İçeriğe Yönlendir

B Max - Ön Cam Fiyati

Ahmet Akkayagil

Recommended Posts

Ahmet Akkayagil

Selamün Aleykum Sevgili arkadaşlar...Aranıza yeni katılmıyorum ama; Ford aracımı satalı uğramıyordum foruma.Ancak şimdi 2012 Ford B-Max Titanium Tdci model aracımı alınca aranıza döndüm.Aslında hedefim C-max yada S-Max almaktı ancak bazı ilginç olaylar neticesinde galerici arkadaşımın bana bulduğu araca razı oldum.Fakat ne yalan söyleyim...hiç de pişman olmadım.Hatta gayet memnunum.Sadece takasta biraz yontulmak canımı sıktı o kadar:) 

Uzun lafın kısası artık bende Fordçuyum..Bundan gayri Lord mu olurum, yoksa Mort mu onu zaman göstrecek heehehe:)

Arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum..Tecrübeli ve bilgili kardeşler yardımcı olursa sevinirim.Aracı alırken ön camın boydan boya çatlak olduğunu fark ettim.Satıcı piyasada değişim fiyatlarını sorduğunu rakamın 150-250 arası olduğunu söyleyerek borçtan 150 TL düşeceğini söyledi.Fakat ben kabul etmedim.Kendim camcıda taktıracağımı..faturayı alarak borçtan düşeceğimi belirttim.O da mecbr kabul etti:) Bugün camcıya giderek değişmek için bir dükkana girdim.Orjinal sensörlü B-Max ön camının fiyatının 800 Tl olduğunu öğrendim.Pazarlık la 750 liraya anlaştık.Ancak değiştirmeye kalktıklarında camın sensör bağlantı yerlerinin benim araç ile uyumsuz olduğu görüldü.Camcı başka bir dükkandan tam orjinal olmayan ama yan sanayi olmayan bir ford camı buldu getirdi.Ve bana bu camın da gerçek orjinal camla aynı olduğunu sadece başka ülkeden geldiğiini anlattı.Cam takıldıktan sonra sensörleri denedik.sorunsuz şekilde çalıştılar.Bu camda da pazarlık sonucu 480 Tl fiyat çektiler.

Şimdi soruyorum.Aranızda B-Max ön camı değiştireniniz yada bu konuda bilgisi olanınız varsa bu fiyatların nasıl olduğunu öğrenmek istiyorum.Ben bu camı pahalıya mı, ucuzamı, yoksa normale mi değiştirdim?Yakın da olsa bir rakam bileniniz varsa lütfen bana yazsın.Bu arada benim aracın ön camında Tianium modeli olduğu halde ısıtma tertibatı yokmuş.Oysa camcı dükkanına bir B-Max titanium daha geldi araçta vardı.Ama ilginçtir.O araçtada Park sensörü yoktu .Benim araçtada park sensörü var.Ne iştir anlıyamadım doğrusu.Neyse sanırım çok uzun bir yazı oldu galiba kusura bakmayın.Başkangıç yazısı olduğu için beni mazur görün.Yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür eder.tüm Ford club üyelerine hayırlı mutlu kazasız belasız günler temenni ederim.Kalın sağlıcakla

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Fiyat normal bencede.

Ford Etis'e girerek aracınızın tüm özelliklerini görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

Ben orjinalini serviste kasko ile değiştirmiştim fatura 2250 liracık çıkmıştı... ön camda resiztanslı hali bu fiyattı. Saygılar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Tekrar Merhaba değerli arkadaşlar,

Verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize çok teşekkür ederim.Yarın pazartesi..Gene bir yorucu iş günü bizi bekliyor..İstemesek de mecbur

sabah erken kalkacaz.Hepinize sağlıklı huzurlu haftalar dilerim.Tekrar görüşmek üzere saygı ve selamlar

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Özbek

Fiyat normal bencede.

Ford Etis'e girerek aracınızın tüm özelliklerini görebilirsiniz.

Merhaba Ford Etis'e girmeyi denedim ama VIN Entry: kısmı nerdir anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim. 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özbek

arcınzıın şase no sunu yazacaksınız

Teşekkürler evet sonradan aklıma geldi  :)  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...