İçeriğe Yönlendir

Paslı Taban Sacı Çözüm Aranıyor

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

Abimin is yerinde kullandığı aracın tabanı taban dosemesinin altına şu alması nedeni ile paslanmis hem bu pası durdurmak hem pası gidermek için kendimizin yapabileceği uygulamalar neler olabilir

d046eb42aeab487d85813aed5d574164.jpg

8e06f5dc60a04cbed80f242c007f9f6a.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tel fıça takılı matkapla güzelce zemini kazı, pas kalmasın, sonra antipas çek, yada hiiç uğraşma, Hammerite pas durdurucu özel sprey yada kutuda boya var, bunu yüzeye güzelce sık, 24 saatte kurur, paslanma durur, beyaz siyah renkleri var, tabanda olduğundan rengin önemide yok, sık gitsin, bunu kullanırsan pası kazımanda gerekmez, yüzeyi tozdan yağdan temizle ve sık, olay biter. :)

şuraya göz gezdir

http://www.nalburteknik.com/akzonobel-marshalldan-metale-isleyen-boya-hammerite/

https://www.marshallboya.com/tr/dekorasyon-ipuclari-ve-danismanlik/hammerite-ile-direkt-pas-ustune-surun-bitsin

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Tel fıça takılı matkapla güzelce zemini kazı, pas kalmasın, sonra antipas çek, yada hiiç uğraşma, Hammerite pas durdurucu özel sprey yada kutuda boya var, bunu yüzeye güzelce sık, 24 saatte kurur, paslanma durur, beyaz siyah renkleri var, tabanda olduğundan rengin önemide yok, sık gitsin, bunu kullanırsan pası kazımanda gerekmez, yüzeyi tozdan yağdan temizle ve sık, olay biter. :)

şuraya göz gezdir

http://www.nalburteknik.com/akzonobel-marshalldan-metale-isleyen-boya-hammerite/

https://www.marshallboya.com/tr/dekorasyon-ipuclari-ve-danismanlik/hammerite-ile-direkt-pas-ustune-surun-bitsin

Teşekkür ederim abi bazı yerlerde saç tamamen aşınmis öyle çok değil ama delik delik olmuş pası aldıktan sonra orası için celikmacun sursem is görür mü yoksa başka birşey mi onerirsin
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Teşekkür ederim abi bazı yerlerde saç tamamen aşınmis öyle çok değil ama delik delik olmuş pası aldıktan sonra orası için celikmacun sursem is görür mü yoksa başka birşey mi onerirsin

O kisimlari tam temizlenen lazım, delik delik olan yerde azıcık pas kalsın, çelik macun ceksende alttan yürür o pas, zemini guzelce temizle, tel fırça ile, pas minimuma insin, sonra dediğim boyadan sık yeter, diğer türlü saçı asindirman ve hiç pas bırakmaman sonra çinko boya falan sürmen lazim ki uzun is, en kolay ve bayagida dayanıklı olan dediğim hammerite boya, artık seçim senin :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

O kisimlari tam temizlenen lazım, delik delik olan yerde azıcık pas kalsın, çelik macun ceksende alttan yürür o pas, zemini guzelce temizle, tel fırça ile, pas minimuma insin, sonra dediğim boyadan sık yeter, diğer türlü saçı asindirman ve hiç pas bırakmaman sonra çinko boya falan sürmen lazim ki uzun is, en kolay ve bayagida dayanıklı olan dediğim hammerite boya, artık seçim senin :)

Senin söylediğin boyayi pası temizledik ten sonra sıkıp öylece birakayim mi delikler kalsın mi diyorsun abi örnek şu foto

9b682dc45215bcf95059fb8c22fe722d.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir dakika, delik derken ben saç yüzeyinde pas olunca yüzeyde toplu iğne ucu gibi çukurlar kalir, onlardan sandım, senin delikler harbi delik, çatlak gibi saç çürümüş, alt kısımda yırtık gibi duran yer delikmi, yani o kısımdan yer görünüyor su döksem akar assagi, doğru gördüm sanırım, saç pastan delindiyse yapacak tek şey var, hasarli kısım kesilir ve yeni saç kaynatilir ve sonra korumaya geçilir, buna boya yetmez kısaca....

Geçici olarak pas temizligi sonrası korumaya alındıktan sonra alltan meges yada pütur boya ictende ziftli yalıtım malzemeleri var, o uygulanarak koruma sağlanır ama pek sağlıklı olmaz, geçici çözüm olur , bu yapilabilir ama dediğim gibi sagliki değil ve ömrü kisadir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Abi cok güzel bilgiler verdin tesekkur ederim çatlama 3 4 cm anca çok büyük değil yakından çekildiği için o şekilde ben diğer kısımları korumaya alayım ufak yerede kaynak yaptiririz artik

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Bir tornavida ile paslı kısımlara çok sert vurmadan hafif vurun tornavida delerse orası çürümüştür malesef oralara yeni saç lazım eğer delmiyorsa önleme ve koruma yapılır.Bu gösterdiğiniz yerin etrafını azıcık dolaştırın bakalım çürüme nereye kadar gitmiş.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Taban sacının değişmesi gerek , alttan zift , üstten boya , astar vs sürülebilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Benzer bir problem yaşamıştım. Ben boyacıya gittim. 100 liraya halletti bizimkisi. Ama ayak işlerini de kendim yaptım(zımpara gibi)

Buyrun linki:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/266286-benim-bagaj%C4%B1m-art%C4%B1k-tertemiz-fotoroman/

Konunuzu inceledim güzel yapılmış

Benim ki kat ve kat daha kötü sizinkinden ama benim de boyasinin bu şekilde güzel yapılmasına gerek yok önemli olan pas dursun yağlı boya bile olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...