İçeriğe Yönlendir

Egea 1.6 E-Tork Mu Kia Ceed Mi?

Süleyman Kaya87

Recommended Posts

Süleyman Kaya87

Merhabalar ;
Sonunda bu iki araç arasında kaldım. Kısmetse önümüzdeki haftaiçi alacağım.

Bugün fiat bayisine gittim. Test sürüşüne 1.6 benzinli tam otomatik araç ile çıktık. Kişisel görüşüm ezberbozan sedan derken şaka yapmıyorlarmış. (öncesinde i20, accent blue, Fiesta incelemem oldu)
Lounge paket için 62.750 lira fiyat aldım.
LPG siz binmek imkansız olduğu için 2400 lpg fiyatı aldım. Toplamda 65.150 lira yapıyor.

Diğer seçeneğim ise 2013-2014 model dizel tam otomatik Kia Ceed. 55-60 fiyat aralığına temizi bulunabilir.

Bi gönlüm sıfır al 5 yıl 150.000 km garantin olsun. LPG li bin diyor. Diğer taraftan Dizel Otomatiğin hem tadına var hemde 7-8 bin cebinde kalır diyor.

Karar vermem de yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Alphan Salt

Tam otomatik ceed kesinlikle daha iyi bir seçim olurdu benim görüşüm.

Sıfır araçta değer kaybı olacak , ayrıca benzinli araçda garantiden değişmesi gerekecek önemli bir parça sanmıyorum.

Şu da var ki tam otomatik ceed şehiriçi connect ayarında yakıyor.

Ancak şehiriçi kısa mesafede egea benzinden tüpe geçene kadar gideceğiniz yere varırsanız onunda espirisi kalmayacak.

Yani ceed diyorum ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Nasıl olsa ille de sıfır olsun demiyorsunuz. 65bin e kadar benzin + otomatik de bir çok araç alınabilir LPG ile binilir

Yorum bağlantısı
Misafir

Öncelikle araçlara sınıf farkı var. Bagaj hariç Ceed bir tık üst sınıfta. Egea B üstü, Ceed C sınıf bir araç. Ful bir Ceed e bindim. Resmen aşık oldum. Uzay gemisinden hallice bir tasarımı var bence. Eğer temizini bulursanız Ceed derim.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Benim tavsiyem Ceed in premium donanımı olanıdır.sınıfından beklenmeyecek kadar fazla özellikleri var.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Kia Ceed..Eğer ikisi arasında kalındıysa.

Şahsi tercihim ikinci el güzel bir D segment araç alıp kullanmak yönünde...508 lerle ilgilendim bu aralar..2011 dizel otomatik 508 ler var...bence çok çok iyi bir alternatif 55-56 civarına bulunabilir

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

aga sıffır araca lpg taktırmakta nedir ? madem lpg taktıraaksın sıfır niye alıyorsun 3 5 bim km sonra sorunlar çıkartacak arıza ışığı yakacak vs. vs. egea güzel araç tamam ama eski bir ceed kullanıcısı olarak her türlü tavsiye ederim yakıt konusu dışında tabi o model yani 13-14 model ceedler 6 ileri dct şanzıman olduğu için biraz yakıyor ortalama 30-35 krş çok değil belki ama bi dizel için çok ama konfor otomatik şanzumanı vs. pişman olmazsınız benim durumum olsaydıda satmasaydım tertemiz arabam gitti :( 60 binlere cam tavanlısını bulursunuz tadından yenmez özellik bakımındanda çok dolu bir araç ceed 

kısacası her açıdan ceed!...

Fiat alacağım en son araçtır şahsen 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

egea lpg taktırmayın. kia ceed ihtiyacınıza cevap veriyorsa tabiki alınır ama küçük sonuçta iyi hesaplamak lazım

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

65 'e Elegance Civic alır cayır cayır binerim. Otomatik LPG ikilisinde alternatifi olduğunu sanmıyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Eğer Egea düşünüyorsanız, Dizel olarak lounge donanım alın. Benzinlisi gerçekten çok kötü ve sıfır araca lpg takmak, tavsiye etmem. Motor, donanım olarak gerçekten çok iyi bir araç. Araçta hiç fiat havası yok. Hele ki bir linea ile kıyaslarsak, kat ve kat daha üst bir model olmuş. 

Eğer Kia düşünüyorsanız, 60 bin tl civarlarında bulunur temizi fakat, şehir içi biraz fazla yakıyor. Ama donanım ve görsellik olarak çok güzel araç.

65 'e Elegance Civic alır cayır cayır binerim. Otomatik LPG ikilisinde alternatifi olduğunu sanmıyorum.

Civicler lpg ile tam uyumlu tek araç diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Biniciyseniz kesinlikle Kia Ceed..Egea Lineayı çağrıştırıyor oda şirket arabasını..Ama Ceed hele cam tavanlısı tadından yenmez..

Buradaki fark Sedan ve hacback farkı sizin ihtiyaçlarınızı Ceed görecekse düşünmeyin derim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

2015'ya kadar ceed lerin otomatiği tork lu olanlardan ve çok yakıyor. Yeni modelleri dct şanzıman  ve yakıtı daha da iyileşmiş.

Bunu da göz önünde bulundurun.

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

İkisi arasında Kia Ceed ama 2015 öncesini almazsanız iyi edersiniz.

Bir önceki şanzımanla çok yaktığı noktasında birçok kullanıcı görüşü/şikayeti okudum.

Yeni 7 ileri DCT şanzıman bu konuda çok daha iyileştirilmiş durumda. Eğer mümkünse Ceed'i yeni şanzımanıyla alın.

İllaki sıfır alayım demiyorsunuz anladığım kadarıyla. Bu durumda bu iki seçenek haricinde 65 bin liraya çok sayıda araç var.

2.0 vergi yükünü önemsemezseniz makyajlı MK4 Mondeo 2.0 dizel otomatik almanızı tavsiye ederim.

Hakkınızda hayırlısı olsun ;)

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Kesinlikle Ceed,arkadaşımdan 1 hafta almıştım araba hakikatten çok güzel baya dolu görünümü tasarımı çok fena duruyor cam tavan çok ferah arka baya geniş Ceed i öneririm,Egea ya fena değil diyorlar ama markası caydırıyor Hayırlısı olsun 

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Salı günü ara bir vakitte fiat bayisine uğradığımda meşhur egea ya bakayım dedim,showroomda lpg li araç da bulunuyordu sanırım fabrikasyon garanti bozulmuyor,fakat bir aracın dışı o kadar güzel olup da içi bu kadar mı vasat olur,o gösterge çubuklarının dandikliği resmen doğan şahinle aynı,bagajı tutan kollar devasa bir şekilde yer kaplıyor ve eşya yüklemeesini kısıtlıyor..daha nice ayrıntı bence hiç yanaşmayın

Yorum bağlantısı
Misafir

egea lpg taktırmayın. kia ceed ihtiyacınıza cevap veriyorsa tabiki alınır ama küçük sonuçta iyi hesaplamak lazım

:i-ih: Egea daha küçük. Sadece sedan/ heçbek farkı sebebi ile bagaj var.  ;)

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Fiatın arabalarını severim ama egea iç tasarımından dolayı çok basit bir araç gibi geliyor bana.Ama ceed bambaşka bir dünya.Bir gün alırsam içinden inmem heralde...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu egea nın adına hala gıcığım. Bakıyorsun agea yazıyor ama egea okuyorlar. Bence en güzeli ege olmalıydı ismi. Sırf ismi yüzünden ben bu arabayı almam :D

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Süleyman bey yerinizde olsam 65 bine sıfır araç alacaksanız. 70bin tlye mazda 3 dizel skyactiveler var hala aynımı bilmiyorum fiyatları iyi bir seçenek olabilir. Kia ceed dizel otomatiğe yakıt açısından nerdeyse şehir içi 8-9 litrelerde geziyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...