İçeriğe Yönlendir

Motosiklet Tavsiyesi - 45

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Merhabalar,

Daha önce açılmış benzer konuları okudum, gayet bilgilendirici de oldu. Fakat yine de danışmak istediğim bir iki nokta var.

Arabayı hanıma kaptırdım. Ben de esas olarak ev - iş arasında (15+15=30 km) kullanmak niyetiyle motosiklet bakıyorum.

- Scooter tercih edeceğim.

- Motosiklet tutkum, hevesim şu anda yok.

- Motosikletle şehir dışına çıkma gibi bir planım da yok.

- Boyum 1.90 üstünde, motosikletin altımda oyuncak gibi kalmasını istemiyorum.

- Bir yandan mümkün olduğunca ucuza halletmek istiyorum. Bir yandan da güvenli ve sağlam olsun istiyorum.

Bu şartlar altında 3 seçenekten birine karar vermem gerekecek;

1)  Mondial 150 Mash ve Mondial 125 ZNU gibi nispeten ucuz modelleri sıfır ya da ikinci el alabilirim. Yalnız bu gibi Çin malı motorların kısa sürede arıza çıkaracağı ya da deforme olacağı gibi şeyler söyleniyor.

2) Honda PCX, Yamaha NMAX gibi sıfır modelleri taksitle alabilirim bütçemi zorlayarak. İlk motora 9-10 bin lira verip sıfır almak ne kadar mantıklı olur?

3) Ya da markasına bakmayıp ikinci el ucuz bir Çin malı alıp yoluma devam mı etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Tarifiniz direk pcx'e çıkıyor bence. Yapacağınız mesafe de az değil ve büyük şehirde kullanacaksınız. pcx 150 bu anlamda scooter gibi hissettirmeyen, uzun yolda yormayan, rahat ve hepsi bir yana eğlenceli. Taksit imkanı da varsa çok yormadan keyifle ödenebilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Az yaksın, sağlam olsun, konforlu olsun kolay kontrol edilsin diyorsanız PCX derim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tarifiniz direk pcx'e çıkıyor bence. Yapacağınız mesafe de az değil ve büyük şehirde kullanacaksınız. pcx 150 bu anlamda scooter gibi hissettirmeyen, uzun yolda yormayan, rahat ve hepsi bir yana eğlenceli. Taksit imkanı da varsa çok yormadan keyifle ödenebilir.

Az yaksın, sağlam olsun, konforlu olsun kolay kontrol edilsin diyorsanız PCX derim.

Peki Yamah N MAX hakkında bilginiz var mı? Bir arkadaşım bugün NMAX'da ABS olduğunu arka frenlerin disk olduğunu vb söyledi. 

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

Nmax ler ABS li geldi ,PCX  aksine arka frenlerde disk, olabilecek tek handikapın amortisörlerin biraz sert yapıda olduğu bu yüzden malum İstanbul yollarında biraz yorucu olabileceği..

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Peki Yamah N MAX hakkında bilginiz var mı? Bir arkadaşım bugün NMAX'da ABS olduğunu arka frenlerin disk olduğunu vb söyledi. 

N Max hakkında bir fikrim yok, az önce inceledim,  pcx görüntü itibariyle daha heybetli duruyor gibi. N max de pcxe göre daha fazla scooter havası var sanki

Çok fazla anlamam, teknik bilgim de yoktur ama yazları Marmaris'de yaşadığım için çeşit çeşit scooter kullanma fırsatım oldu, uzunca bir süre de pcx'i bir nevi şirket aracım gibi kullanınca normal bir scooterdan çok farklı ve kullanışlı olduğunu keşfettim. Motora zerre ilgi duymayan biri olarak bir ara ciddi ciddi almayı düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Benim gibi xmax 250 alin kafaniz rahat olsun benim de boyum 185 95 kiloyum motor gayet guzel lambada gelip akmak isteyen cok oluyor. Elden rahat cikartirsiniz baska motor kesinlikle bakmayin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim gibi xmax 250 alin kafaniz rahat olsun benim de boyum 185 95 kiloyum motor gayet guzel lambada gelip akmak isteyen cok oluyor. Elden rahat cikartirsiniz baska motor kesinlikle bakmayin.

Evet aslında gönlüm ona kayıyor ama fiyatı çok yüksek. 15 binin üzerinde sıfırı.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Çinlilerden uzak durun.. Gerekirse ikinci el alın, ama Çin olmasın, mondial, kanuni vs dahil

Yorum bağlantısı
Misafir

Sıfır alındığında tescil için toplam harcanan para ne kadar oluyor bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Misafir

Çinlilerden uzak durun.. Gerekirse ikinci el alın, ama Çin olmasın, mondial, kanuni vs dahil

Neden?

Yorum bağlantısı
Misafir

Neden?

Ciddi anlamda kalitesizler. Kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim diye bir söz vardır. Plastiklerinden tutun, yürüyen aksama kadar. Mesela hyosung vardı bi ara hala da var gerçi, supersport görünümlü diye deli gibi sattı. Ama krank sorunu vardı. Bi arkadaşımız 60 la giderken kırdı takla attı, koruma ekipmanları sayesinde yaşadı. Bi tanıdık da sokak arasında yaşadı, kitledi motor kendisini.

Tabi bu hepsinde var diye bir şey yok.

Maksat tedbir.

Sym modellerine de bakın tavsiyem

Yorum bağlantısı
Misafir

Ciddi anlamda kalitesizler. Kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim diye bir söz vardır. Plastiklerinden tutun, yürüyen aksama kadar. Mesela hyosung vardı bi ara hala da var gerçi, supersport görünümlü diye deli gibi sattı. Ama krank sorunu vardı. Bi arkadaşımız 60 la giderken kırdı takla attı, koruma ekipmanları sayesinde yaşadı. Bi tanıdık da sokak arasında yaşadı, kitledi motor kendisini.

Tabi bu hepsinde var diye bir şey yok.

Maksat tedbir.

Sym modellerine de bakın tavsiyem

Anladım, teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Evet aslında gönlüm ona kayıyor ama fiyatı çok yüksek. 15 binin üzerinde sıfırı.

Ben ikinci el aldim 7000 km de 12000 e aldim rahatrahat bulursunuz satarken 13 e bile gider. Kesinlikle oneriyorum motor cok kaliteli parcasi sekli durusu alinabilecek tek scooter baskasina bakmayin derim. 13.5 lt deposu var ve km de 16 kurus yakiyor fonksiyonlari torku cok iyi uzun yol bile yapilir motoru sismez. 5 10 baskasina vereceksiniz makzemesi kotu ve satarken kayip cok yasarsiniz. 7000km bakimi 105 tl tuttu. Bir ortu aldim 50 tl usb ve cakmaklik girisi aldim onlari taktiricam bir de sissy bar arkadaki yolcu yaslanmasi icin onu alicam. Kimi yer yan markaya 250 diyor orjinali 500 tl gereksiz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben ikinci el aldim 7000 km de 12000 e aldim rahatrahat bulursunuz satarken 13 e bile gider. Kesinlikle oneriyorum motor cok kaliteli parcasi sekli durusu alinabilecek tek scooter baskasina bakmayin derim. 13.5 lt deposu var ve km de 16 kurus yakiyor fonksiyonlari torku cok iyi uzun yol bile yapilir motoru sismez. 5 10 baskasina vereceksiniz makzemesi kotu ve satarken kayip cok yasarsiniz. 7000km bakimi 105 tl tuttu. Bir ortu aldim 50 tl usb ve cakmaklik girisi aldim onlari taktiricam bir de sissy bar arkadaki yolcu yaslanmasi icin onu alicam. Kimi yer yan markaya 250 diyor orjinali 500 tl gereksiz.

Doğrudur. İyi günlerde kullanın. O fiyatlara çıkmam nakit olarak pek mümkün değil şu anda. Durumu zora sokan da bu.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Xmax250 derim baskasa birsey demem. 250cc klasmaninda rakibi yok, alternatif pcx150de bakilabilir ama bence o motora 8 9bin₺ fazla 10 11 liraya guzel xmaxler bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Miktar ne kadar ? Bence sabredin biriktirin öyle alın başka motorlarla hayale girişmeyin plastik aksamları güneşte falan çok soluyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Miktar ne kadar ? Bence sabredin biriktirin öyle alın başka motorlarla hayale girişmeyin plastik aksamları güneşte falan çok soluyor.

Nakit 4-5 bin

Taksitle 9 bin civarı.

Bekleyecek durumum da yok açıkçası.

tarihinde Hakan KARAA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Pcx falan küçük kalır haberiniz olsun maxi scooter tarzında bakın. 200 250 lik

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Motor konusu açılmışken chopper tarzı motor almak istesek beş ile sekiz bin lira aralığında ne alınabilir? Benim araştırdığım kadar regal raptor bu fiyata en iyi seçenek gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Mondial 125 lik kullanıyorum

Sanırım 3 yıl oldu. Gayet güzel geldi bana.

Birazda güzel kullanmak gerek

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Mondial 125 lik kullanıyorum

Sanırım 3 yıl oldu. Gayet güzel geldi bana.

Birazda güzel kullanmak gerek

Kac km yaptiniz? Gunluk kullaniyor musunuz? Gordugunuz olumsuz taraflari var mi? tarihinde Hakan KARAA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Hergun 30 km uzun bi mesafe .kanuni kuba mondial kullanmis birisi olarak kesinlikle cin malindan uzak durun cunku titresimden dolayi dayak yemis gibi yorulursunuz.yamaha honda derim sahsen ikinci eli de alinabilir. Cin mallarinin ikinci eline bulasmayin ama sifir alirsaniz sorunsuz binersiniz kuba alin derim cin mali olacaksa 150 lik

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Kac km yaptiniz? Gunluk kullaniyor musunuz? Gordugunuz olumsuz taraflari var mi?

Sanırım 5bin km yaptım

Sezon açılınca her gün kullanıyorum.

100 den sonra titresim oluyor.

Dediğim gibi 125 lik benimki.eğer daha fazla sürat istersen daha güçlü bir motor gerekli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...