İçeriğe Yönlendir

Ka - Direksiyondan Teyp Kontrolü

Doğa Torpil

Recommended Posts

Doğa Torpil
(düzenlendi)

Merhaba,

Benim Ford Ka'da RDS 5000 EON model teyp bulunuyor. Bu modellere ford focus mk1'lerde direksiyondan kumanda eklenebildiğini biliyorum.

Ford Ka için de neden olmasın diyerek kolları sıvadım.

Öncelikle yapılıp yapılamayacağı ve bağlantı şemalarını bulmaya çalışıyorum.

Piyasada 2. el veya çıkma ford focus mk1 kumandası bulduktan sonra da çelik macunu yardımı ile direksiyonda sabitleyeceğim bir dayanak yapmak istiyorum.

Ama bir türlü bağlantı diyagramlarını bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan veyahut tavsiye vermek isteyen var mı arkadaşlar? :rolleyes:

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Aslında geçenlerde teybimi söküp kontrol ettim lakin elimde diyagram olmadığı için var mı bilmiyorum.

Fotoğrafları aşağıda, sanırım ortadaki birşeye bağlı olmayan boş alana bağlanıyor kumanda.

Not: Yeşil alan CD Changer olduğunu biliyorum.

4r366G.jpg

JAMPPQ.jpg

Bir de şu sitede ford puma'ya bağlantı yapıldığını gördüm.

http://www.projectpuma.com/viewtopic.php?t=10231

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

Aslında  çıkma  olarak bir connectten alınıp takılabilir .kazalı bir  araçtan  sökmek  lazım. 

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Çağlar Bey çok teşekkür ederim. İşte aradığım şema, görünce evreka diye bağırasım geldi çünkü google ile çok aradım sonunda gına gelmişti doğrusu  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Çağlar Bey çok teşekkür ederim. İşte aradığım şema, görünce evreka diye bağırasım geldi çünkü google ile çok aradım sonunda gına gelmişti doğrusu  :D

O konunun çözümünden sonra bir detayını alalım sizden :) Aynısından ben de istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

O gazla siparişini bile verdim :) Olmuyor demeyin.

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

O gazla siparişini bile verdim :) Olmuyor demeyin

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Musa kardeşim gözünü seveyim nerden verdin siparişi? Arıyorum arıyorum bulamadım bi türlü :)

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Teşekkürler Musa kardeşim, tr dekiler hep 200 tl ve üzeri fiyat istiyor şuncacık aparat için. Ben de ebayden vereceğim siparişi yalnız kargo parasını sordum cevap bekliyorum henüz

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Teşekkürler Musa kardeşim, tr dekiler hep 200 tl ve üzeri fiyat istiyor şuncacık aparat için. Ben de ebayden vereceğim siparişi yalnız kargo parasını sordum cevap bekliyorum henüz

Tr deki çıkmacılar ile mümkün olduğu kadar mesafeliyim bu yüzden :) Burada kargonunda sorulmuşu var 6£ :)

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Şansa bak yahu, herşeyi ayarladım. Ebay sipariş vermeme mani oluyor. Error code: 70205 7022 şeklinde bir hata veriyor.  :vurduvara:  :kafa: 

Saçmalık bunların yaptığı.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)
On 14.04.2016 at 00:53, Doğa Torpil yazdı:

Şansa bak yahu, herşeyi ayarladım. Ebay sipariş vermeme mani oluyor. Error code: 70205 7022 şeklinde bir hata veriyor. :vurduvara: :kafa:

Saçmalık bunların yaptığı.

Geç olsun güç olmasın.Bu arada far kapı açık uyarı sesi için bmw chime diye ebayda ulaşabileceğin ayrı bir güzellik var :-) Not etmeni tavsiye ederim.Şimdi sen gecikmeli sönen yanarken yumuşak geçişle yanan tavan lambası da istersin: Röle için

www.elo.com.tr :)

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Geç olsun güç olmasın.Bu arada far kapı açık uyarı sesi için bmw chime diye ebayda ulaşabileceğin ayrı bir güzellik var :-) Not etmeni tavsiye ederim.Şimdi sen gecikmeli sönen yanarken yumuşak geçişle yanan tavan lambası da istersin röle için www.elo.com.tr :)

Musa bütün dertlerime derman olmaya gelmişsin :)

Teşekkür ederim.

Hepsini inceleyeceğim.

Ayrıca sayende ben de sipariş verdim. Gelsin de bir an evvel takalım :D

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Musa bütün dertlerime derman olmaya gelmişsin :)

Teşekkür ederim.

Hepsini inceleyeceğim.

Ayrıca sayende ben de sipariş verdim. Gelsin de bir an evvel takalım :D

Ka sevenleri seviyorum :) Kumandadan açılan otomatik kalkan bagaj kapağını,açılınca yanan bagaj aydınlatmasını şimdi söyleyeyimmi hep beraber ağır gelmesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğa Torpil

Sonunda benim kumanda bugün geldi  :)

Haftasonuna iş çıktı  :koskos:  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Sonunda benim kumanda bugün geldi  :)

Haftasonuna iş çıktı  :koskos:  :biggrin:

:) İlk deneyen olamamak sevindirici 

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Herkese merhaba,

Uzun uğraşlar sonucu kumandayı çalıştıramadım.  :vurduvara:

Halen uğraşıyorum yalnız her türlü kombinasyonu denememe rağmen bir türlü olmuyor.

Nasıl yapıldığını bilmeden, böyle deneme yanılmayla olmayacak gibi görünüyor. :(

Kumandanın üstünde 3 çıkış radyonun üstünde de 6 çıkış bulunuyor.

Radyonun diagramını yukarıda Çağlar Bey paylaştı.

Lakin kumandanın diagramı yok ve tek tek birbirlerine bağlaya bağlaya deniyorum.

Yok mudur bunun bağlama şeması?

Hiç mi orijinal araçta bağlantı yapılmadı yahu?

Resmen internette bu konu üzerine döküman yok.

Bu kumandayı başka marka radyolara bağlama aparatları bol bol satılıyor. Ama orijinal bağlantısı yok  :soshelp:

Gelişmeler oldukça buradan paylaşmaya devam edeceğim. Sonra da fotoğraflarını paylaşırım ama umarım olur  :elveda:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Herkese merhaba,

Uzun uğraşlar sonucu kumandayı çalıştıramadım.  :vurduvara:

Halen uğraşıyorum yalnız her türlü kombinasyonu denememe rağmen bir türlü olmuyor.

Nasıl yapıldığını bilmeden, böyle deneme yanılmayla olmayacak gibi görünüyor. :(

Kumandanın üstünde 3 çıkış radyonun üstünde de 6 çıkış bulunuyor.

Radyonun diagramını yukarıda Çağlar Bey paylaştı.

Lakin kumandanın diagramı yok ve tek tek birbirlerine bağlaya bağlaya deniyorum.

Yok mudur bunun bağlama şeması?

Hiç mi orijinal araçta bağlantı yapılmadı yahu?

Resmen internette bu konu üzerine döküman yok.

Bu kumandayı başka marka radyolara bağlama aparatları bol bol satılıyor. Ama orijinal bağlantısı yok  :soshelp:

Gelişmeler oldukça buradan paylaşmaya devam edeceğim. Sonra da fotoğraflarını paylaşırım ama umarım olur  :elveda:

Kumandayı açma şansı yokmu.

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Kumandayı açma şansı yokmu.

Kumandayı açmadım yalnız açsam da pek bir işe yaramayacak gibi.

Çankayada bu işlerden anlayan bir yer var yarın oraya götüreceğim.

Araya modül vs gibi bişey koyarak takılabileceğini düşünüyorum.

Uzun uğraşlarım sonucu bu teyplerde 2 modelin olduğunu gördüm. Benim modelde kumanda modülü için 6 çıkış bulunuyor. Diğerinde ise 13 slot çıkışlı.

13 çıkışlı olan modelde 2 kablo ile bağlantı sağlanırken

6 çıkışlı olanda 3 kablo ile yapılıyor. Fakat benim elimdeki kumandayı nasıl bağlarsam bağlayayım çalıştıramadım  :blush:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Kumandayı açmadım yalnız açsam da pek bir işe yaramayacak gibi.

Çankayada bu işlerden anlayan bir yer var yarın oraya götüreceğim.

Araya modül vs gibi bişey koyarak takılabileceğini düşünüyorum.

Uzun uğraşlarım sonucu bu teyplerde 2 modelin olduğunu gördüm. Benim modelde kumanda modülü için 6 çıkış bulunuyor. Diğerinde ise 13 slot çıkışlı.

13 çıkışlı olan modelde 2 kablo ile bağlantı sağlanırken

6 çıkışlı olanda 3 kablo ile yapılıyor. Fakat benim elimdeki kumandayı nasıl bağlarsam bağlayayım çalıştıramadım  :blush:

Seek tuşu ortada olan kumandamı sizdeki yukarıda olanmı

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Seek tuşu ortada olan kumandamı sizdeki yukarıda olanmı

Seek tuşu ortada, ses arttırma azaltma tuşları da tuşlu olan model, cevirmeli değil.

Bir iki deneme daha yapıp fotoğrafları yükleyeceğim

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Sonunda pes ediyorum.

RDS 6000 cd modelini ebay den bulursam alıp bunu da değiştireceğim. Onun dışında bu kol bu model radyoya olmuyor sanırım  :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...