İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo Mu? Atiker Gold Mu?

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Merhaba arkadaşlar aracımın Landi Renzo lpg sisteminde sıkıntı var şuan için enjektörler arızalı görünüyor fakat olgun lpg enjektörleri değiştirdikten sonra başka bir arıza da verebilir çünkü  8 yıllık bir sistem dedi, araca binecekseniz komple ön tarafı yenilemenin daha mantıklı olacağını söyledi  aynı sistem ile ön tarafı yenilersem 1.700 TL araştırma yaptım biraz Atiker gold modelini her gittiğim özel Landi Renzo servisi ısrarla tavsiye ediyor fiyatı ise 1100-1200 TL arasında, dikkatimi çekti fiyat için gittiğim her Atikerci de ya Bmw ye yada Mercedese gold sistemi takıyorlardı. Atiker Gold sistem kullanan var mı? Sizce ne yapmalı.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Honda Atiker Gold ile anlaştı galiba, son kasada kullanıp memnun olanlar çok... 

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Atiker den şikayeti olan pek duymadım Cemal, bence sende memnun kalacaksın  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar aracımın Landi Renzo lpg sisteminde sıkıntı var şuan için enjektörler arızalı görünüyor fakat olgun lpg enjektörleri değiştirdikten sonra başka bir arıza da verebilir çünkü  8 yıllık bir sistem dedi, araca binecekseniz komple ön tarafı yenilemenin daha mantıklı olacağını söyledi  aynı sistem ile ön tarafı yenilersem 1.700 TL araştırma yaptım biraz Atiker gold modelini her gittiğim özel Landi Renzo servisi ısrarla tavsiye ediyor fiyatı ise 1100-1200 TL arasında, dikkatimi çekti fiyat için gittiğim her Atikerci de ya Bmw ye yada Mercedese gold sistemi takıyorlardı. Atiker Gold sistem kullanan var mı? Sizce ne yapmalı.

Merhaba Cemal Bey,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Atiker den şikayeti olan pek duymadım Cemal, bence sende memnun kalacaksın  :)

Serhan abi İnşallah sıkıntı yaşamayız. Herkes memnun görünüyor diğer formlarda, muhtemelen haftaya taktıracağım gibi, Atikerden Landi Renzo %50 daha pahalı olmuş oluyor yakıtta fark oluyor mu bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan abi İnşallah sıkıntı yaşamayız. Herkes memnun görünüyor diğer formlarda, muhtemelen haftaya taktıracağım gibi, Atikerden Landi Renzo %50 daha pahalı olmuş oluyor yakıtta fark oluyor mu bilmiyorum. 

Arkadaşımın 2012 Seat Leon'una tavsiye ettim, korkarak ve bayağı araştırarak taktırdı, sonuç abi boşuna araştırmışız ya benzinden hiç bir farkı yok dedi mesela... 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Merhaba Cemal Bey,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Merhaba Kerem bey,

Teknik bir sohbet olarak düşünüp oraya açmıştım.

Teşekkürler.

Arkadaşımın 2012 Seat Leon'una tavsiye ettim, korkarak ve bayağı araştırarak taktırdı, sonuç abi boşuna araştırmışız ya benzinden hiç bir farkı yok dedi mesela... 

Marka şimdi daha bir netlik kazandı  :) şuan kafamda oluşan soru kime yaptırmam gerektiği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Marka şimdi daha bir netlik kazandı  :) şuan kafamda oluşan soru kime yaptırmam gerektiği.

Evet usta da kesinlikle önemli bir faktör, Mersin'de olsan seni bir ustaya götürürüm ama  :(

Yorum bağlantısı
Yusuf Akdaş

2001 astra 1.6 atiker nano 100/8 uzun yol 120 km hız

2004 Corolla 1.6 atiker gold 100/9 uzun yol 120 km hız

1998 mondeo 2.0 atiker gold 100/8 uzun yol 120 km hız

Hepsine de aynı usta montaj yaptı.

Biz son derece memnunuz, yine taktıracak olsam aynı ustaya aynı markayı gözü kapalı taktırırım.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)

Evet usta da kesinlikle önemli bir faktör, Mersin'de olsan seni bir ustaya götürürüm ama  :(

Referanslı bir yer çok önemli, Serhan abi üzerinde zaten bir sistem var onu çıkarıp yenisini takacak kesme delme pek olmayacak diye tahmin ediyorum çok iyi bir ustadan ziyade sıradan işi biraz bilen bir ustada olsa halleder diye düşünüyorum.

2001 astra 1.6 atiker nano 100/8 uzun yol 120 km hız

2004 Corolla 1.6 atiker gold 100/9 uzun yol 120 km hız

1998 mondeo 2.0 atiker gold 100/8 uzun yol 120 km hız

Hepsine de aynı usta montaj yaptı.

Biz son derece memnunuz, yine taktıracak olsam aynı ustaya aynı markayı gözü kapalı taktırırım.

Mondeonun yakıtı gayet güzel. Benim Landi Renzo da sağlıklı zamanında aynı değerdeydi.

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

atiker kesinlikle tavsiye etmem bütce varsa prins yoksa o civarlara lovato takıyolar işcilik leri temiz kesinlikle sıkıntı yaşamassın 

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

arabaya 8-10 yıl binerim diyorsanız prins taktırın. yoksa atiker taktırın yolunuza bakın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Valla olgun lpg-landirenzo ikilisiyle kötü anılaramız var, tavsiye etmiyorum. Süleyman ÖZER abi yakın zamanda atiker gold'la değiştirdi sistemi, çok memnun.

Yorum bağlantısı
Yusuf Akdaş

Ben ustaya sordum atiker gold ile nano arasında ne fark var diye. Gold versiyon olanın sadece enjektör farkı var baya kaliteli dedi. Başka hiçbir fark yokmuş.

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

ankarada mocan otogaz var forum sitelerinde yorumlarını okumuştum baya met ediyorlardı ben lpg taktırırken oraya gitmeyi bile düşündüm ama bir arkadaşın ısrarı ile burada ( kayseri ) iyi bir yer tavsiye etti lovato taktırdım gayet memnunum . ancak ankarada olsaydım kesinlikle mocan'a giderdim . sizde bir bakın isterseniz aklınızda altarnatif olarak bulunsun. saygılarımla :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

atiker kesinlikle tavsiye etmem bütce varsa prins yoksa o civarlara lovato takıyolar işcilik leri temiz kesinlikle sıkıntı yaşamassın 

Tavsiye etmediğiniz eski Atiker mi? Gold olanla ilgili problem duyup yaşadınız mı? ilk defa gold için net olarak tavsiye etmeyen duyuyorum o yüzden soruyorum.

arabaya 8-10 yıl binerim diyorsanız prins taktırın. yoksa atiker taktırın yolunuza bakın.

Bana kalsa :)  bir ömür binerim bu arabaya da hanım uzun süre kullanmaya pek razı değil.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

ankarada mocan otogaz var forum sitelerinde yorumlarını okumuştum baya met ediyorlardı ben lpg taktırırken oraya gitmeyi bile düşündüm ama bir arkadaşın ısrarı ile burada ( kayseri ) iyi bir yer tavsiye etti lovato taktırdım gayet memnunum . ancak ankarada olsaydım kesinlikle mocan'a giderdim . sizde bir bakın isterseniz aklınızda altarnatif olarak bulunsun. saygılarımla :)

Tavsiyeniz için teşekkürler, mocan brc takıyor,  atiker gold, buradan da gelen olumlu mesajlar sonrasında  kafamda %99  netleşti pazartesi taktırmayı düşünüyorum cuma günü haber vermem lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Valla olgun lpg-landirenzo ikilisiyle kötü anılaramız var, tavsiye etmiyorum. Süleyman ÖZER abi yakın zamanda atiker gold'la değiştirdi sistemi, çok memnun.

Landi Renzo nun en büyük dezavantajı servis ağı az, yeni takıldığında yolda belde bir sıkıntı olsa yetkili servisini bulmak mesele bulduğun o servisin ustasının da iyi çıkması ayrı bir mesele.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Atiker Gold ile birçok sıkıntıya son verdi. Gold taktırıp memnun olmayanı şuan duymadım. Ancak eski Atiker de sıkıntılar oluyordu.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Tavsiye etmediğiniz eski Atiker mi? Gold olanla ilgili problem duyup yaşadınız mı? ilk defa gold için net olarak tavsiye etmeyen duyuyorum o yüzden soruyorum.

Bana kalsa :) bir ömür binerim bu arabaya da hanım uzun süre kullanmaya pek razı değil.

Genel olarak atiker tavsiye etmem iki aracimda vardi onceki biri asiri benzin yakmasini nin onune gecemedim ne yaptiysam cozemedim yuksek devirler ler kesiklik focusta ta vardi atiker mesela adamlar montajda motor tesisatin icine etmisler di bide araba gitmiyordu gazda asiri kasinti vardi ondada ayar felanyaptirdim tutmadi mesela hyundai eramda var lovato var 3 seneden fazladir bende onceki sahibi de 1 seneye yakin kullanildi yaklasik 70 bin civaridir kullaniyorum ne bi kere ariza lambasi yaktigini gormedim cekis olarak benzin den daha iyi montaj desen ayri
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...