İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo Mu? Atiker Gold Mu?

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Kemal Mert

Cemal Bey merhaba, aynı araçtan benimde var 2001 mondeo ve lpg de landirenzo, 2008 yılında takılmış, inanın 4 senedir kullanıyorum daha filtresini değiştirmedim, bir gram bakım yaptırmadım ve bastımmı yapıştırıyor. Bizim araçlara atiker'in uygun olduğunu düşünmüyorum, tabi yeni teknolojisi nasıldır bilemem, bence çok iyi araştırın, (gelen gideni aratmasın) güncel gaz fiyatı bizim burda 2,09-tl, hanım Midyatlı Kayın pederler Diyarbakırda ikamet ediyorlar bu sebeple yılda birkaç kez oraya gidiyoruz, Adanadan Diyarbakır gidiş geliş 1050 km, 190-tl gaz yaktı. Alacağınız sistemin hem motora hem performansa hemde cebinize faydası olmalı, tek dezavantajı servis yetersizliği. Bence mondeolarda atiker gold kullanıp memnun kalan yada kalmayanları araştırın.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Cemal Bey merhaba, aynı araçtan benimde var 2001 mondeo ve lpg de landirenzo, 2008 yılında takılmış, inanın 4 senedir kullanıyorum daha filtresini değiştirmedim, bir gram bakım yaptırmadım ve bastımmı yapıştırıyor. Bizim araçlara atiker'in uygun olduğunu düşünmüyorum, tabi yeni teknolojisi nasıldır bilemem, bence çok iyi araştırın, (gelen gideni aratmasın) güncel gaz fiyatı bizim burda 2,09-tl, hanım Midyatlı Kayın pederler Diyarbakırda ikamet ediyorlar bu sebeple yılda birkaç kez oraya gidiyoruz, Adanadan Diyarbakır gidiş geliş 1050 km, 190-tl gaz yaktı. Alacağınız sistemin hem motora hem performansa hemde cebinize faydası olmalı, tek dezavantajı servis yetersizliği. Bence mondeolarda atiker gold kullanıp memnun kalan yada kalmayanları araştırın.

Merhaba Kemal bey, benim sistemde 2008 yılında takılmışbende 4 senedir 2 defa filtre değiştirerek kullandım ama son 4-5 aydır problem çıkarmaya başladı belki enjektörleri değiştirsem düzelecek fakat usta regülatör ve beyinde de  problem olabilir dedi değiştirip düzelmez veya başka bir arıza durumunda direk sıfır garantili komple tesisatın fiyatından fazla masraf yapmış olacağım. Sitelerde bakıyorum landi renzo nun enjektörleri eski enjektörleri kadar iyi ve dayanıklı olmadığından bahsediliyor.  

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Merhaba Kemal bey, benim sistemde 2008 yılında takılmışbende 4 senedir 2 defa filtre değiştirerek kullandım ama son 4-5 aydır problem çıkarmaya başladı belki enjektörleri değiştirsem düzelecek fakat usta regülatör ve beyinde de  problem olabilir dedi değiştirip düzelmez veya başka bir arıza durumunda direk sıfır garantili komple tesisatın fiyatından fazla masraf yapmış olacağım. Sitelerde bakıyorum landi renzo nun enjektörleri eski enjektörleri kadar iyi ve dayanıklı olmadığından bahsediliyor.  

Son zamanlarda problem ne oldu, Ne gibi problem çıkmaya başladı? 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Son zamanlarda problem ne oldu, Ne gibi problem çıkmaya başladı? 

80-100 arasında teklemeye daha sonra da lpg ye arada geçmedi sonra hiç geçmedi.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

80-100 arasında teklemeye daha sonra da lpg ye arada geçmedi sonra hiç geçmedi.

Geçmiş olsun, vallahi karar sizin, hangisi aklınıza yatarsa onunla devam edin, benim söylemek istediğim her marka arabanın farklı motor yapısı var, lpg birine çok iyi uyum sağlarken diğerine uyum sağlamayabilir. Landirenzo iyi bir marka ve ben çok memnunum, bu ay gaz emisyon ölçümü yaptıracağım zamanı geldi, gitmişken bir baktırayım sağına soluna, hiç olmazsa filtresini değiştireyim, ilerde sizin karşılaştığınız durumla karşılaşmayayım. Konuyu buradan takip ediyorum, lütfen uygulamanızı ve sonucunu paylaşın, bizler için yararlı olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç taki 10 yıllık brc artık ömrünü doldurmuştu arıza vermeye başladı bende tek tek uğraşacağıma komple değiştirme kararı aldım,çok araştırdım çoğu modeli inceledim, gold atiker in diger modellerinden enjektör çok farklı, hem görsel olarak hem çalışma pirensibi olarak, kit 300 hp ye kadar destekliyor,kısaca ben çok memnunum tavsiye ederim, net te tüm bilgiler var, iyi montaj yapan bir yer bulun, nuzulları olması gerektiği ölçüde deldiklerinden emin olun, hangi şehirdesiniz?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)

Araç taki 10 yıllık brc artık ömrünü doldurmuştu arıza vermeye başladı bende tek tek uğraşacağıma komple değiştirme kararı aldım,çok araştırdım çoğu modeli inceledim, gold atiker in diger modellerinden enjektör çok farklı, hem görsel olarak hem çalışma pirensibi olarak, kit 300 hp ye kadar destekliyor,kısaca ben çok memnunum tavsiye ederim, net te tüm bilgiler var, iyi montaj yapan bir yer bulun, nuzulları olması gerektiği ölçüde deldiklerinden emin olun, hangi şehirdesiniz?

Ankaradayım, hatta geçen yemekte masada  yanyanaydık  :)

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Pardon Cemal yaşlılık işte[emoji5]ivedikte Anelsan var ben orada taktırdım, montaj çok iyi sadece enjektörler görünüyor kablo kalabalığı hiç yok, regülatör dev gibi olsada iyi saklamışlar hiç görünmüyor, beyini direksiyon altına koymuşlar, ps ile oradan bağlanıyorlar, hem kit i hemde montajı çok begendim git bi görüş derim. e124d35c9b708804d6ae349cd2cfabb3.jpg

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Kullanımla alakalı problem var mı? Sorun yaşadınız mı? Stop etme, tekleme, gaza geçmeme, rolanti düzensizliği vs gibi. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemal Demirezen

Merhabalar, uzun araştırmalar sonucunda Atiker Gold serisini aracıma taktırmış bulunmaktayım. Lpg bilgi ve tecrübesi olan  herkes bu modelin çok iyi olduğunu, sıradan bir atiker kit olmadığını özellikle enjektörlerin çok iyi olduğunu söyledi, taktırdık bakalım nasıl olacak. Takılalı 350 km oldu şuan için memnunum. İlk 223 km de (26 lt)51.68 TL lik gaz aldı ama ölçüm karma net sonuç uzun yolda belli olur.

Montaj yeri olarak fordclubtr  Ankara için referans gelmeyince :(  bende  2-3 yıl önce  başka forumlarda olumlu yorum almış eski Landi Renzo sistem için gidip bir işlem yaptırmıştım memnun kalmıştım, en çok hoşuma giden davranışı da enjektörlerim boşta subap kapağı üzerinde duruyordu vaktiniz varsa böyle durması ya kapağa yada enjektörün kendisine zarar verecek biraz bekleyin hemen sabitleyim dedi sağolsun bir demir parçası aldı eğdi büktü 15 dk uğraştı sağlam hale getirdi ve ücret istemedi. Esnaflığı iyi olan esnaf akılda kalıyor aklımda kalmıştı kendisi aradım sordum atiker montajı da yapıyormuş görüştük anlaştık ( bu arada başka bir kaç esnafla da görüştüm) fiyat, esnaflık ve insanlık olarak daha yakın geldi bana ve montajı yaptırdım.

Daha önce olgun lpg ye kaç defa gittim (ayar ve bakım için) şöyle duran enjektörler için bir işlem yapmadı ve uyarmadılar.

1vW95b.jpg

Buda yaptırmış olduğum ustanın böyle olmaz diye düzelttiği hali.

d3gzbn.png

Buda en son atiker goldlu hali çok sade ve güzel geldi gözüme.

y5Z8VN.jpg

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, 3 bin oldu benim herhangi bir sıkıntı yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

hayırlı olsun. kazasız belasız sürün.

Amin teşekkürler.

Hayırlı olsun, 3 bin oldu benim herhangi bir sıkıntı yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler. İnşallah olmazda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...