İçeriğe Yönlendir

Ka - Direksiyondan Teyp Kontrolü

Doğa Torpil

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Analog remote var mi yok mu sizin cihazlarda, WR diye gecer (wired remote) bildigin belli bir direnx blogudur kontrol unitesi.

Ac ler muhtelemen can bus dan alinan bilgilerdir. Sizin teyp ekrani teybin uzerinde mi

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

Analog remote var mi yok mu sizin cihazlarda, WR diye gecer (wired remote) bildigin belli bir direnx blogudur kontrol unitesi.

Ac ler muhtelemen can bus dan alinan bilgilerdir. Sizin teyp ekrani teybin uzerinde mi

http://www.ozyurek.org/?p=285bu model bir teybimiz var.Ford Galaxy seat alhambra da filan bu giriş ile kumanda bağlanmış örnekler var.Teknik bilgim fazla olmadığı için dediklerinizi pek anlamadım :)

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aradım Bulamadım Hocam Yukarıda Saydığınız Örneklerin linkini atabilirmisiniz

Bu aynı sokete sahip bir seat radyosu zaten arkasında da ford yazıyor ford 2007 rds.Sarı altı pinli soket ile bağlanmış

https://www.avforums.com/threads/what-cables-do-i-need-to-install-an-alpine-unit-into-my-seat-alhambra.1300701/

Bu da direksiyon kumandası.Seat WW ford da kullanılmış

http://www.usedecus.com/en/vw/sharan/vw-sharan-ford-seat-alhambra-steering-wheel-radio-control-stalk-7m0-953-504-a-7m0953504a-95vw14k147-01530101-gogma/

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

ford 2007 rds önemli bir ayrıntı Musa Bey, Baktım 5000rds nin kumanda giriş sistemini bulamadım. bu giriş 2007 de olabilir.

(connector aynı olsada yapısı farklıdır.)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

ford 2007 rds önemli bir ayrıntı Musa Bey, Baktım 5000rds nin kumanda giriş sistemini bulamadım. bu giriş 2007 de olabilir.

(connector aynı olsada yapısı farklıdır.)

Zaten nasıl bir teyp anlamak güç aynı modelin ses düğmesi çevirilen tipte direkt kumanda girişi varken.Ses tuşlu olanda giriş yok.Ama Avrupa modellerde var.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Değerli

Madem ki benim teybim uymuyor uyanını alıp uydururum dan hareketle :)6b94461c9595593b7c049191924221ca.jpg

6a80c6b28463db11005ecaed3c34cdf1.jpg

83c4b055bd6fcc3b909f6e57af285773.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Allah iyiliğini versin Musa kardeşim  :D

Düşünce süper. Lakin teybin ön yüzünü boyamak da gerek sonra  ;)

Böyle yarı siyah yarı mavi transformers gibi olmuş  :bravo:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Allah iyiliğini versin Musa kardeşim :D

Düşünce süper. Lakin teybin ön yüzünü boyamak da gerek sonra ;)

Böyle yarı siyah yarı mavi transformers gibi olmuş :bravo:

Ön paneli metalik siyah boyamayı ne zamandır düşünüyordum zaten.Asıl istedigim 6cd li olan modele uygulamaktı bunu buldum çok uyguna.Direksiyon kumandasını takacağım dedim takacağım :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aslında teybin sadece üst kısmını söküp taksaniz belki direk olurdu. Ben sanki yapmıştım 6000 cd ye 5000 rds kafası takıp

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aslında teybin sadece üst kısmını söküp taksaniz belki direk olurdu. Ben sanki yapmıştım 6000 cd ye 5000 rds kafası takıp

Düşünmedim değil fakat şöyle bir durum var.Soketler aynı olsa da anakart farklı ses düğmesi çevirmeli olanlar ile tuşlular arasında.Bir arkadaşım yakabilirsin deyince vazgeçtim.Eğer oluyorsa yedekte bir teybim daha var.
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Eline sağlık orijinal gibi olmuş. :bravo:  Bu teybin aydınlatmasını nasıl yenileriz bilgin var mı abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Eline sağlık orijinal gibi olmuş. :bravo: Bu teybin aydınlatmasını nasıl yenileriz bilgin var mı abi?

Sağolasın.Aydınlatma konusunu ben de istiyorum yeşil ledler var kafanın kartında onlar aydınlatıyor,yerinde lehimden sökülüp başka bir renk ile de değistirilebilr sanırım.Elektronik bilgim yok değiştirmek için ama olmaz diye birşey tanımam :)
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Tanımadığını biliyorum. :D Yani o kafa rahat sökülüyor diyorsun, o zaman led-lehim işi tamamdır. :yes:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bu arada kullandığım polisan metalik siyahı harikulade bir siyah.2 kat astar 2 kat boya tek kat vernik.plastik tamiri yapacaklara önerim ise eriterek birleştirmeden daha sağlıklı bir birleştirme yok.ara dolgular icin epoksi macun.Şu an çok sağlam

Tanımadığını biliyorum. :D Yani o kafa rahat sökülüyor diyorsun, o zaman led-lehim işi tamamdır. :yes:

Takılan birşey sökülebilir de :) Hadi bakalım yaparsan örnek olur bana da :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Ledlerin bulunduğu yerin bir fotoğrafını rica ediyorum yerine takmadıysan. Sökmeden bir gözlem yapayım. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ledlerin bulunduğu yerin bir fotoğrafını rica ediyorum yerine takmadıysan. Sökmeden bir gözlem yapayım. :fiuw:

4a0799c7884b527b364dc10b4ebd7750.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Teşekkür ederim abi. Kolayca yenilenir bunlar. :)

Yapma yau :) Kartı yollayayim o zman
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Belki, yuvarlak ses açma tuşunun çevresindeki ve ekran arkasındaki ledlerde sorun olabilir. Bu kart üzerindekilerde lehim işi var sadece.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Belki, yuvarlak ses açma tuşunun çevresindeki ve ekran arkasındaki ledlerde sorun olabilir. Bu kart üzerindekilerde lehim işi var sadece.

ekran hemen sökülebiliyor 3 4 tırnagı var .Beyaz olsa ışık ahey ahey :)a7edf9df2041eb242bb204e82c6d06bd.jpg Bu arada islem tamam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Ses kumanda kolunun aydınlatması var mı? Orijinalinde varsa ve bağlarsan enfes olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...