İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Teyp Sıkıntısı ?

Alperen Kaya

Recommended Posts

Alperen Kaya

abilerim focus 1 orj. teyp de ses açma joystiğine dokunduğun an direk ses fırlıyor yukarı azıcık artırınca fırlıyor ses acaba sadece o yuvarlak joystiktenmidir yoksa teypte mi sıkıntı vardır ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teybin ses kontrol anahtarı bozulmuş.

Philips yağsız kontakt sprey ile temizlik denenebilir ancak. Nereye sıkacağınızı bilmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Alperen Kaya

Teybin ses kontrol anahtarı bozulmuş.

Philips yağsız kontakt sprey ile temizlik denenebilir ancak. Nereye sıkacağınızı bilmelisiniz.

peki nereye nasıl sıkmalıyız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tarifi çok zor. Teybin ön paneli sökmek de gerekebilir.

O düğmeyi söküp yuvarlak metal parcanın dip kısmından parçanın içine sıkmaya çalışın.

Evde bu spreyden yoksa bir teyp tsmircisinin bakması daha ekonomik olacaktır.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Aynı sorun benim araçta da var en kısa zamanda bende bu ise girisecem, detaylıca anlatılırsa çözüm isime yarar benimde

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Oğuz Erdoğan

Benimde aynı sıkıntı oldu. Tamirci ses dogmesini soktu yani çekti çıkardı içindeki dönen metal kisma sprey sıktı düzeldi. Tozdan kaynaklandığını soyledi

Hatta direksiyonun arkasındaki ses düğmeleri de basmamamaya başlamıştı ben kendim balata spreyi sıktım onarildi :-) tıkır tıkır çalışıyor

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

plastik kısım çekince çıkıyormu...:shok:

Yorum bağlantısı
Oğuz Erdoğan

Çıkıyor ama zor çıkıyor. Ben o kadar çekmeye cesaret edememistim teypci soktu. Kendi yaptığım kısmı sokmedim ama tuş aralığından sıktım spreyi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Halil ibrahim Oruc
On 3/8/2017 at 19:06, Oğuz Erdoğan yazdı:

Benimde aynı sıkıntı oldu. Tamirci ses dogmesini soktu yani çekti çıkardı içindeki dönen metal kisma sprey sıktı düzeldi. Tozdan kaynaklandığını soyledi

Hatta direksiyonun arkasındaki ses düğmeleri de basmamamaya başlamıştı ben kendim balata spreyi sıktım onarildi :-) tıkır tıkır çalışıyor

Balata spreyinin plastik turevi maddelerde azda olsa asindirici ozelligi var . Oyuzden konsoldaki ekipmanlara tavsiye etmiyorum kesinlikle   balata spreyi her tur demir celik yuzeylerde etkili plastik yuzeylerde wd40 yada silicon veya contact sprey daha uygun olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Şahan

Aynı sorun bende de olmuştu motip marka kontak temizleme spreyi alıp kendim temizledim teybi söküp fakat spreyi fazla sıktım sanırım potun içindeki kaucuk kısım zarar görmüş hiç çalışmamaya başladı ben potu komple değiştirdim dikket etmelisiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Dilek

Merhaba 2005 Focus 1 collection  benim aracimda RDS 5000 var   teypte bir sıkıntı var  kendi kendine kapanıp açılıyor teyp anlık olarak bazen kapanıyor açılmıyor açma düğmesine basınca gelip gidiyor teyp ses açınca ses fırlayıp yada kısılıyordu ses kontrol düğmesini söküp temizliğini yaptık düzeldi ama açma kapanma sorununu halledemedim bilgisi olan yada daha önce başına böyle birşey gelen varmı?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Radyo kanal düğmesi var hani sök tak yapılabilen, onun esnemesi ile oluyor olabilir elinizle kontrol edin özellikle temas noktalarında gevşeklik var mı diye gevşeklik veya laçkalık varsa tuş panelini hafif esnetin veya yuvada sıkılaştırın.

Yorum bağlantısı
Zafer Dilek

Onu denemedim hiç birde onu deneyeyim sıkıntıyı çözeyim xcarlink denilen cihazdan almam lazım satışı varmı daha bilmiyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Oğuz Erdoğan

Teyp açıp kapatma düğmesini söküp içindeki mekanizmayı temizleyip deneyin

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
5 saat önce, Oğuz Erdoğan yazdı:

Teyp açıp kapatma düğmesini söküp içindeki mekanizmayı temizleyip deneyin

Sökmesi kolay mi? Nasıl sokuluyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce teyp sökülecek. Özel aparat gerekir.
Ses anahtarına philips yağsız kontakt sprey sıkmaktan başka yapacak pek bişey yok.

Yorum bağlantısı
Oğuz Erdoğan
Sökmesi kolay mi? Nasıl sokuluyor
Ben teypci ye götürmüştüm adam çekip çıkarmıştı[emoji4]
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
39 dakika önce, Oğuz Erdoğan yazdı:

Ben teypci ye götürmüştüm adam çekip çıkarmıştıemoji4.png

Bende kendim yapabilirsem diye sormuştum ama öyle değilmiş :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yeğenimde fotodaki teypten var boşta duruyor, isteyen olursa numarasını verebilirim.. Uğraşmayın.. :D

Ford-2001-Blaup-12.300.500-FordMondeo_07

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selahattin Dinç

No verirsen alalım teyp arkadaşim

Teyp Duruyor sa eger

05353984444bu noya atarsanız nosunu sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selahattin Dinç yazdı:

No verirsen alalım teyp arkadaşim

Teyp Duruyor sa eger

05353984444bu noya atarsanız nosunu sevinirim teşekkürler

3 sene önce yazılmış ileti

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yana yana arıyoruz bu teypten. 

Elinde olan var mı ?

Hey gidi günler. 

MTK getiriyordu kendine 😛 kime lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hey gidi günler. 
MTK getiriyordu kendine [emoji14] kime lazım

Mtk’ya [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...