bey.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Bir saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Belirtileri nelerdi Emrullah Bey.

Mustafa Bey, uzun yolda aniden bir hışırtı yapmaya başladı. Sesi yukarıda tarif ettim. Ancak Ustam tekrar aradı sesin turbo hortumları ve bağlantılardan kaynaklanabileceğini söyledi. Alternatörden olaydı ucuzdu. Hayırlısı bi kaç güne netleşir. Haber veririm.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
(düzenlendi)

Benim sesin kaynağı gergi bilyasının içindeki rulman çıktı. Güç kaybı değil de ses vardı. Çok şükür basit bi şekilde çözüldü. İnşallah herkesin problemi de bu kadar kolay çözülür.

tarihinde Emrullah Aydoğdu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
On 11.05.2017 at 14:58, Oktay Demirağ yazdı:

Yaklaşık 400 km yol yaptım. Depoyuda doldurup, test bittiğinde tekrar dolum yaparak da ölçümledim. Öncelikle araç normale dönmüş ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yeri geldi son limitlerini zorladım yeri geldi, devirsiz kullandım açıkcası herşeyi yaptım. çok şükür sorun gözükmüyor. Yakıt tüketimide normale döndü. 110 tl yakıt ile 400 km yol yapmış oldum. Ortalama 6 lt filen tekabül ediyor. Eminim ki sakin kullanımda rahat 4-5 lerde olacaktır ortalamada.

Hangi selonoidin değiştiğinide ilk fırsatta öğrendiğimde yazıyor olacağım.

On 19.05.2017 at 11:38, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Benim sesin kaynağı gergi bilyasının içindeki rulman çıktı. Güç kaybı değil de ses vardı. Çok şükür basit bi şekilde çözüldü. İnşallah herkesin problemi de bu kadar kolay çözülür.

Emrullah Bey, size de geçmiş olsun, sizin sorununuzdan da basitçe kurtulduğunuza çok sevindim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...