İçeriğe Yönlendir

Motosiklet Tavsiyesi - 45

Misafir

Recommended Posts

Emre Gülşen

Aprilia Scarebeo kullanıyorum 200 cc'lik motor oldukça yeterli, motor yerden yüksek kaldırımlardan inerken çıkarken sıkıntı olmuyor, büyük tekerlekler ve kombine fren sistemi güven veriyor.Ama kaşıntı tuttuğu için xmax'lerde aklım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yamaha XCity kullanıyorum. Her gün ise git gel 25 km. 250cc, muazzam dengeli, hızlanması freni tekerlek boyu güven veren, tam bir şehir motoru. Benim de boyum uzun tercihim bu oldu. 2. Elde 10 bin civarına temiz bulabilirsiniz. Pcx filan küçük kalacaktır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yamaha XCity kullanıyorum. Her gün ise git gel 25 km. 250cc, muazzam dengeli, hızlanması freni tekerlek boyu güven veren, tam bir şehir motoru. Benim de boyum uzun tercihim bu oldu. 2. Elde 10 bin civarına temiz bulabilirsiniz. Pcx filan küçük kalacaktır.

NMax lere bakmis miydiniz?

Yakit tuketimleri nasil?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Xmax lere bakmistim, elbette daha gösterişli ama city tekerlek çapı ve oturduğumda ayaklarımın rahat yere basması ile öne çıkmişti. Yalıtım 3.5lt dolayında. City biraz daha ince bir motor, şehir kullanımına daha uygun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Elimdeki bütçeyle ikinci el Honda Fizy 125 almak en mantıklısı görünüyor şu anda sanırım. Motorun üstünde nasıl göründüğüme ilk etapta takılacak kadar imkanım yok. Sigortası, ekipmanı vs. ekstra masrafları da olacak. Bir süre alışıp bütçeyi de genişlettikten sonra boyu boyuma bir motosiklet bakacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Sadece şehir içi kullanacaksanız PCX tam size göre. . .

Yorum bağlantısı

Bugun Honda PCX 125 aldim. Kiymetli fikirlerini paylasan herkese tesekkur ederim.

Güle güle, kazasız belasız kullanın..  :nazar:

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dileirm. Model ve parası hakkında bilgi verebilecekmisiniz. 

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dileirm. Model ve parası hakkında bilgi verebilecekmisiniz.

Tesekkurler.

2013 model

125 cc

12.000 km'de

5800 TL ye aldim

Beyaz renk

Yorum bağlantısı

Bugun Honda servisini aradim. Periyodik bakim 170 TL. Sanirim hava filtresi, yag degisiyor. Ilaveten degismesi gereken parcalar olursa onlarin maliyeti olacagini soylediler. Varyator kayisi 95 TL, arka fren balatasi 60 TL ve iscilik gibi...

170 TL cok degil mi? Bilmedigim icin bana mi oyle geliyor?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Bugun Honda servisini aradim. Periyodik bakim 170 TL. Sanirim hava filtresi, yag degisiyor. Ilaveten degismesi gereken parcalar olursa onlarin maliyeti olacagini soylediler. Varyator kayisi 95 TL, arka fren balatasi 60 TL ve iscilik gibi...

170 TL cok degil mi? Bilmedigim icin bana mi oyle geliyor?

Güle güle kullanın.

Rakam normal.

Ancak hondanın bakım aralıkları çok kısa nedense. PCX'in motor yağı değişimi 2.000 km'de bir. Ne marka yağ kullanıyorlar merak ediyorum sonuçta 125cc güçsüz/torksuz bir motordan bahsediyoruz.

Bizim motorlarda ise KLX 6.000, CRF 4.000'de bir bakıma çağrılıyor. Sonuç olarak honda'nın servisi bol olabilir doğru, ancak piyasada herkesin ağzına yapığan "bakımı ve parçalarının ucuz ve bol olduğu" görüşü tamamen yanlış bir kalıp yargı.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yamaha X-city de 1000-4000-7000 şekilinde gidiyor bakımlar. 4 ve 7 bin bakımları 80-100 TL gibi birşey, 10 bin bakımında kayış değiştiğinden rakam büyüyor. Bilgi olsun :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...