İçeriğe Yönlendir

Vitesin Üstüne El Konulmalı Mı?

Eren OZEN

Recommended Posts

Eren OZEN

Merhabalar. Youtube de izlediğim bir videoda anlatımı yapan arkadaşın söyledikleri;

Araç kullanırken elinizi vitesin uzerinde bekletmeyin, çünki vitesin bağlı olduğu torklar sadece vitesin ağırlığını kaldıracak şekilde yapılmıştır. Elinizi vitesin üzerinde tuttuğunuzda uzun vadede problem yaşatabilir.

Şahsen ben bunu ilk defa duydum ama gayet mantıklı geliyor artık elimi vitesin üzerinde tutmamaya gayret ediyorum. Bu konu hakkında yorumu olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Süleyman Özdemir

Bende duymuştum bunu yabancı bir video da bende gayret gösteriyorum artık viteste bekletmemeye

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Arabaya binmeyin kimseyi de bindirmeyin, ağırlık yürüyen aksamı zorlar [emoji6]

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

eski sistemlerde olabilir kitaplarında yazardı broadway felan. bence hurafe.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

bende izledim o videoyu sonra dsgli superbin kullanım kılavuzundan baktım böyle bir uyarı yoktu.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben elimi vitesin üzerine koyup, sol kolumu da camdan aşağı sarkıtıyorum.. Denge önemli..

• Beğen 24
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Çok mantıksız fakat elinizi sürekli viteste tutarsanız zamanla elinizdeki ter vites topuzunu aşındıracağından mümkün mertebe uzun süreli tutmamak daha faydalı olacaktır.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok mantıksız fakat elinizi sürekli viteste tutarsanız zamanla elinizdeki ter vites topuzunu aşındıracağından mümkün mertebe uzun süreli tutmamak daha faydalı olacaktır.

vites topuzu koruyucu koyarız kılıf...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Otomatik arabayı sağ el viteste dirsek kol dayamada sürmenin keyfi başka [emoji4]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Otomatik arabayı sağ el viteste dirsek kol dayamada sürmenin keyfi başka [emoji4]

Otomatik bir de hiz sabitleyici varsa corabini bile degistirirsin:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Otomatik bir de hiz sabitleyici varsa corabini bile degistirirsin:))

Saygilarimla.

Abi konfor üçlüsü otomatik vites+cc+dijital klima [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai getz kitapçığında yazardı ,elinizi sürekli vites topuzu üzerinde tutmayın diye, zira kol biraz narindir hyundai lerde. Ford ve bir çok almanda larda kemikli tok vites kolu var. 

Yorum bağlantısı
Eren OZEN

Haha :) tamamdir o zaman problem yok. Ben sadece dogrulugundan emin olamadigim bi bilgiyi sizlerle paylasmak istedim birazda sizlerden duyayim dedim. O zaman rahatimi bozmadan elimi fitese koyam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Araba kullanırken herhangi bir vitesle gereksiz oynamaları bende caiz bulmuyorum [emoji5]

Eller direksiyonda gözler yolda olmalı.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Ne alaka ilk defa duydum. El viteste olmassa olmaz keyif almam  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bizim fiestada koyduğumda bir sıkıntı çıkmıyor ama renoda clio kullandım elimi koyduğumda ileri doğru gidiveriyor bilemedim neden?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Elimizi vites kolunda tuttugumuzda vitese takar gibi az da olsa baskı uygularız. Bu baskı şanzıman içerisindeki hilallerin maşona sürtünmesine sebep olur. Bu istenen bir durum degil. Bu sürtünmeden dolayı hilal aşınır. Vitese geçmeme, vitesten atma, vitese geçerken iki kademeli geçme gibi arızalar sebep olur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Bence elin agırlıgını tasımasıyla bir alakası yok ama hareket halindeyken viteste elimi tutunca ne kadar sabıtte tutmaya calıssam vıteste ufak milimetrik oynamalar olabiliyor.Buda dıslılere zarar verebılır dıye dusunuyorum.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Direksiyonun üst kısmında iki tane çıkıntı gibi şey vardır.. 10:10 saat şeklinde.

Oralardan eller tutulur, parmaklar da o çıkıntı üstünce durur. Vitesten yön verilen araba görmedim ben :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...